Książkowe prezenty

Obrazek artykułu
Wielkimi krokami zbliżają się święta. Czas pomyśleć o upominkach dla najbliższych. Książkowe prezenty to najlepszy pomysł. Tylko, jaką książkę wybrać na prezent? Sprawdźmy.

Upominki można wręczać cały rok. Osoba obdarowywana z pewnością ucieszy się z otrzymanego drobiazgu. Dawanie podarków to miły gest, który zawsze obfituje w pozytywną energię. W ciągu roku zdarzają się okazje niezwykłe. Dni magiczne, podczas których myślimy o sprawianiu przyjemności bliskim. Czas prezentów to Boże Narodzenie. Na gwiazdkę każdy powinien otrzymać miły upominek. Zgodnie z tradycją ustawiamy w domach choinkę i pięknie ją ozdabiamy. Wszystko po to, by odwiedził nas Mikołaj. I choć w ofiarnego Gwiazdora wierzą tylko dzieci, nawet dorośli doceniają bożonarodzeniową atmosferę. Szukaj książek pod choinką


Książkowe prezenty to najlepszy pomysł. Ten uniwersalny podarek można ofiarować osobie w każdym wieku. Indywidualne upodobania nie powinny stanowić większego problemu. Na rynku wydawniczym znajdziemy bowiem niezliczone ilości lektur ze wszystkich gatunków literackich. Ewentualnie, jeżeli nie będziemy pewni, Jaką książkę wybrać na prezent, możemy zdecydować się na zakup bestsellera. W końcu status najlepiej sprzedającej się książki zyskują jedynie wartościowe, docenione przez czytelników pozycje.


Książka jest niczym przedmiot z duszą, ma wartość bezcenną, uniwersa ją czytać kroć, pożyczać, postawić w domowej biblioteczce (wtedy może nam o kimś lub o czymś ważnym przypominać), a nawet, jeśli lubimy się dzielić, nic nie stoi na przeszkodzie, by ją przekazać dalej: znajomemu albo bibliotece”. – M. Raczek, „Książka to najlepszy prezent”, m.trójmiasto.pl


Dokonanie właściwego wyboru nigdy nie jest łatwe. W przypadku książek wydaje się nawet niezwykle trudne. Na rynku książki znajdują się przecież niezliczone ilości lektur. Polecane tytuły dostępne są również w księgarniach stacjonarnych, choć bezpieczniej, wygodniej i taniej będzie sprawdzić, co oferuje dobra księgarnia internetowa. Na pewno znajdziemy w niej najnowsze, najciekawsze i najbardziej wartościowe książki. Dla ułatwienia już teraz poznajmy lektury, które sprawdzą się w roli prezentu.


Książka na prezent dla kobiety to piękna powieść obyczajowa „Po szczeblach drabiny”. Jest to historia młodej kobiety, która z głębokiej prowincji dociera na sam szczyt. Tą niezwykłą bohaterką jest skromna Stefa. Nigdy nie planowała ona opuszczania wsi. Przewidywała przecież, że będzie dalej zajmować się gospodarstwem. Niestety. Rodzinna tragedia zmusiła Stefę do ucieczki.


Wystraszona, za namową przyjaciółki udała się do Warszawy. Od tego momentu wszystko zaczęło się zmieniać. Konieczność znalezienia mieszkania, dobrze płatnej pracy i życzliwych ludzi, okazała się prawdziwym wyzwaniem. Bohaterka mimo licznych potknięć, nigdy się jednak nie poddała. Dzięki temu odwiedziła Kraków i Gdańsk, zaskarbiła sobie serca nowych przyjaciół i dojrzała, by docenić serdeczność starszego od niej mężczyzny żydowskiego pochodzenia. Wszystkie trudne doświadczenia pozwalają, by skromna Stefa przemieniła się w pewną siebie Stefanię. Zakończenie tej pozytywnej powieści miło zaskakuje. Bohaterka uzyskuje bowiem szansę na zamieszkanie w pałacu.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/po-szczeblach-drabiny/


Książkowyprezent dla kobiety może stanowić także zbiór opowiadań „Pisanie po ścianie”. Te krótkie pełne nadziei utwory przygotowała Grażyna Krynicka. Autorka znana i doceniana ze względu na umiejętności wyrażania za pomocą słów wszystkiego, co ważne, tym razem pisarka uważnie przyjrzała się codzienności . Dzięki temu z życia przeciętnych ludzi wychwycone zostały ważne niuanse. W tej książce każdy znajdzie cząstkę siebie. Gwarantuje to egzystencjalna tematyka poszczególnych opowiadań. Każde z nich zostało zainspirowane prawdziwą historią. W trakcie lektury nie zabraknie wzruszeń, chwil smutku, ale również momentów szczęścia. Emocje kształtują bowiem barwny ludzki los. Zrozumiemy, że nie warto tracić nadziei. Przekreślać swojej szansy na szczęście i spełnienie. Jutra nie przewidzi nikt. Uważni odbiorcy zaczerpną z tej pozycji inspiracje oraz ceną lekcje. Na zakończenie czytelnicy na pewno zrozumieją, że ostatnie słowo należy do życia. Grażyna Krynicka mówiła o tym również w powieści „Drugie życie rzeczy”. Ta lektura to kolejny pomysł na książkowy prezent.Książka dostępna na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/pisanie-po-scianiec


Panowie lubią mocną prozę, dlatego warto zaproponować im książkę o przestępcach. Najlepszyprezent dla mężczyzny to. „Handlarz obrazów”. Ta powieść ujawnia tajemnice więziennej rzeczywistości. Główny bohater to niesłusznie oskarżony, a następnie skazany za morderstwo przyjaciółki Zbyszek. Konieczność przebywania w więzieniu nie ułatwi mu nic. Poczucie niesprawiedliwości będzie stopniowo trawić jego duszę. Zbyszek z czasem zdobędzie szacunek współosadzonych, pozna obowiązujący w świecie zbrodniarzy slang i więzienny kodeks zasad. Wszystko za sprawą sztuki. Bohater jest bowiem pasjonatem malarstwa, więc uzyska pozwolenie na prowadzenie zajęć resocjalizacyjnych. Wielu skazanych będzie chciało w nich uczestniczyć, niestety niektórzy tylko po to, by na chwilę opuścić cele. W powieści szokują obrazowe opisy brutalnych i intymnych scen. Emocji w trakcie lektury nie będzie brakować, ale do końca warto kibicować Zbyszkowi, bo ostatecznie wygra sprawiedliwość.


Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/handlarz-obrazow/


Książkowy prezent dla mężczyzny może stanowić brutalny thriller psychologiczny „Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości”. To jedna z najbardziej szokujących powieści. Skomplikowana fabuła od pierwszych stron intryguje. Wszyscy, którzy zechcą sięgnąć po tę pozycję, mogą być pewni tylko jednego. Żaden z bohaterów nie jest bez winy. Obrzydza i przeraża postać bezwzględnego pedofila Bromskiego. Jego czyny są godne potępienia, ale Bromski nie bez przyczyny zachowuje się w ten zboczony sposób. Niezrozumiałe wydadzą się także czyny prokuratora PRL, który stara się ująć pewną dziewczynę. Przerażająca i mroczna jest też postawa młodego Andrzeja, który z zimną krwią zabija swojego ojca. Rodzic przez wiele lat był dla niego katem, ale czy to cokolwiek usprawiedliwia? Przedwcześnie nie wydawajmy wyroków. Tutaj każdy ma bowiem ohydne tajemnice.Książka dostępna na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/uspiona/


Przedstawione pozycje sprawdzą się jako książkowy prezent. Każda z nich opowiada historię, której nie da się zapomnieć. Przedstawić można jednak jeszcze więcej świetnych lektur. Wszystkie z nich znajdują się na zdjęciu poniżej.
Pośród tak wielu ciekawych tytułów na pewno każdy znajdzie ten, który nada się na prezent dla bliskiej osoby. Niech będą to więc zaczytane święta.


Najlepszy prezent dla niej i najlepszy prezent dla niego znajdziemy natomiast TUTAJ


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl