Żywy pokarm twoim kluczem do zdrowia

Obrazek artykułu
Celem książki jest dostarczenie informacji o zdrowym odżywianiu się i prowadzeniu zrównoważonego zdrowego trybu życia, ze wskazaniem materiałów źródłowych oraz w oparciu o własne doświadczenia, dla wszystkich szukających alternatywnej drogi do poprawy swojego stanu zdrowia.

Zainteresowanie naturalną żywnością, jakie wzbudziła u czytelników książka – poradnik „Żywy pokarm Twoim kluczem do zdrowia. Zapomnij o kuchni i gotowaniu, czyli tajemnica pokarmu i sztuka jedzenia” Adama Kulpaczyńskiego, spowodowało – jak myślę- naturalną potrzebę Autora napisania drugiej części tej książki.


Adam Kulpaczyński zajmuje się w niej bardziej szczegółowym uzasadnieniem tego, co sam nazywa „samotnym rejsem do zdrowia”. Prowadzeni przez Autora, przyjrzymy się dokładniej naszym niektórym organom wewnętrznym i ich wzajemnym połączeniom oraz zależnościom, jakie zachodzą między rodzajem dostarczonego im pokarmu a jakością ich współpracy.


Kapitan tego rejsu przekonuje, że do przyjęcia przedstawianej przez niego wiedzy nie trzeba mieć wielce specjalistycznego przygotowania. Obrazuje to na przykładzie przeciętnego posiadacza samochodu: Otóż już samo życie uczy, że nie zachodzi potrzeba studiowania mechaniki samochodowej, aby jako zwykły, przeciętny laik w tym temacie i jednocześnie jako posiadacz auta, móc objąć swą skromną wiedzą zasadnicze podzespoły w silniku i ich podstawowe funkcje oraz ich wzajemną zależność i współpracę.Im więcej się o nich wie oraz im więcej się o nie dba, tym lepiej i dłużej one nam służą ku naszemu osobistemu zadowoleniu. W bardzo daleko posuniętej trosce o swoje metalowe dziecko, posiadacz auta stara się o najlepszy materiał napędowy. Pomimo że nie jest on mechanikiem samochodowym, to jednak doskonale wie, że nie wlewa się oleju napędowego do baku silnika benzynowego i odwrotnie, a dobry stan hamulców i opon jest ważniejszy od rodzaju i koloru tapicerki itd.


Zatem, pora otworzyć umysł i…wyruszyć w rejs, zanurzając się w kartach książki „Żywy pokarm Twoim kluczem do zdrowia. Rejs do zdrowia. Zobacz się od wewnątrz.”

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl