Zanim weźmiesz psa – kompendium

Obrazek artykułu
Pies to najwierniejszy przyjaciel, jakiego może mieć człowiek. Zanim weźmiesz psa, warto jednak poznać jego potrzeby i instynktowne zachowania. Kompendium „Psychologia psa” ułatwia to zadanie.
Oszacowano, że większość z nas posiada w domu jakiegoś zwierzaka. Towarzystwo pupila pozwala niwelować poczucie osamotnienia, rozwijać empatię i wzmacniać potrzebę sprawowania odpowiedzialnej opieki nad zależnym od nas stworzeniem. Najczęściej przygarnianym zwierzakiem okazuje się pies, który cieszy się większą popularnością niż jakikolwiek inny pupil, którego można mieć w domu. Na drugim miejscu, jak łatwo się domyślić, są koty, na trzecim gryzonie, jak chomiki, szczury, czy świnki morskie, następnie już w mniejszości, posiadacze ptaków, rybek, pająków, jaszczurek, czy węży.

Szczęśliwy pies, najlepszym przyjacielem człowiek

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/szczesliwy-pies-najlepszym-przyjacielem-czlowiek

O wyborze pupila, który będzie do nas „pasował”, powinien zadecydować nasz temperament i posiadane warunki lokalowe. Trudno przecież oczekiwać, że zdecydowany domator, który większość dnia lubi spędzać na kanapie, przygarnie psa myśliwskiego, a aktywny, młody człowiek, który uwielbia ruch na świeżym powietrzu, będzie zadowolony, przyglądając się w wygodnym fotelu, akrobacją chomika. Przyjaźń pomiędzy zwierzęciem, a człowiekiem może być niezwykłą relacją. Tylko od nas zależy jednak, czy taką się stanie.

Dlaczego większość ludzi chce mieć psa?


Zadowoleni właściciele psów mogliby odpowiadać na to pytanie godzinami. Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum prowadzone przez „psiarzy”, by przekonać się, jak wiele mają do opowiedzenia. Współżycie z psem zawsze dostarcza tylu wrażeń, że nie sposób wyczerpać temat. To dlatego rozmowy o życiu z psem nigdy się nie dezaktualizują. Pośród najczęściej wymienianych atutów płynących z posiadania psa, znajdziemy parę naprawdę przekonujących. Oto pięć z nich:

1. Pies obdarza człowieka bezwarunkową miłością i nigdy nie przestaje go kochać. Tak mówią właściciele i mają zupełną rację. Pies będzie przy tobie zawsze i wszędzie. 

2. Pies będzie zadowolony, że może ci towarzyszyć i nieważne kim jesteś, jak wyglądasz i ile posiadasz. Spacerując przy twoim boku, będzie najszczęśliwszy na świecie.

3. Pies zawsze na ciebie czeka. To kolejny argument. Jest on boleśnie prawdziwy, bo jak wiemy, nawet krzywdzone i porzucone czworonogi, liczą na powrót właścicieli.

4. Pies zawsze ucieszy się na twój widok. To szalenie miłe, że bez względu na to, jak długo cię nie będzie, ktoś tak bardzo ucieszy się na twój widok. 

5. Pies wszystko ci wybaczy. A czasem jest co. Jak wiemy,  niektórzy nagannie traktują psy, a te i tak podchodzą do nich, ufając, że będzie dobrze.

Nieskończenie można tłumaczyć, dlaczego większość ludzi chce posiadać psa. Te pięć zdań w zupełności jednak wystarczy. Właśnie te niezwykle psie cechy stały się powodem, dla którego tak wiele osób, chce uczynić swym najlepszym przyjacielem psa.

Zanim weźmiesz psa


Czytając posobne argumenty, słuchając opowieści zadowolonych właścicieli, łatwo dojść do wniosku, że pora przygarnąć jakiegoś kundelka. Musimy jednak pamiętać, że taki krok będzie niósł ze sobą wiele konsekwencji. Zanim weźmiesz psa, warto poznać jego potrzeby i instynktowne zachowania. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam się „dogadać”. A dzięki temu ominie nas wiele problemów. 

PORADNIK BEHAWIORYSTY – OBOWIĄZKOWA LEKTURA DLA WŁAŚCICIELI PSÓW

Pies zasługuje na wszystko, co najlepsze, ale warto mieć świadomość, że to, co wydaje się najlepsze dla nas – ludzi – nie zawsze jest tym, co będzie najlepsze dla czworonoga.


KSIĄŻKA W OFERCIE PRZEDSPRZEDAŻY – https://tylkorelaks.pl/959-poradnik-behawiorysty.html


„Poradnik behawiorysty” Marty Paszkiewicz to książka, dzięki której lepiej poznamy psa, jego historię, potrzeby, dowiemy się, jak przygotować dom przybycie nowego członka rodziny, a przede wszystkich jak radzić sobie z problemami, które z pewnością się pojawią. Autorka bardzo obrazowo, krok po kroku, tłumaczy, w jaki sposób wyleczyć psa z różnych lęków, jak przekonać go do chodzenia po schodach, w jaki sposób budować odpowiednie relacje między zwierzęciem a pozostałymi domownikami i jak dbać o czworonoga, aby był szczęśliwy i bezpieczny. To, co autorka opisuje w swojej książce, to nie tylko wiedza teoretyczna, bo jest ona poparta jej własnym doświadczeniem w pracy z psami. Dowiemy się również, czy i jak ubierać pieski, jak dobrać odpowiednie legowisko i gdzie je ustawić, jakich zabawek unikać, jednym słowem, jak zapewnić swojemu psu wszystko, co najlepsze.



Kompendium ”Psychologia psa” zawiera najważniejsze wiadomości. Pozycja przeznaczona jest dla lekarzy weterynarii i behawiorystów, choć z zebranych informacji może korzystać każdy właściciel. Poszerzymy naszą wiedzę na temat tych czworonogów. Dowiemy się, jak odczytywać niektóre zachowania, jak je korygować, czy nagradzać. Autorką książki jest pedagog i psycholog zwierząt, jedna z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt - Marta Paszkiewicz. Doświadczenie i wykształcenie autorki to gwarancja, że pozyskamy wiedzę ze sprawdzonego źródła. W poszczególnych rozdziałach książki znajdziemy formularze, które zwrócą naszą uwagę na wiele szczegółów. Tę książkę powinien więc poznać każdy miłośnik psów.


książka do nabycia 

Marta Paszkiewicz napisała już kilka książek o psach. Wszyscy chcący dowiedzieć się więcej na temat psiej specyfiki, terapii z udziałem psa, czy opieki nad miniaturowym czworonogiem powinni sięgnąć po jej książki. Wszystkie znajdziemy TUTAJ

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl