Córy

| Dodano: 8 pażdziernik 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

W trakcie lektury poznawać będziemy losy połączonych ze sobą kobiet. Zagłębimy się także w perypetie dwóch rodzin walczących ze sobą od lat. Wielkich emocji nie będzie brakować, bo naprzeciw miłości i przyjaźni wielokrotnie stanie smutek i nienawiść. Niesamowitość to słowo, które doskonale charakteryzuje akcje. Obok ludzi znalazły się bowiem wampiry oraz wiele innych stworzeń.

Cała seria skomplikowanych wydarzeń, z dnia na dzień pojawi się w życiu nastoletniej Nastii. Dorastająca dziewczyna powoli stara się zaakceptować to, kim jest. Na pewno nie będzie jej łatwo, ponieważ musi wziąć na siebie odpowiedzialność za własny los, życie swoich bliskich, a także przyszłość świata, a nawet dwóch.

Ponadto, Nastii od niedawna przydarzają się dziwne senne majaki. Dziewczyna jest zafrapowana faktem ich realność. Po przebudzeniu ma bowiem wrażenie, że żyła cudzym życiem. Czy jest możliwe, że jej jaźń zyskuje niewyobrażalną siłę? Może z czasem bohaterka będzie mogła połączyć się w ten sposób z osobą o odmiennej naturze. Tylko, czy jest to bezpieczne? Przecież każdorazowa utrata kontaktu z rzeczywistością doprowadza ją do ogromnego zmęczenia. Zapytań, wątpliwości i obaw pojawi się jeszcze więcej. Dla bohaterki to bowiem dopiero początek zmagań.

Fabuła tej książki przeniesie nas do nieprawdopodobnego świata magii. Nie powinniśmy obawiać się wampirów, które czasem bywają dobre, lecz okrutnych i egoistycznych ludzi.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/cory/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Córy"

Opinia

Jawa i sen

Awatar użytkownika

„Córy” Natalii Sobieskiej to zajmująca i szalenie interesująca opowieść fantasy, w której jawa łączy się w nierozerwalny sposób ze snem, a fikcja z rzeczywistością, która okazuje się być dużo bardziej złożona niż wydaje się to każdemu zwykłemu zjadaczowi chleba. Światu grozi ponadto śmiertelne niebezpieczeństwo, któremu zaradzić może tylko Nastia Warmud: zwykła z pozoru dziewczyna, która włada jednak mocą zdolną ocalić każdy z istniejących równolegle światów.
(...)
Natalia Sobieska nie odkrywa niniejszą książką Ameryki, jednak „Córy” są naprawdę udaną opowieścią fantasy. Wątki nadprzyrodzone i fantastyczne mieszają się tutaj z opowieścią o przyjaźni, miłości, radości i smutku, co jest samo w sobie bardzo ciekawą i zgrabną mieszanką. Mieszanki tej nie nazwałbym co prawda wybuchową, ale jako pomysł na spędzenie czasu z interesującą, ciekawą i przyjemnie lekką lekturą „Córy” wydają się być dobrym wyborem. 
cała recenzja na stronie - https://cosnapolce.blogspot.com/2020/12/cory-natalia-sobieska.html

12 styczeń 2021 11:43

Opinia

Każdy dzień zbliża nas do zagłady świata

Awatar użytkownika

Nastia Warmud do niedawna do niedawna wiodła zupełnie normalne życie obfitujące w radości i smutki oraz nastoletnie problemy, jednak od pewnego czasu w jej snach zagościła Sandra – kobieta z zupełnie innych czasów. Ubiera się skąpo, jest najważniejsza w Osadzie Rekrutów, doskonale walczy, zajmuje się również rachunkami, dostawami, ale i dzieci chętnie do niej zaglądają, bo i dla nich nie skąpi czasu i często raczy je jakimiś porywającymi opowieściami. Nastia śni o życiu Sandry i zaczyna je współprzeżywać. Sny przestają być dla niej formą wypoczynku, a kolejnym wyzwaniem, któremu stara się sprostać. Nagle jej życie wywraca się do góry nogami – coraz częściej traci kontakt z rzeczywistością i zasypia w najmniej odpowiednich momentach, do tego jej ojciec znika w tajemniczych okolicznościach, a w domu pojawia się nieznajomy mężczyzna, który mówi jej jakieś niestworzone rzeczy. Nastia jest coraz bardziej przerażona… Na szczęście zawsze może liczyć na swoją przyjaciółkę – Emmę i jej brata – Krystiana. Okazuje się, że jest kimś niezwykłym, a w tej szarej rzeczywistości, która ją otacza, w magiczny sposób współistnieją dwa miejsca, ukryte dla oczu zwykłych zjadaczy chleba. Dwie rodziny/klany od lat toczą ze sobą spór, którego powodu nikt już do końca nie pamięta, ale teraz każda z nich chce, aby Nastia do nich dołączyła. Sny też przestają być tylko snami i wyłania się z nich świat, który istnieje w zupełnie innym wymiarze i czasoprzestrzeni – łączy ich jedno – osoba Nastii…

Czego od niej oczekują? Czy jest w niebezpieczeństwie? Czy nastolatka poradzi sobie z tym, co przyniosło jej życie?

Natalia Sobieska skonstruowała niezwykle ciekawą i porywającą powieść fantastyczną, która z każdą stroną wciąga czytelnika coraz bardziej. Autorka buduje napięcie, równolegle ciągnie kilka wątków, światy i historie z pozoru zupełnie rozdzielne, z biegiem akcji zazębiają się, nakładają na siebie, aż w końcu łączą w jedną opowieść, gdy rozmowy prowadzone są nie tylko w sposób tradycyjny, ale także jako wymiana myśli, a magia nikogo już nie dziwi.

Nastolatce przypada w udziale niezwykle ważna misja – musi ratować swoją rzeczywistość, a także świat Sandry, ale żeby to uczynić, musi najpierw odnaleźć ojca i doprowadzić do spotkania z głowami dwóch rodzin…

W książce znajdziemy całą gamę uczuć: miłość, przyjaźń, oddanie, radość, strach, ból, rozczarowanie, zaskoczenie, nienawiść.

Każdy dzień zbliża nas do zagłady świata, ale jest też szansą na to, by go ocalić…

27 pażdziernik 2020 13:11

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl