Chihuahua - poradnik dla właścicieli i hodowców

Obrazek artykułu
Chihuahua to uroczy, maleńki piesek, który może stać się towarzyszem każdego. Wystarczy poznać potrzeby tej rasy. Poradnik dla posiadających lub chcących posiadać chihuahua zawiera najważniejsze informacje.

Chihuahua przez wzgląd na swój wygląd przez wielu uznawany jest za „żywą” maskotkę”. Nie można jednak zapominać, że mały, krępy chihuahua to 100% pies z charakterem. Należy do typu wilkowatych, ma silną, budowę niewielkiego ciała i niezłomny temperament. Ten filigranowy piesek jest odważny i wybredny. Nie boi się nawet dużo większych psów i lubi sam wybierać sobie towarzystwo. Nie każdy czworonóg, którego spotka na swej drodze, zasłuży na jego sympatię, choć największe szanse na przyjaźń mają przedstawiciele jego rasy.


Chihuahua ma wiele zalet. Właściciele i hodowcy doceniają, że zwierzę nie potrzebuje dużej przestrzeni życiowej, ogromnej ilości jedzenia, czy skomplikowanej pielęgnacji. Chihuahua jest energiczny, inteligentny, lubi zabawę i spacery. Pod tym względem nie odbiega więc od swoich większych, psich kolegów.


Poradnik dla obecnych i przyszłych właścicieli oraz hodowców chihuahua to niezastąpione wsparcie. Praktyczne wiadomości i porady sprawią, że codzienność z  malutkim, psim przyjacielem będzie prawdziwą przyjemnością.http://www.psychoskok.pl/produkt/chihuahua-100-psa-w-psie


Ta maleńka rasa oczarowała  już setki osób na całym świecie. Fakt, że piesek jest w stanie zmieścić się w torebce, rozczula.  Oczywiście niektórzy uważają, że jest to jedynie ludzka fanaberia. Pies powinien być bowiem użytecznym towarzyszem.


Chihuahua nie jest zdolny do wykonywania żadnej pracy. Ma jednak złote serce, które czyni go doskonałym, wiernym towarzyszem. Charakter i usposobienie sprawia, że jest świetnym kompanem. Nie można także zaprzeczyć, że w miejskiej przestrzeni tak nieduże zwierzę sprawdzi się doskonale.


Rasa ma solidne korzenie. Jest najstarszą w Ameryce Północnej i wywodzi się od starożytnych przodków, którzy żyli na dworach władców azteckich. Nazwa chihuahua pochodzi natomiast od miejscowości i stanu w Meksyku. Te maleńkie pieski zaskarbiły sobie serca ówczesnych. Odgrywały istotną rolę w codziennym życiu i traktowane były z należytym szacunkiem.


Dawniej przedstawiciele tej rasy bywali maskotkami azteckich księżniczek. Chihuahua w pewien sposób wyznaczał więc status, którym cieszyli się przedstawiciel najlepiej sytuowanych grup społecznych. Chihuahua pełnił też role w reologii. W VIII wieku kapłani nazywali techichi, uznając za przewodników dusz zmarłych. Od momentu, gdy Aztecy zachwycali się tą rasą, minęło mnóstwo czasu, zdaje się jednak, że chihuahua nie traci, lecz zyskuje na popularności. Rasa dotarła prawie we wszystkie zakątki świata i wszędzie zdobywa zwolenników. Modne są ubrania, pościele, poduszki, czy sprzęty codziennego użytku ozdabiane ich wizerunkiem, Chwalą się nimi gwiazdy i celebryci, ale również „zwykli” ludzie. Obecnie każdy może stać się szczęśliwym posiadaczem Chihuahua.


Oczywiście rasa jak każda inna ma swoje wymagania. Należy je poznać. „Chihuahua 100% psa w psie” to podręcznik dla hodowców, obecnych i przyszłych właścicieli chihuahua. Zgromadzone w nim informacje ułatwią właściwe pielęgnowanie i wychowywanie zwierzęcia. Poznamy przeszkody i zalety. na jakie powinniśmy się przygotować. Nabędziemy najważniejsze dane i praktyczne porady.


Istotnymi elementami poradnika są wywiady ze współwłaścicielką prestiżowego butiku dla psów Puppy Star, z właścicielką jednej z najlepszych hodowli chi w Polsce Emilią Sobieszek oraz sędziami międzynarodowymi Anną, oraz Mirosławem Redlickimi.


Terapia z udziałem psa
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/terapia-udzialem-psa


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl