Sprzeciw wobec zakazu obniżania cen ksiażek

Obrazek artykułu
Klub Jagielloński podkreślił, że zakaz przeceniania książek wzmocni przewagę wielkich sieci nad małymi księgarniami. Sprzeciw wobec ustawy jest reakcją na wiadomość o jutrzejszym (2 marca) spotkaniu konsultacyjnym z udziałem premiera Piotra Glińskiego.
Zgodnie z informacją podaną przez Polską Izbę Książki jutro ( 2 marca) odbędzie się spotkanie z premierem Piotrem Glińskim. Tematem rozmów, w których udział wezmą przedstawiciele organizacji branżowych, pisarze, wydawcy i księgarze, będzie projekt ustawy o jednolitej cenie książki.

Klub Jagieloński w 2015 roku apelował do posłów o wycofanie się z regulowania ceny książek, ponieważ: "projekt jest niezgodny z Konstytucją i uderza w interesy Czytelników i małych, polskich firm: księgarni internetowych." Na chwilę obecną, kolejny apel jest reakcją na wiadomość o jutrzejszym (2 marca) spotkaniu konsultacyjnym z udziałem premiera Piotra Glińskiego.Klub Jagielloński uważa, że zakaz przeceniania książek wzmocni przewagę wielkich sieci nad małymi księgarniami. 

Jak czytamy: Przed spotkaniem Ministerstwo Kultury rozesłało do uczestników czwartkowego spotkania najnowszy, opracowany przez Polską Izbę Książki projekt ustawy z datą 20 lutego 2017 r.. Niestety, zachowano w nim większość rozwiązań budzących największe wątpliwości.

Całość stanowiska Klubu Jagiellońskiego można przeczytać na stronie: 
http://cakj.pl/2017/02/28/zakaz-przeceniania-ksiazek-wzmocni-przewage-wielkich-sieci-nad-malymi-ksiegarniami/


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl