Tańcz ze mną tango

| Dodano: 21 marzec 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Fabuła powieści pozwoli nam poznać pisarza, którego odwiedzi dziwny człowiek. Chce on, by autor uważnie wysłuchał jego historii. Poznając ją, z każdą chwilą będziemy coraz bardziej zaskoczeni. Przed nami rozpościerać zaczną się czasy panowania królów. Ujrzymy sycylijski wulkan, piaski plaży Capri, uliczki Nowego Orleanu, a nawet dostrzeżemy Dziki Zachód. Z każdą chwilą dziać będzie się coraz więcej.

Obyczajowa tematyka oraz elementy fantastyki sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Momentami linia pomiędzy rzeczywistością, a przestrzenią „wyobrażoną” będzie bardzo cienka. Obrazowe, pełne detali opisy nie raz nas oczarują.

Z pewnością docenimy, że wszystkie miejsca, ludzie i zdarzenia zostały wiernie odtworzone za pomocą słów. Dzięki temu z łatwością zwizualizujemy sobie czytaną historię i staniemy się jej ważną częścią.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/tancz-ze-mna-tango ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Tańcz ze mną tango"

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika

Niebanalna, klimatyczna, oryginalna, pobudzająca do refleksji, jedyna w swoim rodzaju – to tylko niektóre z przymiotników, którymi obdarzyć można utwór Artura Tołłoczko „Tańcz ze mną tango”. Pełno w nim wariacji z czasem, uniwersalności i pytań, które warto zadać samemu sobie choć raz w życiu.

Nie brakuje w powieści ważnych tematów, takich jak: miłość, przyjaźń, przemijanie, konsekwencje naszych decyzji. Bohater niejednokrotnie próbuje walczyć z czasem, panować nad nim, oszukać swój los, zmieniać przeszłość. Czy mu się to rzeczywiście uda?
Charakterystyczna dla tego utworu pierwszoosobowa narracja, niesamowity klimat i liczne retrospekcje gwarantują niecodzienne doznania czytelnicze. Autor zabiera czytelników w różne fascynujące miejsca: urokliwe plaże, wulkany, pustynię, do Nowego Orleanu, Paryża, na Dziki Zachód. Jakaż to frajda dla miłośników ekscytujących wojaży! Kto lubi intrygujące, nieszablonowe i unikatowe treści, powinien w publikacji wydawnictwa Psychoskok odnaleźć coś dla siebie.


Pełna recenzja na stronie http://dlalejdis.pl/artykuly/tancz_ze_mna_tango_recenzja

24 czerwiec 2019 11:38

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika

Tańcz ze mną tango- to świetna historia o podróżach w czasie. Razem z bohaterami odkrywamy nowe miejsca, dobrze się bawimy ale to nie wszystko. Książka pokazuje, że los ustalony nam z góry się spełni i nie ważne jak długo próbujemy naprawić błąd z przeszłości- nie warto, gdyż co ma się stać to się stanie, a przeszłość kształtuje nasze obecne ja. Historia, którą czyta się szybko i przyjemnie, a czyny bohaterów skłaniają do refleksji.

Książka jest idealna na raz. Jest to przyjemna opowieść, a autor ma prosty i lekki styl, co sprawia, że opowieść się płynie. Chociaż akcja nie pędzi łeb na szyję, kartki przewracają się same. Ja usiadłam w fotelu i odkrywałam świat z bohaterami w jedno popołudnie i wam też to polecam.

Dzięki przeskokom w czasie autor zaskakuje nas co i raz czymś nowym. Raz jesteśmy w podróży, raz na spotkaniu z szefem, a jeszcze innym razem na koncercie sprzed kilku lat. Dzięki temu zabiegowi historię poznajemy na równi z Piotrem.

Pełna recenzja na stronie https://zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com/2019/04/44-tancz-ze-mna-tango-artur-tooczko.html

24 kwiecień 2019 12:20

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy