Ustawa o jednolitej cenie książek -oświadczenie Prezesa Zarządu Zysk i S-ka

Obrazek artykułu
Polska Izba Książki zachęca do zapoznania się z oficjalnym oświadczeniem Prezesa Zarządu Zysk i S-ka Wydawnictwa, w sprawie ustawy o jednolitej cenie książek.

Polska Izba Książki poinformowała na swojej stronie wydawców, księgarzy, bibliotekarzy i czytelników, że na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się oświadczenie Tadeusza Zyska w sprawie projektu ustawy o jednolitej cenie książki. 


Wszyscy zainteresowani zachęcani są do zapoznania się z treścią oświadczenia. Tadeusz Zysk, który jest zwolennikiem wprowadzenia ustawy, stwierdził, że "Źle się stało, że państwo polskie tak późno zainteresowało się poziomem czytelnictwa w naszym kraju. Jego katastrofalny poziom jest efektem między innymi „lenistwa” państwa i pozostawianie rynku książki na pastwę rozmaitych grup interesu. Wielka szkoda, że zapomniano o czytelnikach i autorach. Nie ma bowiem sprawnego i rozwijającego się rynku książki bez księgarń, polskich autorów i czytelników..."


Całe oświadczenia dostępne jest na stronie:http://www.zysk.com.pl/wydarzenia/ustawa-o-jednolitej-cenie-ksiazki


Polska Izba Książki zachęca również do zapoznania się ze wszystkimi materiałami dotyczącymi projektu, które dostępne są na stronie PIK: projekt ustawy o książce.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl