Ulubione Książki

Awatar użytkownika

Użytkownik nie podał informacji o sobie

Wprowadzone książki

Wprowadzeni autorzy

Użytkownik nie ma aktywnych wpisów o autorach

Dodane opinie

Opinia dla książki: "Zdrowe myśli, zdrowe życie"Przejdź do opini

Opinia

Interesujaca

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

To także książka o tym, jak pozbyć się „śmieci” (negatywnych emocji, zbędnych informacji) z twojego osobistego „komputera” poprzez odrzucanie rzeczy, które cię ograniczają. Dzięki prawu przyciągania nie tylko oczyścisz swój umysł, ale także wpłyniesz na jakość swojego życia.

18 marzec 2015 14:15

Opinia dla książki: "Czekając na odkupienie"Przejdź do opini

Opinia

Wciągająca opowieść o miłości i zemście

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Czekając na odkupienie opowiada niesamowitą historię z pozoru zwyczajnej dziewczyny. Cassandra Spencer miała osiemnaście lat, gdy padła ofiarą brutalnego gwałtu. Brak wsparcia ze strony rodziny spowodował, że podjęła karkołomną decyzję i postanowiła wyjechać z rodzinnych stron. Trafiła więc do Nowego Orleanu, gdzie rozpoczęła nowe życie. Wszystko zmienia się w momencie, gdy wracają demony przeszłości i dopominają się o jej duszę. Okazuje się, że nic nie zdarza się przypadkowo i wszystko zostało zaplanowane przez samą Królową Piekła.

12 marzec 2015 12:36

Opinia dla książki: "Zabawki na wakacjach"Przejdź do opini

Opinia

Mama Pawełka o książeczce :)

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Czy zabawki mogą jeździć na wakacje? Oczywiście! Tylko jak zapakować je wszystkie, kiedy w samochodzie zostało już niewiele miejsca? Nie ma na to szans… Przekonał się o tym bohater bajki „Zabawki na wakacjach”, mały Michałek, który mógł wybrać tylko jedną zabawkę. Wybrał małego bałwanka, który nigdy nie widział lata, łódek, jeziora i zielonej trawy, jednak mimo wszystko bardzo tęsknił za swoimi innymi zabawkami. W pokoju Michałka zostało wiele innych zabawek i każda była zawiedziona tym, że to nie ona pojechała z chłopczykiem na wakacje. Musisz jednak wiedzieć, że zabawki są sprytne i potrafią same dotrzeć na miejsce i świetnie radzą sobie w terenie! Po wyjeździe Michałka i jego rodziców tak bardzo tęskniły za chłopcem, że postanowiły go odszukać! Wyruszyły więc w drogę pełną przygód i… niebezpieczeństw! Czy bezpiecznie dotarły na miejsce? Kogo poznały i czy spędziły równie ciekawe wakacje jak Michałek? Przekonasz się, czytając książeczkę „Zabawki na wakacjach”.

11 marzec 2015 13:46

Opinia dla książki: "Kubańskie kłamstewko"Przejdź do opini

Opinia

Interesująca treść

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Życie w ciągłym strachu, pod presją niespodziewanego aresztowania, brak pracy, często także jedzenia – takie realia panowały kiedyś i panują do dziś na Kubie. Trudno w to uwierzyć, bo żyjemy w społeczeństwie rozwijającym się, demokratycznym, a dzięki dowodowi osobistemu możemy bez problemów podróżować do wielu krajów Unii Europejskiej. Nikt nas nie ogranicza, nie mówi, co mamy studiować, nie narzuca, gdzie pracować. Na Kubie jest inaczej. Ta piękna wyspa położona na Morzu Karaibskim przez lata rządzona ręką Fidela Castro ciągle pozostaje pod dyktatorskimi rządami tej rodziny. Panuje na niej wiele absurdów, które w XXI wieku trudno pojąć. By poznać losy kubańskich emigrantów, zapoznaj się z książką „Kubańskie kłamstewko”. To wywiady, które autorka przeprowadziła z ludźmi, którzy urodzili się i żyli na Kubie, ale ostatecznie z różnych przyczyn wyspę opuścili. Dziś, mieszkając w wolnym świecie, opowiedzieli swoje historie, mówiąc, jak naprawdę wygląda życie na tej wyspie.

11 marzec 2015 11:58

Opinia dla książki: "Spacer spalonym mostem"Przejdź do opini

Opinia

Interesująca powieść!!!!

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Dalej akcja powieści ulega rozwidleniu. Od tego momentu, czytając ,,Spacer spalonym mostem’’ co drugi rozdział, poznajemy dwie różne historie tej samej osoby, z tym, że każda z nich obiera zupełnie inną drogę. Pierwsza z nich z bólem w sercu rezygnuje z uczucia, które jak zakłada, przysporzy jej tylko więcej cierpienia, druga zaś niestrudzenie próbuje sprawić, by David ją pokochał, desperacko uczepiona okruchów uczuć, którymi chłopak ją karmi.

Jak poukłada się życie Adrienn rozważnej, jak zaś potoczy się los Adrienn romantycznej? Wspólne zakończenie tej historii okaże się tak samo zaskakujące dla obu z nich. Czy jednak w końcu uda się każdej z osobna na dobre uporać z demonami przeszłości?

11 marzec 2015 11:33

Opinia dla książki: "Polski backstage"Przejdź do opini

Opinia

Warta uwagi

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Książka „Polski Backstage” odpowie Wam na zadawane od lat pytanie: jak to się robi? Muzyka i branża muzyczna to temat rzeka, o którym można odpowiadać latami. To co się dzieje „za sceną” jest bardzo ważne – ta książka uświadomi Wam pewne działania, które są podejmowane, a których nikt zazwyczaj nie tłumaczy. Z niej dowiecie się jacy są artyści, branża i media – po przeczytaniu tej książki będziecie mogli śmiało spróbować zostać menagerem zespołu muzycznego.

11 marzec 2015 11:29

Opinia dla książki: "Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego"Przejdź do opini

Opinia

mocna literatura zarówno dla kobiet jak i mężczyzn

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Opowieść warszawskiej pisarki, Joanny Plasoty „Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego”, to głęboka prawda o ludzkim niedojrzałym życiu i infantylnie dokonywanych wyborach. Autorka na kanwie własnej historii, w której jest ogrom przeżytych bolesnych doświadczeń, ale przede wszystkim dzięki nowej świadomości, nabytej podczas długotrwałej terapii psychologicznej, podejmuje arcytrudny temat społeczny - wybór życiowego partnera – mężczyzny. W wyniku emocjonalnych dysfunkcji swojej rodziny, autorka już jako nastolatka została psychicznie okaleczona i z takim bagażem, nieświadoma czekających ją w przyszłości rozczarowań i bólu, zaczęła poszukiwać swojego księcia. Miał on wyratować ją z zaburzonej rodziny i ofiarować idyllę. Zamiast tego wymarzonego i wyidealizowanego księcia, Joanna zaczęła żarłocznie poszukiwać kandydata na męża. Niektórzy z tych nowo poznanych traktowali ją jak zwykłą dziwkę, inni dużo obiecywali, a nic z tego nie wynikało. Autorka zaczęła trafiać na partnerów, z których każdy miał większe lub mniejsze zaburzenia emocjonalne, psychiczne, różne formy uzależnień (np. alkoholizm, seksoholizm), a nawet dewiacji. Krótko mówiąc, zgodnie z przysłowiem – swój do swego ciągnął. Podsumowując, książka ta to głębokie psychologiczne studium problemu niedojrzałości w poszukiwaniach partnera. Jest to mocna literatura zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

11 marzec 2015 11:06

Opinia dla książki: "Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie"Przejdź do opini

Opinia

Każdy człowiek jest kreatorem swojego bytu

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Książka Wojciecha Filabera jest próbą prezentacji i wytłumaczenia współczesnemu przedstawicielowi cywilizacji zachodniej czym są Huna i Ho’oponopono. No właśnie, czym są? Huna to starożytna, hawajska nauka o wewnętrznej świadomości i energii życia umożliwiająca człowiekowi umocnienie, stabilizację, osiągnięcie harmonii oraz stanu bogactwa. Dzięki takiemu sposobowi myślenia, praktykując Hunę, człowiek jest w stanie odkryć swoją prawdziwą naturę i właściwy sposób byciapisze Wojciech Filaber na początku swojej publikacji. Natomiast Ho’oponopono to starożytna nauka, która zakłada, że każda osoba z natury jest kompletna i poprawnie funkcjonująca, że każdy od urodzenia wyposażony jest w wewnętrzną energię, siłę, jak również wewnętrzne światło niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w życiu. Celem Ho’oponopono jest sprostowanie i przywrócenie naturalnego stan ciała, ducha i umysłu oraz zintegrować te trzy komponenty człowieczeństwa.

11 marzec 2015 10:55

Opinia dla książki: "Pieprz w oczach czyli podśmiewajki"Przejdź do opini

Opinia

:)

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

„Pieprz w oczach czyli podśmiewajki”, to publicystyka podana w atrakcyjnej, pełnej humoru formie.

 

 Chętnie widziałabym (słyszałabym) „Podśmiewajki” również jako felietony radiowe.

11 marzec 2015 10:35

Opinia dla książki: "Turkusowa dusza"Przejdź do opini

Opinia

Zaskakująca

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

„Turkusowa dusza”, to historia miłosna ubrana w tak popularną wśród młodzieży formę literatury fantasy. W tej formie przenikają się style dark fantasy i urban fantasy. Akcja powieści rozgrywa się bowiem częściowo w Nowym Jorku, częściowo w ciemnych odmętach piekła i częściowo wśród aniołów w niebie. Główną bohaterką tej historii jest siedemnastoletnia Pamela, postanawiająca opuścić toksyczną matkę i zamieszkać w mieszkaniu brata. W drodze zostaje zaatakowana przez złodzieja. Napastnik zadaje jej ciosy nożem. Dziewczyna umarłaby, gdyby nagle nie pojawiła się postać, która proponuje jej zawarcie paktu. W zamian za oddanie części duszy, Pamela nie straci życia. Dziewczyna zgadza się i od tej pory zaczyna się jej droga przez niebo i piekło nie tylko w dosłownym znaczeniu, również przez niebo i piekło uczuć, namiętności i rozterek. Szybko okaże się bowiem, że od śmierci uratował ją syn Lucyfera o imieniu Dagon, który na Ziemi przyobleczony jest w ciało niezwykle atrakcyjnego młodzieńca. Jakby tego było mało, u boku Pameli pojawi się także jej anioł stróż – Fabian. I on, dla ratowania dziewczyny ze szponów demona, przybierze ludzką postać. I również będzie to postać młodego chłopaka, za którym wzdycha mnóstwo dziewczyn. Demon i anioł rozpoczną walkę o duszę Pameli. Szybko się jednak okaże, że jest to walka nie o duszę lecz o serce młodej, atrakcyjnej nastolatki. Kto zdobędzie jej miłość, anioł czy diabeł?

Przeczytajcie, a dowiecie się.

11 marzec 2015 10:25

Opinia dla książki: "Wieczór nad rzeką zdarzeń"Przejdź do opini

Opinia

Rewelacja

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Czytałem już pierwszą recenzję i muszę się z Wani nią podzielić
www.oficynaR.pl
PIERWSZE RECENZJE
Hanna Wronkowska: "Przeczytałam. Książkę czyta się znakomicie. Jej treść jest bardzo ciekawa - szczególnie, że pan Kondratowicz jest w niej zaskakująco szczery. Książka nie spodoba się wielu osobom... Nie może - moim zdaniem - spodobać się Natalii, gdyż prawda Kondratowicza o Kukulskim jest porażająca. Wypowiedzi Kondratowicza są wyjątkowo pozytywne dla Anny Jantar, tymczasem postać Kukulskiego jest całkowicie odmitologizowana. Myślę, że prasa kolorowa (niestety) zrobi z tych informacji użytek. Ciekawa jest opowieśc o Klenczonie, o Figlu, o Majdaniec, ale wiele wątków jest tylko lekko poruszonych np. nie ma odpowiedzi dlaczego Szpilman nie lubił Wiery Gran. Rzeczywiście Kondratowicz był bardzo szczery, a Jego subiektywne opinie mogą czasem zdumiewać. Nie wyobrażam sobie jaką miałby rozmowę z Kukulskim, gdyby obaj dziś żyli. Miałby chyba - moim zdaniem - trochę problemu z lojalnością. Kondratowicz wkłada kij w mrowisko z pełnym rozmysłem. Widac, że był to człowiek mocnego charakteru, znający swoją wartość i chyba bezkompromisowy. Jego relacje z ludźmi nie były latwe (nawet ta zerwana więź z dziecmi o tym świadczy). Jedno jest pewne - książka Wieczór nad rzeką zdarzeń to wspomnieniowy hit, dlatego właśnie, że jest bezkompromisowa, do bólu szczera, subiektywna i nie wahająca się dotykać drażliwych spraw, których każdy jest ciekawy. Kondratowicz nieźle namieszał. Zdumiała mnie Jego opinia o Irenie Jarockiej. Uważam, że chyba niezasłużona. Ale cóż... to Jego wspomnienia, Jego opinie, Jego słowa. Zawsze miałam utrwalony Jego obraz jako spolegliwego, często się wzruszonego, delikatnego człowieka, a tu - w książce - pokazał niezły pazur, pisząc o swoim wlasnym środowisku. 
Zobaczymy co teraz z tej książki wyniknie.Może być gorąco. Poza tym sprawy biograficzne, bardzo ciekawe są jednak zbyt powierzchowne (wątek w Sobieszowie) bardzo ciekawy. Książka jest za krótka, ale wiem, że w jej kontynuacji przeszkodził los. Poczytałabym jeszcze.."

26 luty 2015 14:32

Opinia dla książki: "Nigdziegęści Solenopsis"Przejdź do opini

Opinia dla książki: "Namiętność niejedno ma imię"Przejdź do opini

Opinia dla książki: "Ekstrawagantki"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Bohaterkami powieściEkstrawagantki” Anny Kozickiej- Kołaczkowskiej są Karolina i Agata, próbujące rozwikłać tajemnicę końca dynastii Piastów na Śląsku. W drodze do prawdy, czaka na nie wiele niebezpiecznych przygód i zaskakujących zwrotów akcji. Ale te kobiety nie są głównymi bohaterkami książki, która w rzeczywistości, poza swoją sensacyjną i przygodową formą, jest apoteozą dzisiejszego Dolnego Śląska i jego naznaczonej Polską, trudnej historii. Głównym bohaterami „Ekstrawagantek” są Piastowie śląscy z linii brzesko-legnickiej i ich, często podawane w wątpliwość, przywiązanie do Polski.

Książka nie tylko ciekawa, ale i mądra.  

19 styczeń 2015 10:29

Opinia dla książki: "Nina, prawdziwa historia"Przejdź do opini

Opinia

Daniel Iżycki opinia

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

książka jest naprawdę świetna. Coś pomiędzy 50 twarzy Greya a powieściami Zafona. Trochę erotyzmu, trochę rodzinnej zagadki. Fikcja z prawdziwą historią miesza się tak, że wydawało mi się, że wszystko jest prawdą. No i tajemnica "Nędzników", hrabiny Krystyny Habsburg... Rewelacja.

27 pażdziernik 2014 07:36

Opinia dla książki: "Kiedy wiosna nie nadchodzi"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Ta opowieść jest przesycona wiarą w Miłość. I bardzo dobrze, bo to właśnie Ona jest najważniejsza, choć często zbyt późno zdajemy sobie z tego sprawę.

15 pażdziernik 2014 20:33

Opinia dla książki: "Kruszenie odmieńca"Przejdź do opini

Opinia

Warto mieć ją w swojej biblioteczce.

Awatar użytkownika
Ulubione Książki

Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem po przeczytaniu „Kruszenia odmieńca” było googlowanie informacji na temat wietnamskich kobiet. Wiem, że to dziwne, ale opisy mieszkanek Wietnamu, przewijające się często w tej powieści, bardzo mocno rozbudzają wyobraźnię, niejednokrotnie wysuwając się na główny plan opisywanego w książce dramatu. Bo „Kruszenie odmieńca” jest dramatem żołnierza uwikłanego we współpracę z tajnymi służbami PRL-u, który jednak nie pała miłością do socjalizmu. Ma za sobą bolesne dzieciństwo, jest w trakcie nieudanego małżeństwa, ma chorego na hemofilię syna. Do Wietnamu Południowego trafia jako członek polskiej delegacji międzynarodowej komisji, powołanej na mocy zawartych w Genewie w 1954 roku porozumień, kończących negocjacje w sprawie przyszłości Indochin. Jest to dla niego swego rodzaju mentalna ucieczka do jaskini, w której chce przemyśleć wiele osobistych spraw. Jednak w Wietnamie poznaje prześliczną kobietę, z którą połączy go niezwykle gorąca namiętność, z czasem przeradzająca się w uczucie. Jednak zarówno Lan, jak i Marek Kabacki, nieustannie, w tajemnicy przed sobą, prowadzą grę. Bo choć jej uczucie jest prawdziwe, to nie znalazła się u jego boku przypadkowo, natomiast on ma plan, o którym absolutnie nikt nie może się dowiedzieć…

„Kruszenie odmieńca” jest pasjonującą lekturą. Warto mieć ją w swojej biblioteczce.

15 pażdziernik 2014 19:50

Dodane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Książki ocenione przez użytkownika

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl