Co warto przeczytać? – sierpniowe zapowiedzi

Obrazek artykułu
Jeżeli doskwiera nam nuda, chandra lub brak wrażeń, powinniśmy przeczytać książkę. Wybór właściwej lektury zadecyduje o naszym zadowoleniu. Sprawdźmy więc, co warto przeczytać?

Bez względu na porę roku czasem doskwiera nam zły nastrój. Wówczas tracimy ochotę na cokolwiek i popadamy w marazm. Ponure myśli potrafią przesłonić radość życia, dlatego w porę trzeba im zaradzić. Pomysłów na to, jak poprawić sobie humor, jest całkiem sporo. Najlepszy, najłatwiej dostępny zdaje się jednak jeden. Czytanie książek to najlepszy sposób na nudę i chandrę. Wystarczy wybrać odpowiednią lekturę. Pochłonięci przez wciągającą fabułę, oderwiemy się od codziennych problemów i trosk.


Co warto przeczytać? To pytanie, które warto sobie zadać. Wybór lektury ma bowiem ogromne znaczenie. Na dobry nastrój najlepsze będą książki na poprawę humoru, czyli komedie. Poszukujący miłosnych uniesień powinni zdecydować się na romanse i erotykę. Łaknących sensacji, zadowolą thrillery i mocna proza, a chcący oddać się relaksującym reminiscencjom, poezja. Ilość gatunków to gwarancja, że każdy znajdzie lekturę dla siebie.


Co warto przeczytać? – sierpniowy zapowiedzi.


Pośród sierpniowych zapowiedzi znalazło się kilka wyjątkowych pozycji. Zadowolą one fanów prozy oraz poezji.


Po szczeblach drabiny”, Ewa Lenarczyk

Premiera: 28.08.2020

Kategoria: powieść obyczajowa

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/po-szczeblach-drabiny/


Pełna ciepła powieść obyczajowa, którą można nazwać współczesną baśnią o Kopciuszku dla dorosłych. Poznamy historię nieśmiałej, skromnej Stefki, która z głębokiej prowincji dotarła na sam szczyt.


Skromna Stefa nigdy nie narzekała na swój los. Zdawała sobie sprawę, że brak perspektyw zmusza ją do pozostania na wsi. Liczyła jedynie, że odziedziczy gospodarstwo, które od zawsze prowadziła. Niestety, tragedia w jej rodzinnym domu zmieniła wszystko. Przerażona, za namową i z pomocą przyjaciółki uciekła do Warszawy.


Książka dostępna w przedsprzedaży:

https://tylkorelaks.pl/894-po-szczeblach-drabiny.html


Dla Stefki, która nigdy nie opuszczała wsi, wielkomiejski zgiełk będzie szokiem. Bohaterka stopniowo będzie musiała przyzwyczaić się do nowych realiów. Przyjdzie moment, gdy „na dziko” zacznie pomieszkiwać w jednym z warszawskich hoteli. Z czasem los poprowadzi ją do Gdańska i Krakowa. Zagubiona bohaterka doświadczy wielu dziwnych sytuacji, ale w końcu zmieni się w pewną siebie, piękną Stefanię.


Nadejdzie dzień, gdy na drodze Stefki stanie mężczyzna żydowskiego pochodzenia. A z czasem zyska szansę, by zostać właścicielką pałacu. Nim do tego dojdzie, czekają nas nieoczekiwane zwroty akcji.


Odwrotność raju”, Maksymilian Bron

Premiera: 05. 08. 2020

Kategoria: poezja

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/odwrotnosc-raju/


Tomik poetycki przesycony oceną ludzkich postaw i zachowań. Posługując się liryką poeta, jako baczny obserwator świata, dokonuje wnikliwej analizy otaczającej go rzeczywistości. Wychwytuje najważniejsze niuanse. Dostrzega to, co w zabieganej codzienności często nam umyka. Stara się przekazać czytelnikom wszystko, co najważniejsze.


Książka dostępna w przedsprzedaży:

https://tylkorelaks.pl/892-odwrotnosc-raju.html


Ten tomik skłania do refleksji i zadumy. Zaczytani w kolejne utwory, zaczniemy rozumieć, że ludzkość zatraciła sens. Gonitwa za niespełnionymi marzeniami prowadzi donikąd. Wiara, że ideał jest osiągalny to utopia. A prawdziwe dobro to mrzonka, skoro nieopodal nas ludzie muszą egzystować w odwrotności raju.


Poezje moje wyrażają głębokie rozczarowanie człowiekiem i tęsknotę za Rajem. Są odbiciem szczątków wiedzy, którą dały nam wielkie filozofie, religie oraz nauka. Ale przede wszystkim uczuć, które są instynktowne, ale niestety wielokrotnie ukryte.
– Maksymilian Born

Pośród sierpniowych zapowiedzi znalazł się również najnowszy tomik poetycki uznanej poetki Aleksandry J. Starosteckiej. Autorka ponownie skłania czytelników do refleksji.


Trudno rozmawia się z milczeniem, Aleksandra J. Starostecka

PREMIERA: 27. 08. 2020

Kategoria: poezja

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/trudno-rozmawia-sie-z-milczeniem/


Ten niezwykły tomik emanuje spokojem. Zaczytując się w kolejnych wierszach, zaznamy intelektualnej relaksacji. Nie zabraknie oczywiście chwil zamyślenia. Sensualne, pełne metafor utwory odnoszą się bowiem do najważniejszych wartości w życiu człowieka.

Autorka po raz kolejny bacznie obserwując świat, zauważyła godne uwagi niuanse. Wychwyciła jego piękno, ale również szpetotę. Pochyliła się nad ludzkimi bolączkami, ale nie omieszkała także napiętnować niedopuszczalnych zachowań. „Człowiek zabija człowieka”. To bolesna prawda, z którą poetka nie potrafi się pogodzić.

Książka do nabycia w przedsprzedaży:

https://tylkorelaks.pl/895-trudno-rozmawia-sie-z-milczeniem.html


Do sięgnięcia po ten wyjątkowy tomik zachęca sama Aleksandra J. Starostecka

Wspaniałą zachętą czytelników do sięgnięcia po tom „Trudno rozmawia się z milczeniem”( również po wcześniejsze moje tomiki) są wieczory poetyckie – czytanie utworów, bezpośredni dialog prowadzone na kanale YouTube”.

Zaprezentowane sierpniowe zapowiedzi to książki, które warto przeczytać. Zarówno przedstawiona proza, jak i poezja, dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Chcący poznać więcej podpowiedzi, co warto przeczytać, powinni zerknąć na książkowe nowości.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl