Serce i magia

| Dodano: 3 wrzesień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

„Serce i magia” to książka poruszająca ponadczasowy temat miłości osadzony w realiach magicznego świata. Jak to z miłością bywa, nie brakuje w niej elementów zazdrości, zawiści i sprytnie przemyślanych intryg. Głównym wątkiem jest misja Natana i wykorzystanie jego szczególnego daru dla ratowania dwóch współgrających ze sobą światów: magii i kosmosu.

Trzy siostry czarownice, w połowie wiedźmy i w połowie wróżki żyją w krainie zwanej Zargarią, zlokalizowaną pomiędzy światem ludzi, a bezmiarem kosmosu. Głównym wątkiem fabularnym jest misja Natana (syna wiedźmy Wichory i wodnika) i ocalenie znanego bohaterom świata. Czarownice mają w tej misji swój ogromny udział. Znacząco wpływają na życie i rozwój tej krainy. Zargaria od lat rywalizuje, ale też sympatyzuje ze światem kosmosu, którego niekwestionowany władca zakochał się w jednej z sióstr, poświęcając władzę i rodzinę. Niestety ta miłość kończy się dla niego więzieniem. Największym magiem Zargarii jest czarodziej Bachura, któremu jego pokrętna natura nie przysparza przyjaciół. Jedną z równie oryginalnych postaci jest wróżka Utuja, która odgrywa szczególną rolę w przyrodzie, bowiem każdego roku obdarowuje ptaki głosem specyficznym dla ich rodzaju.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/serce-i-magia_p269 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Serce i magia"

Opinia

Lovley

Awatar użytkownika

Książka z jednej strony w stylu fantasy a z drugiej romans. Może zatem zainteresuje miłośników i jednego i drugiego gatunku. Fantastyczny świat, pełen zjawisk i postaci nie z naszego świata a przy tym historia miłosna. Taka powieść powinna zauroczyć fantazjujące i romantyczne dziewczyny, choć zapewne i chłopcy mogą znaleźć dla siebie fajne i pouczające aspekty.

11 grudzień 2013 12:42

Nowa opinia

Recenzje dla: "Serce i magia"

Książką, która porusza wiecznie żywy motyw miłości w fantastycznym i magicznym świecie

Obserwując zalew mrocznej literatury fantastycznej postanowiła wykreować postacie kontrowersyjne, wzbudzające sympatię czytelników. To książka dla każdego, kto w codziennej gonitwie pragnie choćby na chwilę oderwać się i przenieść do innego świata, który oferuje na wyciągnięcie ręki. Ciekawa fabuła, pełna zwrotów akcji, zaskakuje i wciąga czytelnika . Humorystyczne teksty sprawiają, że bohaterowie zyskują sympatię pomimo licznych wad.   "Serce i magia" jest książką, która porusza wiecznie żywy...

Magia jest równie bliska sercu, jak i głowie

Wykreowała w niej postaci kontrowersyjne, które mimo wszystko wzbudzają sympatię. Rynek jest dosłownie zasypany fantastyką, lecz każdy z nas ma inne upodobania czytelnicze. Książek nigdy za mało. "Serce i magia" to książka pełna wartkiej akcji, interesujących narracji. To, co mnie zaskoczyło już od pierwszych stron to zabawne dialogi, które rozśmieszą niejednego czytelnika. Książka ta jest nasycona magią oraz skrajnością pod różną postacią - piękne szaty przeplatają się z łachmanami, piękno z brzydotą,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl