Sensacyjna podróż przez mroczne czasy Polski komunistycznej

Obrazek artykułu
W 1948 roku Polacy musieli mierzyć się z realiami głębokiego stalinizmu. Akcja sensacyjnej powieści „Lawina” została osadzona właśnie w tym trudnym czasie.

Druga wojna światowa zakończyła się w roku 1945. Rozmiar zniszczeń jakie pozostawił po sobie największy konflikt zbrojny w historii świata przeraża do dziś. Ludzie, którym przyszło żyć w latach powojennych musieli mierzyć się z wieloma trudnościami. Zakończenie wojny nie oznaczało bowiem, że automatycznie nastanie czas spokoju i ładu, który pozwoli bezpiecznie kształtować przyszłość.


Akcja sensacyjnej powieści „Lawina” rozgrywa się w czasach głębokiego stalinizmu. Zapomniane, tajemnicze zdarzenia cyklicznie powracają, dzięki czemu czytelnicy będą mogli odkryć fascynujące sekrety przeszłości.


„Lawina” autorstwa znanej, wrocławskiej pisarki Jolanty, Marii Kalety to trzymająca w napięciu opowieść. Poznając realia panujące w Polsce w roku 1948 zdamy sobie sprawę, że wiele osób musiało uparcie walczyć o zachowanie własnych przekonań i dawnych ideałów.


Jędrek Madej, główny bohater powieści zostanie skierowany nakazem pracy do szpitala w Kowarach, gdzie rozegra się dynamiczna akcja. Jędrek odkryje bowiem, że to piękne miasteczko skrywa mroczną tajemnicę, pilnie strzeżoną przez milicję, UB i wojsko KBW.


Na fotografiach odnalezionych przez Jędrzeja widnieje symbol w kształcie dwóch ogniw łańcucha splecionych ze sobą. Utrwalono na nich również niezrozumiałe wyliczenia matematyczno-chemiczne oraz mapę, na której w języku niemieckim oznaczono kilka miejscowości. Co oznacza ten tajemniczy symbol?


By odnaleźć odpowiedz na to pytanie warto sięgnąć po książkę i razem z głównym bohaterem podjąć ryzykowna grę. Na naszej drodze staną wrogo nastawieni żołnierze korpusu bezpieczeństwa oraz grasujący po okolicy Werwolf. Będzie bardzo niebezpiecznie, ale trud wynagrodzi rozwikłanie zagadki.
Wszystkie książki Jolanty Marii Kalety znajdziemy na stronie: 
http://www.psychoskok.pl/autorzy/jolanta-maria-kaleta
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl