Książki o psach, które warto przeczytać

Obrazek artykułu
Książki dla właścicieli psów to lektura obowiązkowa dla chcących wiedzieć, jak zrozumieć psa. Oddany pupil zasługuje na uwagę, należytą troskę i bezwarunkową miłość. Psie serce bije przecież, by zadowolić właściciela. Nie wolno nam o tym zapominać.

Na temat psiej wierności krążą legendy. Zwierzęta te od zawsze dowodzą swej niezwykłości. Pies obdarza swego właściciela bezwarunkowym zaufaniem. Stara się zrozumieć i spełnić jego oczekiwania. Niestety, w zamian, nie zawsze może liczyć na to samo.


Dobrze ułożony i wyszkolony pies będzie doskonałym towarzyszem. Sprawdzi się w roli opiekuna, obrońcy, ratownika, czy terapeuty. Za cenę własnego życia psi przyjaciele potrafią wypełniać przydzielane im zadania. Nie cofają się przed niczym, nie oczekując w zamian szczególnych względów. Największą nagrodą jest bowiem zadowolenie właściciela.


Nie możemy zapominać, że zachowanie psa warunkuje jego opiekun. To do nas należy wychowanie i piecza nad właściwym rozwojem czworonoga. Na etapie szczenięctwa psiaki rozczulają każdego. Gdy zaczynają sprawiać problemy, często denerwują i „rozczarowują”. O tym, jak bezmyślnie i okrutnie ludzie potrafią postępować z psami, można mówić bez końca. W każdym przypadku wina leży jednak po stronie człowieka. Pies to nie zabawka, lecz zwierzę mające określone potrzeby, które mamy obowiązek zaspokajać.


Poradniki dla właścicieli psów, to książki, po które warto sięgać. Dowiemy się wszystkiego na temat specyfiki każdej z ras. Żywienie, szkolenie, czy pielęgnacja pupila przestanie nastręczać trudności.Terapia z udziałem psa
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/terapia-udzialem-psa


Książki o psach, które warto przeczytać, podpowiedzą, jak zrozumieć psa. Zdobędziemy najważniejsze informacje. Nim zdecydujemy się, by przygarnąć szczeniaka, pomyślimy, czy będziemy w stanie zapewnić mu właściwe warunki. Jeżeli już posiadanym pupila dowiemy się, jak zadbać o jego i własny komfort.


Polecana książka o psach to „Pies i ty”. Tytuł zdradza, że wewnątrz odnajdziemy wiadomości, mające ułatwiać wspólne życie. Układ człowiek- pies, może być szczęśliwy i wyjątkowy. Musimy jednak posiadać odpowiednią wiedzę. O ile zwierzę poradzi sobie, działając instynktownie, my na pewno nie damy rady. Nim popełnimy całą masę nieświadomych błędów, przygotujmy się. Łatwiej zapobiegać i zapewnić sobie udany start niż korygować negatywne, psie nawyki. Atutem książki pozostają wiadomości na temat specyfiki poszczególnych ras. Psa powinniśmy dobierać na podstawie cech charakterologicznych, a nie wyglądu. Dzięki temu z łatwością znajdziemy przyjaciela, który będzie lubił długie spacery, bieganie przy rowerze lub domowy spokój i wylegiwanie się przed telewizorem.http://www.psychoskok.pl/produkt/pies-i-ty


„Chihuahua 100% psa w psie” to podręcznik dla zainteresowanych tą rasą. Ten niewielkich rozmiarów czworonóg będzie szczęśliwy, nawet jeżeli mieszkamy w małym  mieszkaniu. Jego rozmiar, potrzeby żywieniowe i pielęgnacyjne są atutem. Na pewno będziemy w stanie im sprostać. Chihuahua to doskonały pies do towarzystwa. Kocha członków swej rodziny i choć nie nadaje się do wykonywania żadnej pracy, jak nikt inny, potrafi umilać każdą chwilę. Warto wiedzieć, że chihuahua wywodzi się od starożytnych przodków, którzy żyli na dworach władców azteckich. Ówcześnie nieco większy psi arystokrata podbijał serca azteckich księżniczek. Z czasem stawał się coraz mniejszy, a jego popularność rosła. Obecnie ceniony jest na całym świecie. Jest to, to podręcznik przeznaczony dla hodowców, obecnych i przyszłych właścicieli chihuahua. Wewnątrz znajdziemy także wywiady ze współwłaścicielką prestiżowego butiku dla psów Puppy Star. Ponadto wywiad, z właścicielką jednej z najlepszych hodowli chi w Polsce Emilią Sobieszek oraz sędziami międzynarodowymi Anną oraz Mirosławem Redlickimi.http://www.psychoskok.pl/produkt/chihuahua-100-psa-w-psie 


„Dogoterapia w pigułce” to doskonały podręcznik dla chcących prowadzić terapię z udziałem psa. Zajęcia nazywane dogoterapią lub kynoterapią polecane są osobom w każdym wieku z wieloma schorzeniami i problemami. Książka prezentuje najważniejsze zagadnienia w łatwy do zrozumienia sposób. Poznamy zalet kynoterapii w odniesieniu do konkretnych grup chorych i niepełnosprawnych. Dowiemy się, jakie cechy powinien posiadać pies mający pracować z ludźmi. Poznamy techniki szkolenia i pracy z pupilem. Będziemy mogli także ocenić, na, ile nadajemy się, by wykonywać ten zawód. Po lekturze najważniejsze założenia Kodeksu Kynoterapeuty nie będą dla nas tajemnicą.http://www.psychoskok.pl/produkt/dogoterapia-w-pigulce


Mawia się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Trudno temu zaprzeczyć, choć nie każdy może pozwolić sobie na takiego pupila. Ponieważ jednak każdy czasem potrzebuje przyjaciela, zawsze możemy liczyć na doborowe towarzystwo. A wszystko to za sprawą książek.


Książka najlepszym przyjacielem człowieka

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-najlepszym-przyjacielem-czlowieka


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl