Imieniny Jana Kochanowskiego - kolejna edycja

Obrazek artykułu
Biblioteka Narodowa ogłosiła, że w tym roku Imieniny Jana Kochanowskiego obchodzimy 1 lipca.

W sobotę 1 lipca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego. Jak co roku na literackim pikniku Biblioteki Narodowej pojawią się pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa - z książkami w imieninowych cenach!


Gościem specjalnym będzie w tym roku Joseph Conrad (a właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski), dlatego nie zabraknie rozmów z wybitnymi tłumaczami – Magdaleną Heydel i Michałem Kłobukowskim oraz znawcami twórczości pisarza. Dalekie podróże nie są tylko domeną ludzi – profesor Jerzy Bralczyk opowie o słowach, które pokonują granice i przenikają do innych języków. Z kolei twórcy literatury faktu podzielą się doświadczeniami związanymi z podróżami do Afryki. 

Nie ma Imienin Jana bez Meczu poetyckiego – rywalizacja aktorów na interpretacje wierszy ponownie rozgrzeje scenę i aktywnie głosującą publiczność. „Pieśń świętojańską o Sobótce” wykona zespół Mikromusic, a część muzyczną dopełni – jak zawsze – dansing pod gołym niebem. Imieniny Jana to też wyjątkowa okazja, żeby przy kawiarnianych stolikach spotkać się ze swoimi ulubionymi pisarzami, a w tym roku również z twórcami komiksów. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – w programie znalazły się m.in. spotkanie z autorkami książki Ala ma kota. A Ali?, prezentującej elementarze z całego świata, odbędą się warsztaty z konstruowania (i wodowania) żaglowców, spektakl na podstawie Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego oraz instalacja artystyczna przygotowywana przez Izę Rutkowską (z myślą nie tylko o dzieciach!). 


Źródło informacji oraz pełen program wydarzenia, już wkrótce na stronie: 
http://www.bn.org.pl/aktualnosci/1358-imieniny-jana-kochanowskiego-obchodzimy-1-lipca%21.html

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy