„Biblioteka to inwestycja” - konferencja podczas Targów Książki w Krakowie

Obrazek artykułu
W trakcie 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się organizowana przez Bibliotekę Narodowa konferencja - „Biblioteka to inwestycja”. W trakcie podkreślona zostanie rola i znaczenie inwestowania w biblioteki.
Do udziału w konferencji Biblioteka Narodowa zaprasza 

wszystkich bibliotekarzy oraz osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą.


Inwestowanie w biblioteki jest priorytetem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W jego ramach przeznaczono środki na wsparcie bibliotek w zakresie poszerzania ich oferty i usług, modernizacji i budowy nowych placówek, upowszechniania czytelnictwa oraz zwiększenia dostępu do nowości wydawniczych. Biblioteka Narodowa prowadzi intensywne prace nad badaniami stanu czytelnictwa w Polsce, realizuje program zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, a także jest liderem zmian w środowisku bibliotekarskim. Inwestycję w bibliotekę można rozumieć także jako tworzenie i dostarczanie nowoczesnych i funkcjonalnych usług bibliotecznych oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego dla potomnych. Najlepszym przykładem nowych usług są projekty i inicjatywy takie jak e-usługa OMNIS, Patrimonium, Academica czy Polona.


W ramach konferencji przewidziano wystąpienia prelegentów z Biblioteki Narodowej oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Odbędzie się również panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele Biblioteki Narodowej oraz zaproszeni goście odpowiedzą na pytanie, dlaczego warto inwestować w biblioteki. Rozważania panelistów będą skupione także wokół strategii rozwoju bibliotek, roli finansowania i wspierania działalności bibliotecznej, tworzenia otwartej przestrzeni dla lokalnej społeczności oraz inwestowania w czytelnika.


Konferencja „Biblioteka to inwestycja” 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
 czwartek 26 października, godz. 13.00-14.50, Sala Praga A


źródło: Biblioteka Narodowa


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku