Schizofreniczny obraz świata

| Dodano: 13 czerwiec 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Wiele osób cierpiących na schizofrenię czuję się wykluczonych ze społeczeństwa. Nieznajomość choroby sprawia, że wiele osób niesłusznie obawia się, że osoby cierpiące na tę jednostkę, mogą być agresywne i nieobliczalne. Ta książka uświadamia, jak naprawdę wygląda świat widziany oczami schizofrenika. Dowiemy się, w jaki sposób chorzy odczuwają, czego pragną, w jaki sposób radzą sobie na co dzień.

Narrator, którego poznamy, to autor książki. W pierwszym momencie możemy odnieść wrażenie, że jest on, jak jego rówieśnicy. Po chwili zrozumiemy jednak, dlaczego tak naprawdę czuje się inny. Schizofrenia utrudnia mu wszystko. Nieumiejętność prawidłowego rozpoznawania mocji sprawia, że niektóre sytuacje odczuwa bardziej niż pozostali.

Szczere wyznanie autora pozwolą nam wkroczyć w schizofreniczny świat. Dzięki temu będziemy mogli zrozumieć, jak odczuwa chory.
Autor na własnym przykładzie udowadnia także światu, że pomimo choroby można wiele osiągnąć.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/schizofreniczny-obraz-swiata ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Schizofreniczny obraz świata"

Opinia

Przedpremierowo

Awatar użytkownika

Książka jest specyficzną i niesamowitą wędrówką do świata osoby chorej na schizofrenię, choroby, która nie zawsze jest widoczna przy pierwszym kontakcie z chorym. Główny bohater książki, jednocześnie autor wyjaśnia, jak bardzo czuje się wyobcowany i inny od ludzi, których spotyka. Niby fizycznie sprawny, nieróżniący się wyglądem od swoich rówieśników, a jednak samotny i niezrozumiany przez otoczenie.

Choroba, z którą zmaga się od lat, sprawia, że postrzega otaczający świat oraz ludzi inaczej, z nieco z innej perspektywy. Tak rozdarta dusza oraz myśli, które nim targają, ma bezpośredni wpływ na jego zachowanie oraz odczuwa, że społeczeństwo wyklucza go w jakiś sposób, gdyż nie jest w stanie, a nawet nie próbuje bądź też nie chce spojrzeć na świat jego oczyma.

Autor nie utożsamia siebie jako artystę, nie pisze dla czerpania z tego korzyści, ale po to, by przedstawić siebie, to co odczuwa, jakie ma pragnienia, jak wygląda jego codzienność… tak naprawdę jego świat niewiele różni się od świata ludzi zdrowych. Kogo kocha? Czego pragnie? Co mu daje siłę? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć, w książce autora. Jedyne, o co prosi, to zrozumienie, ale jak można zrozumieć coś, co tak naprawdę nie jest nam znane…

22 lipiec 2019 09:21

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl