Po szczeblach drabiny

| Dodano: 23 lipiec 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Pełna ciepła powieść obyczajowa, którą można nazwać współczesną baśnią o Kopciuszku dla dorosłych. Poznamy historię nieśmiałej, skromnej Stefki, która z głębokiej prowincji dotarła na sam szczyt.

Skromna Stefa nigdy nie narzekała na swój los. Zdawała sobie sprawę, że brak perspektyw zmusza ją do pozostania na wsi. Liczyła jedynie, że odziedziczy gospodarstwo, które od zawsze prowadziła. Niestety, tragedia w jej rodzinnym domu zmieniła wszystko. Przerażona, za namową i z pomocą przyjaciółki uciekła do Warszawy.

Dla Stefki, która nigdy nie opuszczała wsi, wielkomiejski zgiełk będzie szokiem. Bohaterka stopniowo będzie musiała przyzwyczaić się do nowych realiów. Przyjdzie moment, gdy „na dziko” zacznie pomieszkiwać w jednym z warszawskich hoteli. Z czasem los poprowadzi ją do Gdańska i Krakowa. Zagubiona bohaterka doświadczy wielu dziwnych sytuacji, ale w końcu zmieni się w pewną siebie, piękną Stefanię.

Nadejdzie dzień, gdy na drodze Stefki stanie mężczyzna żydowskiego pochodzenia. A z czasem zyska szansę, by zostać właścicielką pałacu. Nim do tego dojdzie, czekają nas nieoczekiwane zwroty akcji.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/po-szczeblach-drabiny/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Po szczeblach drabiny"

Opinia

Ze wsi na salony

Awatar użytkownika


„Po szczeblach drabiny” to obyczajowa opowieść o współczesnym Kopciuszku. Główna bohaterka książki przechodzi długą drogę od ciężko pracującej na ojcowiźnie mieszkanki prowincji do statusu bywalczyni salonów. Po drodze musi dojrzeć, zmienić swą mentalność i wydorośleć, wszystko to jednak popłaca w chwili, gdy otwierają się przed nią nowe perspektywy – w tym te miłosne.
Centralną postacią lektury jest Stefka – zapracowana mieszkanka prowincji. Dziewczyna bez wytchnienia w zasadzie pracuje w pocie czoła na ojcowiźnie, a jej tak na dobrą sprawę jedynym planem na przyszłość jest przejęcie jej z rąk ojca i pozostanie tam, gdzie od początku toczy się jej życie. Na skutek rodzinnego dramatu i wstrząsających wydarzeń Stefka zmuszona jest jednak porzucić swe plany, ojcowską ziemię i wyjechać do Warszawy.
Stolica się dziewczynie nie podoba, a życie w niej bezlitośnie obnaża wszystkie jej prowincjonalne przyzwyczajenia i naiwność. Stefka musi przejść przyspieszony kurs dorastania i zmiany własnej mentalności. Nie jest łatwo, ale dziewczynie się to udaje, a nagrodą za te starania jest nie tylko stabilizacja jej sytuacji, ale także przyprawiające o zawrót głowy perspektywy (dziewczyna ma szansę stać się właścicielką pałacu!) i… szansa na miłość – wszystko dzięki poznaniu pewnego przystojnego faceta w starszym wieku.
„Po szczeblach drabiny” to lektura wybitnie obyczajowa, a więc siłą rzeczy dedykowana żeńskiej części publiki. Książka może być odprężającym wyborem na kilka jesiennych wieczorów. Lektura jest pełna nadziei, optymizmu i refleksji nad tym, jak ciężkie jest osiągnięcie czegoś w życiu w pojedynkę. Idę o zakład, że historia ta spodoba się niejednej czytelniczce. 
https://cosnapolce.blogspot.com/2020/11/po-szczeblach-drabiny-ewa-lenarczyk.html

6 listopad 2020 08:43

Opinia

Awatar użytkownika

Po szczeblach drabiny to wyjątkowa i niepowtarzalna powieść, którą warto przeczytać. Niby współczesna bajka pokazuje nam jak życie potrafi się zmienić, jak my sami możemy się zmienić i jak dużo zależy od nas samych.  Bardzo ciekawy początek i kryminalnym wątkiem wciąga w życie głównej bohaterki - Stefani, która szybko polubimy i z każdą nową stroną będziemy kibicować jej bardziej, wspierać w jej "wspinaczce po szczeblach drabiny ". Cała historia zaczyna się od nieszczęścia, które jednak pchnie kobietę do pewnych zmian, a te jej pomogą i zmienią cale jej życie. Stefania od zawsze mieszkała na wsi i była prostą dziewczyna, teraz wszystko się zmieni, ale oczywiście nie będzie to łatwe zadanie. Bardzo dużo pracy nad sobą oraz życiem czeka naszą bohaterkę, ale jej decyzje będą wiodły ją do lepszego życia i to warto przeżyć z nią! W książce dzieje się bardzo dużo, ale trzyma się całości i wątki są poukładane co pozwala jeszcze bardziej zatopić się w historii Stefanii. Bardzo dużo emocji, które udzielą się również nam. Nowe życie, nowa kariera i miłość... po prostu książce niczego nie brakuje- tylko czytać! 
https://kropeczkamoja.blogspot.com/2020/11/po-szczeblach-drabiny-ewa-lenarczyk.html

6 listopad 2020 08:33

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl