Wiara, Nadzieja, Miłość

| Dodano: 30 styczeń 2018 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Diana jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Trudny okres, niby jeszcze człowiek nie jest dorosły lecz już nie dziecko. Moment przejścia okazał się być dla niej zgubny. Dziewczyna ma problemy z emocjami. Boi się otworzyć na ludzi. Jest typem szarej myszki, która nawet jedynej zaufanej przyjaciółce Jowicie nie jest w stanie zdradzić wszystkich swoich uczuć. Kiedy nowo poznany chłopak ośmieszył ją w Internecie, próbuje znaleźć powód, bo przecież w ogóle jej nie znał. Szuka winy w sobie. Postanawia zmianę. I tutaj zaczyna się historia. Z pozoru niewinna przemiana zmienia się w zagrażającą życiu chorobę. Diana wraz z traconymi kilogramami traci chęć życia. Czeka ją niełatwa droga. Upadki, wspinaczka. Życie Diany potoczyło się w sposób, w jaki się nie spodziewała...

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/wiara-nadzieja-milosc ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wiara, Nadzieja, Miłość"

Opinia

Awatar użytkownika

Diana to uczennica trzeciej klasy gimnazjum, która jest dość pulchna. Ostatnia klasa przed pójściem do liceum to dla niej ciężki czas. Nie dość, że musi mierzyć się z nauką, to jeszcze rówieśnicy stale wyśmiewają się z jej wyglądu. Dziewczyna jednak planuje popracować nad sobą, a wkrótce kilogramów zaczyna jej ubywać…

Niespodziewanie jednak okazuje się, że Diana nie potrafi przestać. Zaczynają się u niej problemy psychiczne, aż w końcu diagnoza jest jedna – anoreksja. Od tej pory rozpoczyna się rozpaczliwa walka z chorobą, która jest bardzo nierówna… Czy nastolatka da radę zaakceptować siebie? Czy znajdzie szczęście i wiarę we własne możliwości? A może nawet… miłość?W książce tej poruszone zostały bardzo ważne tematy, takie właśnie jak zaburzenia odżywiania, ale nie tylko. Jest w niej pokazana zmiana w psychice dziewczyny, ponieważ Diana przez zachowanie swoich rówieśników traci poczucie własnej wartości. Zaczynają się także u niej myśli samobójcze. Moim zdaniem zostało to bardzo dobrze oddane w tej historii, możemy wręcz poczuć ból oraz zagubienie głównej bohaterki. Diana to postać bardzo zraniona, próbująca dopasować się do życia, które stale stawia przed nią nowe wyzwania. Jej historia niejednokrotnie mnie wzruszyła, a sama kreacja postaci nastolatki jest taka, że czytelnik wprost chce jej kibicować.

cała recenzja na stronie https://www.instagram.com/p/CZ1QxamMLmp/ 

14 luty 2022 14:54

Opinia

Awatar użytkownika

Po przeczytaniu Wiara, nadzieja, miłość miałam ochotę napisać do autorki i zapytać, czy opisała prawdziwą historię, jednak stwierdziłam, że nie jest to istotne. Nie ma dla mnie różnicy, czy Monika Jagodzińska przedstawiła własne doświadczenia, czy koleżanki, a może książka powstała w oparciu o literaturę, która ją zafascynowała. Dla mnie liczy się, że podjęła próbę przekazania jakie emocje towarzyszą przy chorobach związanych z zaburzeniem odżywiania. Może mogła napisać nieco więcej o tym jak wygląda sama terapia. Takie informacje mogłyby ośmielić osoby, które się jej boją. Jednak i bez tego Wiara, nadzieja, miłość publikacja króciutka, ale spójna. A jej przesłanie brzmi dla mnie Nie wstydź się być sobą.

https://www.asiaczytasia.pl/2020/06/wiara-nadzieja-miosc-monika-jagodzinska.html


16 czerwiec 2020 09:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl