Cała prawda o Borderline i Autoterapii

Obrazek artykułu
Ukazała się rekomendowana przez magazyn psychologiczny „Charaktery” książka „Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii”. Autorka podzieliła swój dialog i życie wewnętrzne na role.

Anka Mrówczyńska odważyła się szczerze opowiedzieć swoją wstrząsającą historię. Właśnie dzięki temu na rynek wydawniczy trafiły wyjątkowe, poruszające książki. Ogromnym zainteresowaniem nadal cieszy się polecany przez czołowe portale i magazyny psychologiczne oraz psychiatryczne cykl „Młody Bóg z pętlą na szyi”. Borderline poznamy z pozycji pacjenta i terapeuty. Teraz nadszedł czas na kolejną pozycję.


Zyskamy szansę, by zrozumieć, czym jest pograniczne zaburzenie osobowości borderline. Przypadłość ta potrafi zmienić życie w nieprzewidywalny koszmar.  Problemy emocjonalne wpływają na każdy obszar egzystencji. Wykonywanie najprostszych zadań staje się karkołomnym problemem. Nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z innymi to kolejna trudność. Jakoś trzeba jednak żyć.


Jak żyć z osobą cierpiącą na borderline ?

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jak-zyc-z-osoba-cierpiaca-na-borderline


Anka Mrówczyńska mówi o borderline szczerze i dużą dawką autoironii. Żaden problem nie jest tabu, a pisanie o nim to forma  autoterapii. Autorka wie przecież jak ciężko zmagać się z depresją. Zrozumiała, że nadużywając alkoholu i okaleczając swoje ciało, nie zmieni niczego na lepsze. To obawa, że kolejna próba samobójcza może się powieść, nakazała jej zrobić wszystko, by ocalić własne istnienie.




„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii„ to książka rekomendowana przez magazyn psychologiczny „Charaktery”. Tym razem podzieliła swój dialog i życie wewnętrzne na role. Kreacja obejmuje trzy główne bohaterki, które uczestniczą w czternastu sesjach autoterapeutycznych.


Pani Psycholog – zdrowa część osobowości Anki, mająca świadomość istoty pogranicznego zaburzenia osobowości. Prowadzi autoterapię, by pokazać Mrówczyńskiej-pacjentce, jak wiele ma problemów i jak ważne jest podjęcie przez nią leczenia.


Mrówczyńska-pacjentka – chora część osobowości Anki, kwintesencja jej zaburzeń.

Autorka – zdrowa część osobowości Anki, wyrażająca jej złość na samą siebie poprzez ironiczne komentarze i prowokacyjne odzywki do Mrówczyńskiej-pacjentki.


Książka do nabycia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/758-borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-z-solidna-dawka-autoironii.html


Negatywne myśli, obawy, lęki, brak wiary we własne możliwości może zmienić życie w koszmar. Na szczęście każdy może sobie pomóc. Autoterapia pozwala na samoleczenie ciała i duszy.

Autoterapia – samoleczenie duszy i ciała

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/autoterapia-samoleczenie-duszy-i-ciala


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl