Pies. Historia gatunku

| Dodano: 8 pażdziernik 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

„Pies. Historia gatunku”, Marty Paszkiewicz pojawi się 20 października tego roku. Dzięki tej publikacji uzyskamy odpowiedzi na fundamentalne pytania związane z psami. Te zwierzęta od dawna towarzyszom ludziom, dlatego warto poznać je bliżej. Przede wszystkim dowiemy się, kto to jest pies, skąd pochodzi i jak zmieniał się przez lata. Nie jest przecież tajemnicą, że w zależności od występowania danego typu zwierzęcia ulegał on modyfikacjom i celowym zabiegom hodowlanym.

W książce tej omówiono historyczne tajemnice świata psów. Na przestrzeni tysięcy lat zdarzyło się wiele. Prymitywne rasy, które omówiono, stopniowo, z dzikich zwierząt przeobrażały się w psiaki znane nam obecnie.

Książka przedstawia historyczne tajemnice świata psów, które żyły na przełomie tysięcy lat. Opisane zostały rasy prymitywne i sposoby ich powstania. Okazuje się, że Canis familiaris na przestrzeni epok wykorzystywany był w najróżniejszy sposób. Zaskoczą nas ciekawostki dotyczące psich zawodów. Niektóre z nich bardzo silnie wpłynęły na wygląd i charakter danej rasy. Uwaga została przywiązana również do wierzeń i praktyk duchowych tłumaczących sens traktowania psiaków w określony sposób.

Ponieważ autorka zajmuje się również tematyką ubioru dla psów, zagadnieniu temu poświęcono odrębny rozdział. Wszyscy przekonają się, że niesłusznie uważa się, iż strojenie psiaków to dziwaczny trend. Setki lat temu także zajmowano się modą dla psów.

Canis familiaris nie zawsze miał łatwo. Przeczytaj tę książkę i zastanów się, czy w XXI wieku psy traktowane są lepiej, czy gorzej niż dawniej.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/pies-historia-gatunku/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Pies. Historia gatunku"

Opinia

Awatar użytkownika

„Pies. Historia gatunku” to ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników zwierząt, zwłaszcza psów, gdyż na zaledwie 106 stronach autorka zamieściła bogactwo informacji dzięki którym lepiej poznamy swoich ukochanych czworonogów.

Książka została napisana w jasny, konkretny i przystępny sposób, dzięki czemu czyta się ją lekko i bez znużenia. W kilkunastu krótkich rozdziałach autorka zabiera nas do początków powstania rasy i pierwszych śladów bytności dawnych kultur i wierzeń. Przedstawia znane mity, legendy, wierzenia związane z psami. Przytacza niektóre z nich pokazując jak mocna jego symbolika osadzona jest w ludzkiej świadomości.

Podkreśla, że każde zadanie jakie przydzielamy naszemu zwierzęciu powinno satysfakcjonować obie strony: człowieka i psa dlatego pragnie, byśmy pamiętali o tym, że „świat istnieje dzięki rozumowi psa”. Przedstawiając ich dzieje autorka ma na uwadze przede wszystkim dobro zwierząt, dlatego podkreśla, że zawsze powinniśmy mieć na uwadze nie tylko nasze szczęście ale przede wszystkim szczęście naszego psa.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/10/659-pies-historia-gatunku.html

3 listopad 2020 07:40

Opinia

Awatar użytkownika

Co niezwykle ciekawe, znaleziska archeologiczne sprzed 500 000 lat dowodzą, że już wtedy ludzie i psy byli ze sobą w jakiś sposób związani.  Wszystkie teorie dotyczące procesu udomowienia psa jednoznacznie stwierdzają, że pies swój rodowód wywodzi przede wszystkim od wilka szarego Canis lapus.

To nie tylko nasz przyjaciel, dlatego też ważne jest aby zanim zdecydujemy się na zakup czy przygarnięcie psa, warto zasięgnąć rady u specjalistów a i również zglebić wiedzę poprzez  fachową literaturę czy zamienić kilka słów z posiadaczami psów oraz osobami będącymi właścicielami hodowli psów rasowych, biorących udział w wystawach i konkursach dla psów.

Ci czworonożni przyjaciele, nie są, pluszowymi zabawkami, które można gdy już się nią nacieszymy, odstawić w kat lub co gorsza wyrzucić. Warto tutaj sięgnąć po książki psycholog ds. piesków Marty Paszkiewicz. Radziłabym zacząć od Pies. Historia gatunku. V\Chociaż na koncie autorki jest całkiem sporo fachowej publikacji.

27 pażdziernik 2020 13:07

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl