Pani Nela z Saskiej Kępy

| Dodano: 1 czerwiec 2016 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

„Jest to fabularyzowana opowieść – historia oparta na prawdziwym życiorysie Anieli Bińkowskiej (wł. Bieńkowskiej) zwanej przez wszystkich, którzy ją znali, Panią Nelą. Urodziła się 17 maja 1911 r. w Łodzi. W wieku 17 lat przyjechała do Warszawy, żeby rozpocząć samodzielne życie. Lekko opowiedziane skrawki z życia, w tle dawna stolica: od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne ze szczególnym uwzględnieniem jej peryferyjnej wówczas dzielnicy - Saskiej Kępy”.

Książka do kupienia na: http://tylkorelaks.pl/535-pani-nela-z-saskiej-kepy-9788379005826.html
Zapraszamy na blog autorki: http://paninela.blog.pl

Źródło: http://www.ebooki123.pl/pani-nela-z-saskiej-kepy_p553 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Pani Nela z Saskiej Kępy"

Opinia

http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com/

Awatar użytkownika

"Pani Nela z Saskiej Kępy" to piękna i niesamowita opowieść o losach kobiety, która praktycznie przez całe życie była skazana wyłącznie na siebie. Wyjeżdżając do Warszawy miała nadzieję, że spotka ją tam lepsze i cudowne życie pełne szczęścia i miłości. Niestety życie to nie bajka, o czym wielokrotnie się przekonała. Mąż okazał się być egoistycznym, wybuchowym, nerwowym człowiekiem, dla którego najważniejsze były kobiety i hazard. Tylko to nadawało sens jego życiu. Nela czuła się bardzo samotna, a przede wszystkim niekochana. Tęskniła za dawnym Stanisławem, którego swego czasu tak bardzo kochała. Mimo wszystko była dzielna i zaradna. Siły dodawała jej obecność syna oraz wsparcie przyjaciółek, z którymi zawsze mogła porozmawiać. Musiała pójść do pracy, aby zarobić na opłacenie mieszkania oraz na jedzenie. Tym bardziej, że nigdy nie miała pewności, czy jej mąż kiedykolwiek wróci i czy zostawi jej jakieś pieniądze. Miała do niego ogromny żal, a jednocześnie przez dłuższy czas miała również nadzieję, że pewnego dnia jej mąż się zmieni i stworzą udaną i szczęśliwą rodzinę. 

"Pani Nela z Saskiej Kępy" to wyjątkowa opowieść o sile kobiety, nieszczęśliwej miłości, trudnym życiu w czasie wojny oraz pięknej i wartościowej przyjaźni. To prawdziwa historia o kobiecie, będącej wspaniałą i kochającą matką oraz oddaną przyjaciółką. Serdecznie zachęcam do lektury tej emocjonującej biografii, która zapewne na długo pozostanie w mej pamięci i do której z przyjemnością będę wracać.

http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com/2016/08/pani-nela-z-saskiej-kepy-m-mossakowska.html


10 sierpień 2016 10:39

Opinia

opowieść o prawdziwym życiu kobiety samotnej, ale silnej

Awatar użytkownika

Piękna opowieść o sile kobiecego charakteru. Z książki jawi nam się obraz Neli silnej, apodyktycznej, kobiety porzuconej, ale nie poddającej się. Kobiety eleganckiej, zawsze ubranej stosownie do okazji, w dobrze skrojonych materiałach:„Dopiero przyjaciółki poznane na Saskiej Kępie były dużo bliżej codziennego życia: Helena, Antonina, Stenia czy Krysia Kossakowska, która dorabiała szyciem fartuchów. Wszystkie one chciały wyglądać modnie i kobieco. Wspólnie przerabiały ubrania, zdobywały materiały, były dla siebie modelkami i doradczyniami. Farbowały i przycinały sobie nawzajem włosy.”

więcej recenzji na stronie: http://nietypowerecenzje.blox.pl/2016/07/8222Pani-Nela-z-Saskiej-Kepy8221-Malgorzata.html

19 lipiec 2016 10:16

Nowa opinia

Recenzje dla: "Pani Nela z Saskiej Kępy"

Nie taka zwykła Pani Nela - oficjalna recenzja zespołu BookHunter.pl

Myślę, że każda żyjąca w przeszłości czy w teraźniejszości „zwykła” osoba (nie artysta, władca, polityk, generał…), o której napisano książkę, musiała i musi mieć coś w sobie, co jednak ją wyróżnia spośród miliardów innych ludzi. Jakąś cechę charakteru, o której warto pisać, niecodzienne i interesujące przeżycia, przymioty osobiste… I właśnie Pani Nela z Saskiej Kępy była taką zwyczajną-niezwyczajną kobietą, której życie opisała Małgorzata Mossakowska-Górnikowska w opowieści biograficznej, która...

Pani Nela z Saskiej Kępy

  Aniela Bińkowska w wieku 17 lat postanowiła opuścić rodziców i wyjechać z Łodzi do Warszawy. Tam poznaje Florę – przyjaciółkę swojego starszego brata. Nela czuje się zagubiona w stolicy. Tam dopiero poznaje arkana mody i kończy szkołę, o czym zawsze marzyła. Pewnego dnia poznaje Stanisława, który szaleńczo się w niej zakochuje. Główna bohaterka poznaje życie warszawiaków, gdy wybucha II wojna światowa. Nela z rodziną musi walczyć o przetrwanie i przyzwoite warunki życia. Czy podoła temu zadaniu?            ...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl