Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków - polecona książka

Obrazek artykułu
Książka Urszuli Szczęch jest próbą odpowiedzi na pytania pojawiające się w obliczu mordów. Dlaczego człowiek seryjnie morduje? Czy rodzi się z „genem zabijania”? Czy skłonność do zabijania to uleczalna choroba?


Książka „Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków” przedstawia zjawisko zabójców, którzy odważyli się dokonać tego czynu więcej niż raz. Jej głównym walorem jest rzetelne zaplecze merytoryczne i wiedza poparta przykładami, które pozwalają lepiej uzmysłowić sobie istotę problemu. 


Całość podzielona jest na trzy części: pierwszą z nich stanowi psychopatologia sprawcy, w której autorka zastanawia się, jak duży wpływ na morderców miało środowisko czy wychowanie.

Druga część rozważań stawia czytelnikowi ważne pytanie: czy lepiej jest skazać seryjnego mordercę na karę śmierci, czy też może próbować go wyleczyć za pomocą leków i psychoterapii? Czy w ogóle możliwe jest całkowite unormowanie zachowań społecznych u takiej osoby? 


Z kolei trzecia część zajmuje się aspektem prawnym i kryminalistycznym. Autorka przytacza poszczególne paragrafy Kodeksu karnego, które ukazują możliwe kary za zabójstwo. Książka wzbogacona jest fragmentami wywiadów z Tedem Bundym oraz Karolem Kotem, znanym jako „wampir z Krakowa”, co jeszcze lepiej przybliża sylwetki morderców. 


„Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.


więcej informacji o książce:

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/seryjni-mordercy-suma-wszystkich-lekow/

http://www.poradniki24h.pl/2561/czy-mozna-zrozumiec-umysl-seryjnego-mordercy/

https://atramentowomi.blogspot.com/2018/07/seryjni-mordercy-sa-wsrod-nas.html

http://www.psychoskok.pl/produkt/seryjni-mordercy-suma-wszystkich-lekow/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl