Origami dwojga istnień i psa

| Dodano: 15 maj 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca powieść obyczajowa. Los niczym artysta tworzący origami będzie kształtował życiową ścieżkę dwójki dojrzałych bohaterów, Bożeny Polańskiej oraz Macieja Rawicza.

Ona jest emerytowaną policjantką i właścicielką maleńkiej suczki o imieniu Mufa. Koszmary z przeszłości nie pozwalają jej odzyskać równowagi. Bandyta zastrzelony podczas interwencji oraz dwukrotna próba gwałtu pozostawiła trwały ślad w jej psychice. Jedynie jej koleżanka Magda pomaga jej zwalczać lęki.

On natomiast jest byłym bankowcem, który odszedł z pracy, by nie uczestniczyć w nieetycznych, przestępczych praktykach kierownictwa posłusznego Partii. Jako kartę bezpieczeństwa Maciej odchodząc zabrał ze sobą kopię dokumentów kompromitujących Zarząd Banku i Partię. Przestępcy chcący odzyskać te papiery, dwukrotnie spróbują odebrać mu życie.

Dziać będzie się wiele, na szczęście dzięki Magdzie i w pewnym sensie Mufie, Maciej i Bożena zbliżą się do siebie. Zakończenie tej historii przyniesie ze sobą szczęśliwą, zakończoną rodzicielstwem miłość.

Patronat nad książką – Kulturalne rozmowy, Weź przeczytaj, Ready to reading, Mrs. Book Book, portal dlaLejdis, Mirosława Dudko – Oaza recenzji

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/origami-dwojga-istnien-i-psa/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Origami dwojga istnień i psa"

Opinia

Awatar użytkownika

"Origami dwojga istnień" to piękna historia o kobiecie i mężczyźnie po przejściach. No i o psie. Psiak również tutaj pełni ważną rolę. Na pierwszym planie najważniejsza jest miłość, która jest w stanie pokonać każdą przeszkodę, traumy i demony przeszłości. Historia jest skupiona wokół Bożeny i Macieja, sympatycznego psiaka i przyjaciółki Bożeny, która odegra znaczącą rolę. Książka nie należy do łatwych- wymaga pełnego skupienia i szczegółowości.

@wydawnictwopsychoskok

6 styczeń 2021 21:47

Opinia

Awatar użytkownika


Autor podejmuje wiele trudnych tematów, które życie układa według własnego scenariusza. Pokazuje jak bardzo traumatyczne doświadczenia rzutują na teraźniejszość, blokują nasze działania i wpływają na relacje międzyludzkie. Nie bez znaczenia są dokonywane wybory, gdyż od nich zależy jak wygląda nasza rzeczywistość. Można je porównać do kolejnych zagięć losu, dzięki którym kształtujemy swoje życie.

 

Drugą kwestią jaka toczy się równolegle do historii Macieja i Bożeny jest świat polityki, korporacyjnych mechanizmów, w których nie liczą się ludzie, lecz biznesowe układy, odpowiednie grono znajomych, pieniądze i spryt. W swojej wyobraźni pisarskiej autor poszedł nieco dalej, pisząc scenariusz wydarzeń, które pokazują efekt rządów obecnej władzy ale też nieuczciwych działań. Nie jest to jednak główny temat tej powieści, lecz mimo to stanowi on istotne tło dla budzącej się namiętności.

 

"W życiu pojawiają się takie zdarzenia, chwile, w których uświadamiamy sobie, że nic już nigdy nie będzie takie samo."

 

„Origami dwojga istnień i psa” opowiada o dojrzałej miłości, która musi pokonać demony tkwiące w podświadomości i wpuścić do życia szczęście. To historia dwojga serc, które naznaczone piętnem przeszłości i realiami otaczającej ich rzeczywistości próbują złożyć ze swoich emocjonalnych kawałków piękną mozaikę. W tej wielowątkowej historii odnajdziemy elementy kryminalne, obyczajowe ale też spiskowe i erotyczne. Narracja trzecioosobowa pozwala na obserwowanie fabuły z różnych punktów widzenia. Przede wszystkim uwaga czytelnika skupia się na postaciach Macieja i Bożeny, ale też jej przyjaciółki Magdy, która w pewnym momencie odegra znaczącą rolę w złączeniu dwóch istnień, a właściwie trzech.

 

Na pierwszy plan wysuwa się miłość, która jest w stanie pokonać wszelkie demony przeszłości. Nie bez znaczenia jest tu obecność uroczego stworzenia, które swoim radosnym merdaniem ogona, poszczekiwaniem i charakterkiem potrafi dostrzec to, czego człowiek nie raz nie zauważa.
https://sztukater.pl/ksiazki/item/32909-origami-dwojga-istnien-i-psa.html

30 listopad 2020 08:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl