Kiedy wiosna nie nadchodzi

| Dodano: 15 pażdziernik 2014 | Dodana przez: Jowita Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Powieść „Kiedy wiosna nie nadchodzi” z powodzeniem można zakwalifikować do kobiecej literatury obyczajowej. Chociaż pewnie znajdzie się liczna grupa facetów, którzy też po nią sięgną. I bardzo dobrze, bo autorka pokazuje w swojej książce psychikę kobiet, to jak przeżywają miłość, w jaki sposób kochają.
Pomyślałam wtedy, do jak wielkich poświęceń są gotowe kobiety, które kochają. Nieważna jest dla nich duma, zapominają o śmieszności, zapominają o całym świecie. Dlaczego? Bo ciągle wierzą, ciągle mają nadzieję.

To jest książka opowiadająca o różnych odcieniach miłości. Miłości zdradzonej, miłości rodzinnej, miłości przyjacielskiej i miłości, która rodzi się mimo lęku… Jest również pochwałą piękna kryjącego się w, wydawałoby się, banalnej codzienności.

Anna Wysocka – Kalkowska daje nam książkę, w której nie ma głębokiej i skomplikowanej filozofii, książkę, którą czyta się szybko. Ale to przecież nie jest wada. Zachęcam do lektury i Czytelniczki, i Czytelników.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/kiedy-wiosna-nie-nadchodzi_p379 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kiedy wiosna nie nadchodzi"

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika

Ta opowieść jest przesycona wiarą w Miłość. I bardzo dobrze, bo to właśnie Ona jest najważniejsza, choć często zbyt późno zdajemy sobie z tego sprawę.

15 pażdziernik 2014 20:33

Nowa opinia

Recenzje dla: "Kiedy wiosna nie nadchodzi"

W nadziei na lepsze jutro

Za oknami już praktycznie zima, a ja tęsknię do wiosny, bo to niezwykła pora roku, która budzi do życia nie tylko naturę, ale także wyzwala w człowieku jakąś specyficzną radość serca i duchową siłę. Dlatego, korzystając z okazji postanowiłam zaznajomić się z debiutancką powieścią Anny Wysockiej- Kalkowskiej zatytułowaną, ''Kiedy wiosna nie nadchodzi''. Jakie są moje wrażenia po lekturze? Najpierw kila słów o fabule. Julia to atrakcyjna, samotna mężatka, której mąż od ośmiu lat pracuje w Stanach...

Ciemno, zimno,, a do wiosny daleko...

Kiedy jednak mówiła o raju... Mimowolnie się uśmiechała, a jej rysy łagodniały. Mówiła, że raj to wiosna. Takie rozbudzenie po przeraźliwie długiej zimie, kiedy cieszy niebieskie niebo i wszystko co rozkwita. Po prostu niekończący się przypływ radości. Dla Julii zima trwała całe 8 lat. 8 długich lat, od kiedy jej mąż wyjechał do Stanów i nie mógł wrócić, ponieważ nie miał przedłużonej wizy. No dobrze, taka była oficjalna wersja. Ale przy anielskiej cierpliwości żony ich związek jakoś trwał. Tak,...

Kiedy wiosna nie nadchodzi

W powieści Anny Wysockiej-Kalkowskiej poznajemy Julię. Kobieta spotkała, jak wtedy sądziła miłość swojego życia – Marcina, za którego wychodzi za mąż po pół roku znajomości. Wspólne chwile szczęścia spędzają w Kazimierzu Dolnym. Tam poznają starszego pana Bernarda, który proponuje im sprzedaż domu. Cena jest bardzo korzystna, dlatego głupotą byłoby się nie zgodzić. Po kilku miesiącach wspólnego i bardzo szczęśliwego życia Marcin wyjeżdża do Stanów. Twierdzi, że jedzie na rok i wróci na wiosnę. Po roku...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy