Ustawa o książce – konieczne poprawki

Obrazek artykułu
Wiele wskazuje na to, że na wprowadzenie Ustawy o książce będziemy jeszcze musieli poczekać. Wczoraj posłowie postanowili, że prace nad projektem zostaną przedłużone, gdyż konieczne są poprawki.

Prawdopodobnie minie wiele czasu nim Ustawa o książę zostanie wprowadzona. Fakt ten z pewnością cieszy przeciwników projektu, jednocześnie zasmucając zwolenników. Na wczorajszym posiedzeniu podkomisji kultury, posłowie postanowili o przedłużeniu prac nad projektem ustawy do 22 września. Czas ten ma zostać wykorzystany na naniesienie przez Wnioskodawców i biuro legislacyjne koniecznych poprawek.


Wielogodzinne prace podkomisji, nie przyniosły oczekiwanych efektów. Nadzieja, że projekt ustawy trafi pod obrady Sejmu 9-10 września okazała się złudna. Już na początku posiedzenia stwierdzili, że projekt ustawy zawiera błędy i należy doprecyzować niektóre przepisy, a niektórzy posłowie domagali się ustalenia definicji książki.


Kolejne posiedzenie podkomisji zaplanowano na 22 września, wtedy ma zostać zatwierdzona ustawa o książce, a następnie przekazana do komisji kultury. Na chwile obecną trudno jednak przewidzieć, czy uda się przygotować projekt pod obrady ostatniego posiedzenia Sejmu tej kadencji (8-9 października).

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl