Książki dla dorosłych

Obrazek artykułu
Książki dla dorosłych to nie tylko literatura erotyczna. +18 to symbol, którym oznacza się również brutalne thrillery, czy kryminały. Z całą pewnością po tego rodzaju publikacje powinni sięgać tylko dojrzali czytelnicy.

 Jak wiadomo czytanie to prozdrowotna aktywność. Czas spędzony z książką pobudza wyobraźnię, poszerza horyzonty i ćwiczy umysł. Zaleca się czytanie nawet najmłodszym i zwraca uwagę, żeby w życiu dzieci i młodzieży nigdy nie brakowało lektur. Wcześnie kształtowane nawyki zaprocentują w dorosłym życiu. Chodź czytanie to przyjemna i relaksująca forma rozrywki, nie wszystkie książki nadają się dla każdego. Niektóre z nich są przeznaczone jedynie dla dorosłych. Oferują one emocje i treści, z którymi nie powinni mieć kontaktu niedojrzali czytelnicy. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku filmów, czy gier komputerowych. Warto o tym pamiętać.


Książki dla dorosłych najczęściej kojarzone są z literaturą erotyczną. +18 to symbol, którym warto byłoby także oznaczyć niektóre mroczne i brutalne thrillery, czy kryminały. Pośród innych gatunków z pewnością również zdołalibyśmy odnaleźć lektury nieodpowiednie dla dzieci i młodzieży, ale właśnie te wspomniane powyżej najczęściej oferują silne, często skrajne emocje.


Poznajmy więc choć kilka książek przeznaczonych tylko dla dorosłych czytelników. Są to lektury, które z pewnością dostarczą nam masę silnych wrażeń i długo nie pozwolą o sobie zapomnieć.


Książki dla dorosłych - brutalne thrillery


Thriller to gatunek, który dostarcza silnych wrażeń i zawsze budzi niepokój. Fabuła pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawia, że trudno oderwać się od lektury, a niejednoznaczni bohaterowie nie pozwalają przewidzieć, co się wydarzy.


Brutalny, mroczny thriller psychologiczny to „Uśpiona, który to wariant rzeczywistości?” Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Najbardziej nieprzewidywalni zdają się jednak bohaterowie, których będziemy poznawać. Każdy z nich ma swoje tajemnice i nie tak szybko będziemy w stanie je odkryć. Z całą pewnością zszokuje nas postać Andrzeja. Ten młody mężczyzna z zadziwiającym spokojem, na oczach młodszego rodzeństwa zabije swojego ojca. Będzie to zaplanowana zemsta, bo rodzic przez wiele lat był jego katem. Czy fakt ten może jednak tłumaczyć mordercze zapędy? Podobne pytania fabuła postawi przed nami wielokrotnie. Kolejne postacie, które poznamy, zdają się mieć na sumieniu o wiele więcej. Obrzydzi nas bezwzględny pedofil Bromski. Zastanowi prokurator PRL ścigający pewną dziewczynę i wiele innych, przedziwnych osób. Do samego końca nie zyskamy jednak pewności, która z przedstawionych wersji rzeczywistości jest prawdziwa. Tej książki bardzo długo nie da się zapomnieć.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/uspiona


„Maślana czas  pokoju” to książka dla czytelników tylko o mocnych nerwach. Główny bohater to brutalny, płatny zabójca, który lubi swoją pracę. Fabuła przeniesie nas do zdemoralizowanego świata. Przestępcy, narkomanii,  przedstawiciele mafii i mordercy, czają się na każdym kroku. Maślana jest jednym z nich, ale on ma swoje zasady. Lubi uczciwych zleceniodawców i zawsze zabija przy użyciu białej broni. Jego ulubionym orężem zdaje się miecz, który tnie ciało jak papier. W momencie, gdy jeden z klientów zechce go oszukać, Maślana postanowi na moment stanąć po drugiej stronie barykady. W ten sposób pozna Magdalenę, która jako naukowiec pracuje nad opracowaniem broni o niewyobrażalnej sile rażenia. Tylko, czy zabijanie w imię jakiekolwiek ideologii różni się czymkolwiek od tego dokonywanego z bezsensownych pobudek? Świat przeintelektualizowanych naukowców może okazać się bardzo podobny do rzeczywistości przestępczego „półświatka”.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/maslana-czas-pokoju


Książki dla dorosłych – psychologiczne


Książki psychologiczne mogą wydawać się gatunkiem, który absolutnie nie powinien znaleźć się w tym rankingu. Pamiętając jednak, że najobrzydliwszych czynów zawsze dokonują ludzie, zrozumiemy, że książki z tej kategorii mogą bardzo nas zaskoczyć. Niestety nie zawsze przyjemnie.


„Seryjni mordercy. Suma wszystkich lęków” to książka, która zmusi nas do zadania sobie istotnego pytania. Czy bylibyśmy zdolni zabić? Większość osób automatycznie udzieli odpowiedzi przeczącej. Określone okoliczności, zagmatwana, dramatyczna przeszłość, czy splot niefortunnych zdarzeń, mógłby jednak sprawić; że obudziłyby się w nas najdziksze instynkty. Nigdy nie warto mówić, że jest się siebie pewnym, bo życie potrafi bardzo zaskakiwać. Gdy jedni w kryzysowej sytuacji wycofają się, pogrążą w depresji, czy będą szukać racjonalnego wyjścia, inni postanowią rozładować napięcie agresją. Będzie to nieświadoma chwila słabości, czy może niektórzy rodzą się z genem zabijania? Na to pytanie z pewnością spróbujemy odpowiedzieć, gdy poznamy historię chłopaka, który zamordował swoją matkę, odciął jej głowę, a następnie zgwałcił jej bezgłowe ciało.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/seryjni-mordercy-suma-wszystkich-lekow


Książki tylko dla dorosłych - horror


Horror to gatunek, który z założenia ma siać lęk i przerażenie. Po tego rodzaju lekturach możemy więc spodziewać się krańcowo silnych emocji. Z całą pewnością tych  książek długo nie zapomnimy.


„Lichwiarz” to kryminał, który bardzo szybko wkracza na terytorium horroru. Wraz z główną bohaterką będziemy musieli mierzyć się z przerażeniem, które doprowadza do śmierci. Główna bohaterka to policjantka Urszula Biała. Od pewnego czasu nie podejmuje się ona zbyt wielu zadań, bo nadal nie poradziła sobie ze śmiercią męża. Zostanie jednak poproszona o pomoc w przeprowadzeniu nietypowego śledztwa. W wyniku wypadku zginęła młoda dziewczyna. Spadła z wysokości wprost na drut kolczasty. Urszula szybko odkryje nietypowy zbieg okoliczności. Denatka cierpiała na lęk przed ostrymi przedmiotami. To nie przypadek, że zginęła właśnie w ten sposób. Przypadkiem nie będzie również morderstwo jej matki. Od tego momentu wszystko zacznie się komplikować. Urszula będzie musiała zmierzyć się z lękiem, który zabija. Co gorsza, na jej życie czyha osobnik w drewnianej masce.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/lichwiarz


Książki dla dorosłych - literatura erotyczna


Tej kategorii nie mogło zabraknąć, bo jak wiemy, większość osób książki dla dorosłych kojarzy przede wszystkim z pikantnymi romansami i erotykami. Poznajmy więc choć jedną książkę, która w trakcie czytania rozbudzi zmysły, sprawiając, że na naszej twarzy pojawią się wypieki.


„Tajemniczy zapach szczęścia To zmysłowa powieść erotyczna. Ta książka nie bez przyczyny ma na okładce symbol +18. Główna bohaterka przeżyje romans, którego na pewno się nie spodziewała. Aldona, bo tak jej na imię, jest przecież dojrzałą kobietą, która panicznie boi się wprowadzać zmiany, bo uważa, że nie poradzi sobie z samodzielnością. Jej dorośli synowie wyprowadzili się, więc pora coś zmienić. Pozostawanie w związku z mężem, który bezustannie ją zdradza, nie ma już sensu. Rozwód będzie pierwszym krokiem do nowego życia. Nie będzie łatwo, ale przyjaciółki okażą się niezawodne. Jedna z nich ma brata, który zawróci Aldonie w głowie. Rozpalone zmysły pozwolą jej przeżyć prawdziwą, dojrzałą namiętność.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/tajemniczy-zapach-szczescia

 

Zaproponowane lektury do książki jedynie dla dorosłych czytelników. Z nimi na pewno nie zabraknie mocnych wrażeń, skrajnych emocji i szczypty pikanterii.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl