Kuźnia Literacka objęła patronatem książkę Pani Nela z Saskiej Kępy

Obrazek artykułu
Książka „Pani Nela z Saskiej Kępy” autorstwa Małgorzaty Mossakowskiej-Górnikowskiej została objęta patronatem przez jeden z najbardziej wyjątkowych portali – Kuźnię Literacką.

„Pani Nela z Saskiej Kępy” to poruszająca, fabularyzowana opowieść, ukazująca losy Anieli Bińkowskiej, która w roku 1928 przyjechała z Łodzi do Warszawy, by rozpocząć nowe, lepsze życie. Historia opisana w książce oparta została na prawdziwym życiorysie, a większość bohaterów to postacie autentyczne. W tle powieści rozpościera się dawna Warszawa: od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne ze szczególnym uwzględnieniem jej peryferyjnej wówczas dzielnicy - Saskiej Kępy.     


Niezwykle przyjemna jest świadomość, że ta wyjątkowa książka została objęta patronatem przez jeden z najbardziej wyjątkowych portali – Kuźnię Literacką.


Kuźnia Literacka istnieje w dwóch przestrzeniach. Pierwsza ta całkiem realna i namacalna mieści się w Gnieźnie. Właśnie tutaj od dziesięciu lat kilkanaście osób cyklicznie spotyka się, by godzinami analizować i interpretować wybrane dzieła. Oczywiście wspólne spotkania z literaturą bywają trudne, ale ostatecznie ewentualne spory i słowne batalie zakańcza zebranie refleksji w spójną całość, która w postaci luźnych notatek lub recenzji zostaje udostępniona wszystkim zainteresowanym na łamach portalu, czyli w wirtualnej przestrzeni.


Członkowie Kuźni Literackiej nie są przypadkowymi osobami, lecz pasjonatami posiadającymi wykształcenie humanistyczne. Zdaje się, że można powiedzieć, iż są to pracujący charytatywnie wolontariusze, którzy wspomagając „wykuwanie literackich talentów” dają upust swej pasji, która sprawia, że pomimo natłoku codziennych obowiązków całkiem za darmo otwierają się na potrzeby innych.


Chwała im za to, ponieważ Kuźnia Literacka - w przeciwności do wielu innych blogów literackich - umożliwia ludziom z całej Polski publikowanie najróżniejszych treści, jak: recenzje książek, własne utwory, eseje, czy wiersze itp. Co więcej: każdego roku Kuźnia w Gnieźnie otwiera swe wrota, by w celu promowania swej twórczości przybyli do niej zaproszeni goście.


W minionym roku gościem honorowym był Lech M. Jakób - redaktor naczelny portalu literacko-artystycznego  Latarnia Morska.


Odwiedzając „Panią Nelę z Saskiej Kępy” w Kuźni Literackiej warto się rozejrzeć, by dostrzec sporą dawkę recenzji, nowości wydawniczych, czy wydarzeń  kulturalnych. Możemy także na moment wniknąć w przestrzeń zatraceń, a ostatecznie prawdopodobnie okaże się, że zostaniemy na dłużej…

Zapraszamy na blog http://paninela.blog.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl