„Młody Bóg z pętlą na szyi”- szczerze o borderline

Obrazek artykułu
Pograniczne zaburzenie osobowości borderline potrafi zmienić życie w nieprzewidywalny koszmar. Szczerze, intymnie z dużą dawką autoironii o borderline mówi polecany przez czołowe portale i magazyny psychologiczne oraz psychiatryczne cykl „Młody Bóg z pętlą na szyi”.

O tym, że problemy emocjonalne potrafią niszczyć życie, wiemy wszyscy. Rozumiemy też, że zaburzenia osobowości mogą szalenie komplikować życie. Dopóki sami nie będziemy musieli się z nimi mierzyć, najczęściej jednak wolimy unikać tematu.


Anka Mrówczyńska odważyła się szczerze opowiedzieć swoją wstrząsającą historię. Dzięki temu powstał polecany przez czołowe portale i magazyny psychologiczne oraz psychiatryczne cykl „Młody Bóg z pętlą na szyi”. Borderline poznamy z pozycji pacjenta i terapeuty.


W wieku 27 lat Anka Mrówczyńska wiedziała już, jak boli depresja. Rozumiała, że nadużywając alkoholu i okaleczając swoje ciało, nie zmieni niczego na lepsze. Przerażona, że kolejna próba samobójcza może się powieść, poszukała pomocy. Udział w terapii na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic nie przyniósł oczekiwanego efektu. To dlatego stamtąd została przeniesiona na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego.


Dla większości osób problemy psychiczne i emocjonalne to niewygodne piętno. O skrywanej przed światem diagnozie, trudno rozmawiać. Milczenie w niczym jednak nie pomaga. Podczas pobytu w szpitalu Anka Mrówczyńska zaczęła pisać szczery dziennik. Co więcej. Odważyła się go wydać.


„Wszystko zmieniło się w 2014 roku, gdy na blisko sześć tygodni trafiłam na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego. Przez ten czas napisałam długi dziennik. Potem powstała druga część cyklu oraz "Borderline: Autoterapia, czyli..."
.

Od tamtej pory cykl „Młody Bóg z pętlą na szyi” stopniowo się rozrastał, zyskując kolejne części. Docenili go Czytelnicy i środowisko psychologiczne i psychiatryczne. Pisanie okazało się doskonałą formą autoterapii.


„Pisanie jest dla mnie formą autoterapii. Pozwala mi również na lepsze poznanie siebie, poukładanie i rozładowanie emocji i napięć”.



http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-petla-szyi-psychiatryk


Pisanie jest dla mnie formą autoterapii – wywiad z Anką Mrówczyńską
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/pisanie-dla-forma-autoterapii-wywiad-anka-mrowczynska


„Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka” dopełnił część pierwszą. Opis 27 spotkań z terapeutą pozwoli nam „uczestniczyć” w zajęciach. Przekonamy się, jak wygląda terapia z punktu widzenia pacjenta? Sprawdzimy, z jakimi problemami musi mierzyć się prowadzący sesję. Całość została napisana  szczerzę. Przez moment będziemy mogli „odczuć” stany umysłu osoby z borderline.



http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-petla-szyi-terapia-u-doktorka


O złości, smutku, niskim poczuciu wartości, autoagresji, czyli rozmawiała Autorka z Mrówczyńską
http://autorzy365.pl/o-zlosci-smutku-niskim-poczuciu-wartosci-autoagresji-czyli-rozmawiala-autorka-z-mrowczynska_a5485


„Młody bóg z pętlą na szyi. Część III” – Samobójstwo na raty, pogłębi naszą wiedzę o przeszłości autorki. Cofając się do minionych chwil, można wiele zrozumieć. Przyjrzymy się specyfice niektórych zachowań  osób z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Dostrzeżemy impulsywność podejmowanych decyzji, stany depresyjne, autodestrukcyjne i autoagresywne. To jedyna książka, która szczerze i bez jakichkolwiek hamulców opisuje świat wewnętrzny osoby cierpiącej na borderline.



http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-petla-szyi-czesc-iii-samobojstwo-raty


„Młody bóg z pętlą na szyi” prawdziwy emocjonalny rollercoaster
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/mlody-bog-z-petla-na-szyi-prawdziwy-emocjonalny-rollercoaster


Historia Anki Mrówczyńskiej dowodzi, że nawet trudne doświadczenia i największe problemy można obrócić w sukces. Z siły autorki można czerpać natchnienie. Wszyscy mogą czuć się zaproszeni do motywującej, niosącej nadzieje lektury:


„Myślę, że moje książki mogą zainteresować wszystkich, których zajmuje ludzka psychika. Zastanawia świat wewnętrzny drugiego człowieka.

Sięgać mogą po nie również osoby po próbach samobójczych, autoagresywne, z tendencjami samobójczymi. Elementy siebie odnajdą także osoby nadużywające środków psychoaktywnych, czy będące w terapii.


Wszyscy, którzy jeszcze nie podjęły leczenia, mogą zobaczyć, jak wyglądają sesję terapeutyczne czy pobyt na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Może to skłoni je do walki o siebie i swoje zdrowie”.



http://www.psychoskok.pl/produkt/borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-solidna-dawka-autoironii 

 

Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-solidna-dawka-autoironii

 

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl