Dzieła z Biblioteki Narodowej w Europeanie

Obrazek artykułu
Biblioteka Narodowa przekazała dane opisujące ponad 640 tysięcy obiektów bibliotecznych dostępnych na stronie www.polona.pl do portalu Europeana.
Jak czytamy na stronie Biblioteki Narodowej: 

Dzięki temu dostęp do zbiorów BN należących do domeny publicznej stał się możliwy również za pośrednictwem portalu zawierającego największą europejską kolekcję sztuki, kultury i nauki. Europeana ułatwia dostęp do ponad 50 mln cyfrowych obiektów z przeszło 3,5 tys. instytucji aktywnych w obszarze dziedzictwa kulturowego w 35 krajach: bibliotek, archiwów, kolekcji audiowizualnych i muzeów z całej Europy.


Dostępność cyfrowych zbiorów Biblioteki Narodowej za pośrednictwem Europeany wpisuje się w działania mające na celu jak najszersze udostępnienie polskiego dziedzictwa kulturowego w jak najwyższej jakości – jest to zarówno wypełnienie zadań Biblioteki Narodowej, jak i szeroko rozumiana promocja polskiego dziedzictwa narodowego zagranicą. 


źródło i więcej informacji: http://bn.org.pl/aktualnosci/1283-640-tysiecy-dziel-z-biblioteki-narodowej-w-europeanie.html

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl