10 książek, które powinien przeczytać każdy nastolatek

Obrazek artykułu
Młodzież lubi czytać książki i potrafi docenić wartościowe lektury. 10 książek, które powinien przeczytać każdy nastolatek, to zbiór pozycji, który zagwarantuje młodym ludziom niezapomniane wrażenia i wiele momentów zadumy.

Fakt, że Polacy czytają stanowczo za mało, nikogo już nie dziwi. Corocznie prowadzone badania stanu czytelnictwa pozwalają wyciągać przykre wnioski. Nad kontakt z lekturami przedkładamy inne rozrywki. Większość z nas woli telewizor lub komputer niż czas spędzony z dobrą książką. Na szczęście młodzież lubi czytać książki i potrafi docenić wartościowe lektury. Dzięki temu możemy mieć nadzieję, że z czasem zainteresowanie czytelnictwem będzie cieszyło się coraz większą popularnością. Nawyki wypracowane w młodości zaprocentują przecież w dorosłym życiu.


Są książki, które powinien przeczytać każdy nastolatek. Skoro młodzież lubi czytać, należy proponować jej najciekawsze i najbardziej wartościowe pozycje. Niektóre z nich odnoszą się do codziennych problemów, z którymi boryka się wielu młodych ludzi.


10 książek, które powinien przeczytać każdy nastolatek to zbiór pozycji, które pozwolą młodym ludziom przeżyć niesamowite wrażenia i wiele chwil pouczającej zadumy. Z nimi nikomu nie grozi chandra, smutek, czy nuda.


Oczywiście nie można zapominać, że nastolatki podobnie, jak dorośli czytelnicy, mają swoje czytelnicze upodobania. Zainteresowaniem  cieszę się różne gatunki. Młodzież bardzo chętnie czyta ciekawe powieści obyczajowe. Szczególnie jeżeli odnoszą się do codziennych problemów. Literatura z dreszczykiem, podobnie jak fantastyka także ma spore grono nastoletnich fanów. To dlatego zaproponowane książki wychodzą naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom młodzieży.
10 książek, które powinien przeczytać każdy nastolatek to ciekawa propozycja. Zebrano pośród nich najciekawsze, najchętniej czytane tytuły. Wiele z tych pozycji może także zainteresować dorosłych czytelników.


Każda z tych książek oferuje niezapomniane, czytelnicze wrażenie. Wychodząc naprzeciw indywidualnym upodobaniom, przedstawiono książki należące do odmiennych gatunków literackich. Powieści przygodowe nie mogły zostać pominięte. Nadal ogromną popularnością cieszą się bowiem lektury pozwalające przeżyć intrygujące przygody. Poruszające powieści obyczajowe także zostały wymienione. Perypetie nastoletnich bohaterów odnoszą się do tematyki najbardziej interesującej młodych ludzi. Ukazują również problemy, z którymi niejednokrotnie musi mierzyć się młodzież. Dorastanie to trudny czas więc wsparcia okazuje się niezastąpione.


Fantastyka i fantasy cieszę się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Właśnie dlatego wymieniono kilka pozycji z tych gatunków. Warto podkreślić, że choć fabuła wielokrotnie przenosi czytelników do innego świata, wyzwania, z którymi muszą mierzyć się bohaterowie, z łatwością można odnieść do prawdziwego życia. Niektóre wartości są uniwersalne i ponadczasowe, więc nie mogło zabraknąć ich nawet w wyimaginowanej przestrzeni.


Wskazane książki, które powinien przeczytać każdy nastolatek, z całą pewnością nie rozczarują przedstawicieli tej grupy. Pamiętając, że młodzież lubi czytać i potrafi samodzielnie wybierać pozycje zasługujący na uwagę, warto wskazać miejsce, w którym zgromadzone zostały najlepsze pozycje oferujące prawdziwy, czytelniczy wypoczynek. Czytanie jako prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego przede wszystkim powinno przecież oferować tylkorelaks.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl