Pani Nela z Saskiej Kępy podbija serce Juraty

Obrazek artykułu
W dniu 23 lipca 2016 roku odbył się wspaniały pokaz mody polskiej, uznanej w Europie projektantki, Pani Doroty Goldpoint. Wydarzenie miało miejsce w Juracie i połączone było z obchodami 85-lecia rocznicy powstania kurortu wypoczynkowego, tak bardzo ukochanego przez artystów, zwłaszcza warszawiaków.

Pogoda piękna, turyści z wyraźnym zadowoleniem na twarzach ( pełen luz – pani w pidżamce wyprowadza swojego pupila na smyczy), a obok nas – obserwatorek z Wydawnictwa Psychoskok, cicha i niezwykle mrówcza praca już od wczesnych godzin porannych. Do butiku na Złotych Piaskach wpada ładna, filigranowa brunetka i… zaczyna się dziać.

Najpierw uprzejmie interesuje się nami – skąd jesteśmy i w jakim celu przyjechaliśmy, a potem sprawnie organizuje cudny mini – zakątek dla naszych potrzeb. Zaskoczyliśmy ją, gdyż wcześniej nie była poinformowana, że przyjedziemy reklamować powieść biograficzną Pani Małgorzaty Mossakowskiej – Górnikowskiej „Pani Nela z Saskiej Kępy”. Dominującym kolorem pasażu przy Złotych Pisakach, wcale nie jest słoneczny odcień piasku lecz biel. Wszystkie akcenty, ozdoby i akcesoria toną w bieli. Nie było więc dla nas zaskoczeniem, gdy „pani asystentka” zaproponowała nam dla książek zgrabny biały stoliczek i cudne lilie w szklanym wazonie jako ozdobę, oczywiście – białe.

To tytułem wstępu.

W Juracie znaleźliśmy się dzięki zaproszeniu dziennikarki, pani Małgorzaty Puczyłowskiej i za aprobatą pani Doroty Goldpoint, która wyraziła zgodę, abyśmy mogli zaprezentować książkę przybyłym na Jej uroczystość gościom i uczestnikom imprezy. W tym miejscu bardzo DZIĘKUJĘ.

„Panią Nelę z przyjemnością zaprezentowały takie postaci jak: MYRIAM CHARLAINS ( gość honorowy pokazu), Dorota Goldpoint, Beata Ścibakówna, Tomasz Stockinger, Anna Powierza, Ewa Pacuła, Małgorzata Puczyłowska. Wszystkie osoby zostały utrwalone na zdjęciach oraz w naszej pamięci jako przemiły akcent letniej soboty w Juracie.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdą Państwo na blogu rena-prozazycia.blogspot.com

artykuł: Renata Grześkowiak

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl