Książki o psach – prezent dla psiarza

Obrazek artykułu
Miłośnicy psów zwykli rozpieszczać swoich pupili, o których czasem dbają bardziej niż o siebie. Dla nich najlepszy podarek to ten związany z czworonogiem. Prezent dla psiarza to książki o psach, poznajmy kilka propozycji.

Stwierdzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, okazuje się bardzo prawdziwe. Wielu właścicieli czworonogów obdarza swoich pupili prawdziwą miłością. Dla nich pies to równoprawny członek rodziny, wierny towarzysz bliższych oraz dalszych eskapad i oczywiście najwierniejszy kolega. Miłośnicy psów zwykli nazywać się psiarzami. Uwielbienie dla psów zachęca ich do dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami i wiedzą. Nie można więc dziwić się, że dla nich najlepszy upominek to ten związany z czworonogami. Nawet najdrobniejszy gadżet, na którym widnieć będzie wizerunek choćby psiej łapy, będzie w stanie wywołać uśmiech na twarzach przedstawicieli tej grupy. Istnieje jednak inna, bardziej trafiona możliwość.


Książki o psach – prezent dla psiarza. To pomysł, który sprawdzi się bez względu na okazję. Każdy miłośnik psów będzie w stanie docenić wartościową publikację. Poradniki dla właścicieli psów oraz książki o psach pisze Marta Paszkiewicz. Z wykształcenia psycholog zwierząt ze specjalizacją Psychologa Psów. Ponadto autorka należy do grona założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt. Napisane przez specjalistkę książki, z całą pewnością nie zawiodą właścicieli, którzy będą mogli pozyskać sporą dawkę wiedzy, ciekawostek i porad.


Książki o psach – prezent dla psiarza


Pośród najnowszych pozycji autorstwa Marty Paszkiewicz znalazło się kilka bardzo ciekawych tytułów.


Niektórym ludziom wydaje się, że opieka nad psem, to błahostka. Jednak gdy pojawiają się problemy, nie wiedzą, co zrobić i albo oddają zwierzę, albo rozkładają ręce w niemocy i po prostu godzą się z pewnymi niedogodnościami (np. rezygnują z zabierania go w miejsca, gdzie są inne psy). Niestety czasem ignorowanie problemów sygnalizowanych przez czworonoga może również doprowadzić do tragedii. Warto przede wszystkim umieć odczytywać sygnały, które zwierzęta nam wysyłają, komunikując się z nami – bo wówczas odpowiednio szybko można zareagować i uniknąć wielu nieprzyjemnych, a nawet groźnych sytuacji.Książka w ofercie sprzedaży: 

https://tylkorelaks.pl/959-poradnik-behawiorysty.html„Poradnik behawiorysty” Marty Paszkiewicz to książka, dzięki której lepiej poznamy psa, jego historię, potrzeby, dowiemy się, jak przygotować dom przybycie nowego członka rodziny, a przede wszystkich jak radzić sobie z problemami, które z pewnością się pojawią.


Psia moda” to pierwszy poradnik na polskim rynku księgarskim poświęconym modzie dla psów. Pozycja skierowana jest do psich stylistów oraz właścicieli zainteresowanych tą tematyką. Marta Paszkiewicz od dłuższego czasu prowadzi blog, na którego łamach testuje i ocenia psią garderobę. Autorka współpracuje również z firmami zajmującymi się przygotowaniem wszelkiej maści gadżetów dla psów. Począwszy od szelek, smyczy, psich foteli samochodowych, a skończywszy na gustownych ubrankach.


Książka w ofercie sprzedaży: http://tylkorelaks.pl/847-psia-moda.html


W poradniku wskazane zostały firmy godne zaufania. Zaznaczono, na co należy zwrócić uwagę podczas kreowania psiego looku. Szczególna uwaga została zwrócona na wygodę psiaków, ale nie zapomniano, że psi ubiór musi być łatwy do utrzymania w czystości przez właściciela.Chihuahua powrót do techichi” to książka prezentująca tezę na temat historii najmniejszej psiej rasy. Przodkowie chihuahua to najprawdopodobniej techichi, czyli jedyne psy, które nie potrafiły szczekać. Ta publikacja powinna zainteresować wszystkich właścicieli i hodowców chihuahua, a także miłośników tych maleńkich psiaków.


Książka w ofercie przedsprzedaży: http://tylkorelaks.pl/846-chihuahua-powrot-do-techichi.html


Z pozycji dowiemy się między innymi, że techichi najczęściej służyły Majom za pokarm. Dopiero gdy już jako chihuahua, maleńkie pieski trafiły pod opiekę Azteków, mogły cieszyć się godnym życiem. Ostatni spośród azteckich władców Montezuma II w swoim pałacu gościł setki tych maleńkich czworonogów. W zależności od umaszczenia jedne miały przynosić szczęście, a inne pomagać duszom zmarłych dostawać się wprost do raju.
Pośród książek o psach napisanych przez Martę Paszkiewicz znajdziemy również kilka innych pozycji. Autorka jest właścicielką trzech piesków rasy chihuahua oraz jednego psiaka rasy shih tzu, dlatego nie mogło zabraknąć publikacji koncentrujących się właśnie na tych rasach. Pierwsza z nich to „Chihuahua 100% psa w psie”, czyli poradnik kynologiczny dla obecnych i przyszłych właścicieli chihuahua. Pozycja uświadamia, że te najmniejsze psiaki mają wielkie serce i silny charakter. Właściwie wychowane stają się wiernymi przyjaciółmi, ale źle ułożone potrafią dokazywać. Ten poradnik wskazuje, jakie warunki należy zapewnić chihuahua, by był w pełni szczęśliwym maleńkim psem, który ma swoje psie potrzeby.


Poradnik dla właścicieli shih tzu – „Shih tzu anioł nie pies”. To publikacja, która również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Te niewielkie psy do towarzystwa ostatnimi czasy cieszą się bowiem coraz większą popularnością. Znane są ze swojej towarzyskości, zamiłowania do zabawy i praktycznie zerowej agresji. Dobrze ułożony shih-tzu jest wspaniałym towarzystwem dla osób dorosłych oraz dzieci. Ten poradnik dla obecnych oraz przyszłych właścicieli zdradza, jak właściwie zadbać o psa tej rasy. Jego potrzeby są niewielkie, ale należy je znać.


Poradniki dla właścicieli psów to doskonały prezent dla psiarza. Na pozycję z tego gatunku warto więc zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli nie chcemy koncentrować się na danej rasie, należy wybrać pozycję, która sprawdzi się bez względu na pochodzenie, czy rozmiar czworonoga.


Psychologia psa” to książka skierowana do weterynarzy, psich behawiorystów oraz właścicieli, którzy chcą móc zrozumieć swojego pupila. Miłość do psa nie wystarczy, żeby uczynić go szczęśliwym. Nie wolno bowiem zapominać, że psią naturą kierują zwierzęce instynkty. Współistnienie z czworonogiem może nieść ze sobą wiele korzyści, pod warunkiem, że na siłę nie będziemy chcieli uczynić z psiaka żywej maskotki. W książce znalazło się wiele cennych porad, wytycznych, a nawet formularzy. Dzięki nim możliwe jest dokonanie wstępnej oceny zachowań psa.
Każda z zaprezentowanych książek sprawdzi się jako prezent dla psiarza. Dowodzą one bowiem, że szczęśliwy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl