Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk

| Dodano: 16 maj 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Ta książka jest autentycznym dziennikiem ze szpitala psychiatrycznego. Dzięki szczerym wyznaniom Anki Mrówczyńskiej, dowiemy się, z jakimi problemami zmaga się osoba odczuwająca wewnętrzny przymus, by się niszczyć. Można bowiem bardzo kochać życie, i pomimo tego chcieć je przerwać. Anka zdecydowała się szukać pomocy, bo miała dość okaleczania się, depresji i lęków. Przestraszyła się też, że jej kolejna próba samobójcza może się powieść.

W trakcie pobytu na Oddziale Zamkniętym Szpitala Psychiatrycznego autorka zaczęła spisywać swoje doświadczeni i życie wewnętrzne. W ten sposób powstaje niniejszy dziennik. Pisanie, które stało się dla Anki formą autoterapii, pozwala jej podążać dalej. Zdarzają się przecież trudne dnia, ale nadzieja i wola walki wciąż napędza ją do działania.

To poruszająca, intymna i opowieść o dwudziestokilkulatce z pogranicznym zaburzeniem osobowości.

Książka polecana i rekomendowana, w szczególności studentom psychiatrii, psychologii i psychoterapii oraz początkującym klinicystom i lekarzom przez magazyny "Charaktery", "Kwartalnik Psychiatra", "Psychiatria i Psychoterapia".

Patronat medialny nad książką objęli: Portal dlaLejdis, Psychology of Life, Psycholog pisze, Uważniej.pl, notatkiterapeutyczne.pl, Kulturalne rozmowy, Gazeta Śledcza – Sprawy kryminalne i bezpieczeństwa,
Honorowy patronat: Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno Behawioralnej

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-z-petla-na-szyi-psychiatryk ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk"

Opinia

Awatar użytkownika

Autorka opowiada nam o swoim życiu, rozpoczynając opowieść od myśli samobójczych i telefonu do Centrum Interwencji Kryzysowej. Opowiada nam krok po kroku o kolejnych etapach, które podejmowała, zmierzając w stronę zdrowienia. Konsultacje terapeutyczne, psychiatryczne, grupa, masa rozmów czy też w końcu tytułowy psychiatryk. I jak nie trudno się domyślić, tego psychiatryka jest tu najwięcej. Szczegółowa relacja, dzień po dniu. Przeżycia, trudności, czasem też radości. Bardzo szczegółowa, systematyczna relacja, którą teraz my możemy się delektować. W tej autobiograficznej opowieści pisarka prowadzi nas za rączkę, pokazując kolejne momenty swej życiowej podróży ku zdrowiu, ale także dokładnie tłumacząc, co z czego wynikało.

Mnóstwo decyzji, jeszcze więcej ambiwalencji pojawiającej się na każdym kroku. Multum emocji, czasem tak rozbuchanych, że trudnych do przetrzymania. Olbrzymia chwiejność, zmienne stany, chęć tłumienia ich, uciszania. Autodestrukcja. Autoagresja. Chaos. Natłok myśli. Wylewające się litery, tworzące słowa, zdania… Wszystko to ułożone w niemal 400. stronicową powieść. Bardzo osobistą. Bardzo bolesną.

http://ambiwalencja.pl/blog/mlody-bog-z-petla-na-szyi-psychiatryk-anka-mrowczynska/

22 luty 2022 08:28

Opinia

Awatar użytkownika

Książka jest mocna i poruszająca. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą pracować w obszarze pomagania: psychoterapeutów, psychiatrów, psychologów zajmujących się interwencją kryzysową, pracowników socjalnych i pielęgniarek psychiatrycznych. Pozwala wczuć się w ten huragan silnych uczuć, który tak często wiąże się z borderline, i zrozumieć, jak ogromny wysiłek robią pacjenci podejmujący próby leczenia. Może być bardzo pomocna również bliskim osób cierpiących na zaburzenia z pogranicza. Mimo drobnych potknięć językowych rozdzierająco szczera opowieść wciąga i porywa… Nie będę więcej opowiadała, poczytajcie sami.

https://notatkiterapeutyczne.pl/osobowosc-z-pogranicza-mlody-bog-z-petla-na-szyi-fb1a1ef9c57b

15 listopad 2019 08:58

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl