Manufaktura snów

| Dodano: 21 marzec 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

oprzez poszczególne, zebrane w tomiku wiersze, poeta prezentuje swoją wizję świata. Czytelnicy, którzy sięgną po pozycję, będą mogli ją poznać. Należy przygotować się na silne, nie zawsze przyjemne doznania. Jako post-turpista i neo-turpista autor stroni bowiem od przesłodzonych, nierzeczywistych wizji, by skłaniać się w stronę naturalizmu. Rzeczywistości, która jak wiemy, pełna jest brzydoty i cierpienia. Nasz świat to przecież nie wymarzony Eden, ale podupadająca moralnie „kraina”, w której większość zasad już dawno straciła znaczenie.

Egzystencjalna tematyka to gwarancja, że każdy odnajdzie w tomiku wiersz skłaniający do głębszych refleksji. Z całą pewnością rozbudzą się w nas silne emocje, które nie pozwolą na obojętność wobec poruszonych zagadnień. Jak to bowiem w przypadku poezji bywa, nawet najmniejszy rozmiarowo wiersz może zapaść w naszej pamięci.

Warto podkreślić, że każdy z utworów kryje w sobie głębszy sens. Przekaz ten odczytają wszyscy, którzy w skupieniu zadumają się nad znaczeniem zapisanych słów i kolejnych wersów.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/manufaktura-snow ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Manufaktura snów"

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika

Słowem można malować. Można stworzyć subtelny i magiczny świat. Ale nie o tym tutaj, ponieważ czytając ten tomik przemierzamy inną drogę. Odkrywamy warstwa po warstwie prawdziwe oblicze życia i ludzi. Złudzenia i nadzieje zostają odrzucone na rzecz prawdy, której znać nie chcemy. Jaki jest człowiek? Słaby i ułomny. A świat? Zakłamany, bolesny. Historia znika, zasady się zacierają. A codzienność prowadzi nas do nieuniknionego, do naszego końca.

Wiersze Adama Kadmona polecam przeczytać więcej niż raz, ponieważ na pierwszy rzut oka, niektóre z nich wydają się nieposkładanymi rozmyślaniami autora, jawią nam się niczym czysty surrealizm. Jednak podchodząc do nich jeszcze raz, na spokojniej, z dystansem - z czasem widzimy głębię, drugie dno.

Pełna recenzja na stronie https://www.instagram.com/p/BwKXxaOB5vk/

15 kwiecień 2019 10:19

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl