Jowita (Wivel) Szpilka

Awatar użytkownika

Użytkownik nie podał informacji o sobie

Wprowadzone książki

Wprowadzeni autorzy

Dodane opinie

Opinia dla książki: "Jak rzuciłem korpo"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka


Historia życiowa Mateusza Gradowskiego może być dla innych źródłem i motywacją do zmian. Widząc, jak autor wiele zmienił i jakie trudności pokonał, mogą uzyskać impuls, dzięki czemu sami rozpoczną działanie w kierunku pozytywnej zmiany. Bo życie to nieustanna nauka i rozwój, a nawet z pozoru trudne, może się okazać, motywacją do odkrywania siebie. Te wspomnienia mogą być również inspiracją, że zmiana i rozwój są nieodłącznymi elementami życia i wartościowymi elementami naszej drogi do nowej wersji samego siebie.

"Oby ta książka zainspirowała kogoś tak, jak zainspirowany kiedyś zostałem ja". – wyznaje Mateusz Gradowski.

Czy można w jednej chwili rzucić stabilną i dobrze płatną pracę i wyruszyć w podróż marzeń? Można i warto! Mateusz Gradowski, opowiadał o tym, jak rzucił pracę w korporacji, by spełnić swoje marzenia i odkryć to, kim naprawdę jest.
Jak rzuciłem korpo już w sprzedaży!

http://fajne-ksiazki.pl/rzucenie-korporacyjnej-rutyny-i-odkrywanie-swiata/

27 lipiec 2023 20:03

Opinia dla książki: "Ferie"Przejdź do opini

Opinia

Niesamowita historia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Historia kręci się wokół Jana, szanowanego pisarza, który zmaga się z blokadą pisarską i jego nieoczekiwanym spotkaniem ze starym przyjacielem, który inspiruje go do napisania nowej książki. W opowieści występuje również Starzec, starszy mężczyzna, który prowadzi sklep z zabawkami i jest znawcą gór, oraz jego nastoletni wnuk Jarek, przyzwyczajony do wygodnego życia, które kręci się wokół pizzy i tabletu, ale ferie zimowe zmuszony jest spędzić z dziadkiem w małym miasteczku z dala od centrów handlowych.

Należałoby tutaj pochwalić autorkę za zmierzenie się z problemem luki pokoleniowej w sposób naturalny i nienachalny, ukazując przeciwstawne poglądy Starca i Jarka na różne tematy, takie jak jedzenie, rozrywka i wartości. Kolejne uznanie dla autorki za podjęcie innych tematów, takich jak rodzicielstwo, agresja i praca socjalna, w angażujący i wnikliwy sposób.

Barwne zimowe opisy tworzą wyjątkową i wciągającą atmosferę, a także ciekawy rozwój postaci zarówno Starca, jak i Jarka, gdy uczą się doceniać wzajemne perspektywy i łączyć wspólne doświadczenia.

Gorąco polecam „Ferie” gdyż jest to wciągającą i dającą do myślenia powieść, którą powinien przeczytać każdy.

14 marzec 2023 20:49

Opinia dla książki: "O poronieniu, żałobie i ukojeniu"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Każdy rozdział analizuje niektóre bardziej szczegółowe aspekty tych różnych doświadczeń – takie jak rozwój silnego matczynego przywiązania do niedawno poczętego dziecka; druzgocząca żałoba związana z wczesnym poronieniem i trudne decyzje dotyczące pochówku oraz rytuałów pogrzebowych i pomników upamiętniających te straty. Każdy rozdział omawia konkretne aspekty utraty ciąży, w tym wczesne i późne poronienie, nawracające poronienia oraz wpływ poronień na partnerów, oraz pozostałych członków rodziny.


Przecinające się w książce odrębne doświadczenia to uniwersalne tematy i idee, które zachęcają do refleksji nad niektórymi podstawowymi założeniami i oczekiwaniami, które kształtują doświadczenie poronienia. Julia Bueno opiera się na własnych doświadczeniach, historiach z jej gabinetu i interakcjach z ekspertami, aby zbadać poronienie w szerszym kontekście kulturowym, medycznym i historycznym – zachęcając nas do myślenia więcej i inaczej, o utracie ciąży.


Ci, którzy przeżyli poronienie, z pewnością uznają tę książkę za znakomite źródło opisujące emocjonalny krajobraz po utracie ciąży lub jako przewodnik, który pozwoli lepiej zrozumieć, przez co kobieta (rodzina) może przechodzić. Jest to również niesamowite źródło, pełne konkretnych, dobrze zbadanych informacji na temat wszystkich aspektów poronienia, w tym szczegółów na temat organizacji charytatywnych, projektów i nowej polityki medycznej. Jednym z przykładów są specjalistyczne usługi „pamięci” dla dzieci, które zostały poronione na dowolnym etapie ciąży. 


Bueno artykułuje o ruchach i zmianach dotyczącej poronień zachodzących w Wielkiej Brytanii oraz o zabezpieczeniach, które są tworzone dla matek i rodzin, które przeżyły tę stratę. Pisze z niesamowitą wrażliwością i współczuciem,  wypełniając bardzo potrzebną pustkę w dyskusji na ten temat, otwierając drzwi do bardziej szczerych rozmów. Pisze o tym jak ważna jest współczująca komunikacja, odpowiednie użycie języka, przekazywanie trudnych wiadomości, decyzje dotyczące sekcji zwłok, emocjonalna opieka pośmiertna i tym podobne. Bueno zachęca nas, abyśmy nie uciekali od tematu poronień, zamiatając go pod dywan jak brudną tajemnicę, ale zamiast tego byśmy zadawali pytania i, co ważniejsze, uznali: istnienie dziecka i ból rodzica. Miejmy nadzieję, że pozwoli to  zaspokoić nie tylko fizyczne potrzeby matki, ale także te emocjonalne.


Całą recenzja na stronie - http://autorzy365.pl/o-poronieniu-trzeba-rozmawiac_a7246

20 grudzień 2022 18:36

Opinia dla książki: "Samopomocownik. Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Zdrowie psychiczne obejmuje nasze dobre samopoczucie emocjonalne, psychiczne i społeczne. Nasze zdrowie psychiczne wpływa na to, jak myślimy, czujemy, działamy i reagujemy. Nasze zdrowie psychiczne decyduje o tym, jak radzimy sobie ze stresem lub konfliktem.


Im więcej mówimy o zdrowiu psychicznym, tym lepiej jesteśmy przygotowani do zmniejszenia stygmatyzacji zdrowia psychicznego. Piętno otaczające zdrowie psychiczne często stanowi przeszkodę w leczeniu i opiece. Uniemożliwia nam proaktywne podejście do dbania o umysł, prawdopodobnie krytyczną część naszego ciała.  Samopomocownik Natalii Ziopaji, twórczyni profilu @psychologiczne_ciekawosci pomaga nam w pielęgnowaniu zdrowia psychicznego.


Okazuje się, że dbanie o zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak dbanie o każdą inną część ciała. Może to pomóc w zapobieganiu pogorszeniu się problemów ze zdrowiem psychicznym, które mogą przerodzić się w problemy ze zdrowiem fizycznym.


Poza informacjami na temat podstaw dotyczących zdrowia psychicznego oraz gdzie szukać pomocy specjalistycznej, kiedy zwykła samopomoc już nie wystarcza, z Samopomocownika dowiemy się również czym są emocje - umiejętności nazywania i wyrażania naszych uczuć i emocji. Kiedy jesteśmy w kontakcie ze swoimi uczuciami, jesteśmy lepiej przygotowani do dbania o nie i poświęcania im uwagi, na jaką zasługują.


Ponadto uświadomimy sobie jak pielęgnować więzi i relacje społeczne – dlaczego są tak ważne? Ludzie wokół nas i nasze miejsce w społeczeństwie odgrywają znaczącą rolę w naszym zdrowiu psychicznym. Badania pokazują, że ci, którzy są bardziej związani społecznie, generalnie są szczęśliwsi i zdrowsi.


Samoświadomość to klucz do dbania o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. Oczywiście jest rzeczą oczywistą, że samoświadomość nie jest jedynym składnikiem zmiany i rozwoju. Istnieje wiele innych czynników potrzebnych nam do zmiany niektórych wyzwań i bieżących wzorców w naszym życiu, ale samoświadomość wydaje się być niezbędnym pierwszym krokiem na tej ważnej ścieżce. Ta część książki pomoże nam w budowaniu własnej wartości, ale również zrozumieniu siebie i drugiego człowieka. Tutaj otrzymamy solidną dawkę informacji o tym, jak uczyć się siebie.


Ostatnia część Samopomocnika to motywacja i zaangażowanie. Motywacja opiera się na uczuciach, podczas gdy zaangażowanie opiera się na wartościach. Zaangażowanie bez motywacji to pewna droga do wypalenia. W tym rozdziale poznamy metody, które pomogą nam w zaangażowaniu w działanie, przy okazji ucząc zaangażowania w pomaganie – dowiesz się jak wspierać siebie i innych.


Dlaczego Twoje zdrowie psychiczne jest ważne? Dlaczego więc warto dbać o swoje zdrowie psychiczne? Dbanie o zdrowie psychiczne może mieć wpływ na samopoczucie, relacje, odporność i różne inne czynniki.

 

Zdrowie psychiczne może być delikatnym tematem. Jednak im bardziej uczynimy z tego tematu część naszego codziennego dyskursu, tym łatwiej jednostkom będzie szukać pomocy. Co więcej, czyniąc z tego temat do dyskusji, każdy z nas może być bardziej wyrozumiały i wspierać dobrostan psychiczny innych ludzi. 

 

Traktuj siebie z życzliwością i szacunkiem oraz unikaj samokrytyki. Znajdź czas na swoje hobby i ulubione projekty lub poszerzaj swoje horyzonty. Warto zadbać o siebie, a ta książka będzie doskonały przewodnikiem jak się do tego zabrać.

7 grudzień 2022 18:22

Opinia dla książki: "Anioły urojeń"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

„Anioły Urojeń” to niezwykły tomik poezji poświęconej temu, co dzieje się w ludzkim umyśle.

Adriana Drozd postanowiła nazwać myśli, które, w jej mniemaniu, stały się niejako odrębnymi tworami próbującymi sterować jej zachowaniem. Ta wewnętrzna walka nieustannie trwa i właśnie na kartach tego tomiku rozgrywa się niejako na oczach czytelników. Poprzez poezję, która stała się nośnikiem emocji, uczuć i tej gonitwy myśli, która toczy się w głowie autorki, mamy możliwość nie tylko lepiej ją poznać, ale dzięki refleksji i zagłębieniu się w głąb własnych myśli, wywołanych lekturą, również lepiej poznać siebie.

Anioły Urojeń powodują, że chaos, którego stają się sprawcami, nieustannie męczy nasz umysł, ale… pobudza go również do działania. To przecież dzięki Aniołom Urojeń powstał ten tomik…

Zatem czy tak naprawdę trzeba pozbywać się swoich Aniołów Urojeń? Może wystarczy je tylko ujarzmić i nadać moc sprawczą, by ich obecność przekuć w coś, co da się zmaterializować jako dobro…

3 listopad 2022 08:14

Opinia dla książki: "Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Z pomocą przychodzi właśnie Dagny Kurdwanowska, która swoim doświadczeniem, ciężką pracą, jaką wykonała (praca nad samą sobą) na terapii, pokazuje, że nigdy nie jest za późno i wszystko zależy od nas samych. Życie jej nie rozpieszczało czy to w dzieciństwie (choroba alkoholowa ojca) czy w życiu dorosłym (opieka nad chorymi rodzicami i babcią) – wszystko wzięła na swoje barki i dała radę. W końcu zdecydowała się opowiedzieć o bardzo trudnych chwilach w swoim życiu. Bez pardonu wszystko to opisała w swojej  książce. Opowiedziała o tym jak istotne jest przyjrzenie się swojemu dzieciństwu i relacjom z rodzicami.  Dlaczego takie były? Autorka wyznaje, że wciąż jest to trudno jej zaakceptować, ale ma coraz więcej zrozumienia, dlaczego tak się zadziało (sami również nie mieli łatwego dzieciństwa).


Podzieliła się swoimi lękami, które przez lata skleiły się z nią, nie dając cienia nadziei, że można żyć inaczej. Inaczej czyli tak by nie przejmowały one kontroli nad nami. Opisuje jak zrozumieć i  akceptować siebie oraz odpuszczać te lęki i obawy powoli wpuszczając radość, poczucie zadowolenia i wdzięczności, a również szczęście i poczucie własnej wartości. Pokazuje, jak dbanie o siebie pozwala nam reagować na stres, jednocześnie odpowiadając na nasze potrzeby emocjonalne i fizyczne. W świecie, który porusza się w tak szybkim tempie, dostosowanie się do naszych potrzeb jest ważną częścią prowadzenia ustabilizowanego życia. Dbanie o siebie to znajdowanie kreatywnych i podnoszących na duchu sposobów łączenia się z samymi sobą nawet w obliczu różnych trudności, które mają miejsce po drodze. Ważne jest, jak sama Dagny wyznaje: 


„po wielu miesiącach leczenia i odzyskiwania sił po opiece nad bliskimi miałam wrażenie, że powrót do życia wiąże się z nauką zupełnie nowego języka – języka mówienia o sobie samej wspierająco”. 


Warto byłoby powtórzyć to sobie kilka razy, by się utrwaliło – WSPIERAJĄCO O SOBIE!


Na końcu książki znajdziemy dekalog kobiety (nic nie stoi na przeszkodzie, by mogli go stosować panowie) pielęgnującej w sobie dobro, do ciągłego powtarzania jak mantrę. I tak w skrócie wraz z treningiem uśmiechania się do samej siebie, z łagodnością, miłością, ufnością i szacunkiem mamy zauważać siebie, codziennie z sobą rozmawiać – zadawać pytania, słuchać siebie, zwracać uwagę co o sobie mówimy i myślimy, nie bojąc się tego co usłyszymy (bo nie zawsze będzie kolorowo), zbierać wiedzę, uznawać siebie ze wszystkim, co mamy, nie zmieniać się pod wpływem innych, nie ulegać presji, zawsze dawać sobie czas na przemyślenia, nie działać impulsywnie i kierować się w życiu tylko tym, co daje siłę i jest potrzebne, by wzrastać. A wszystko to można zamknąć w trzech prostych słowach: UWAŻNA, CZUŁA I ODWAŻNA. I CIEKAWA siebie i otaczającego świata. Bo dobro jest w nas – tylko nauczmy się go pielęgnować właściwie. Ta książka nam w tym pomoże.


http://autorzy365.pl/wspierajaco-o-sobie_a7201

1 listopad 2022 21:10

Opinia dla książki: "Sukces. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka


Natalia Lewczuk na łamach publikacji zaprezentowała kilkadziesiąt rozmów. Literatura faktu, a może reportaż, ta książka spełnia warunki obu gatunków. W intrygujący sposób opisano w niej zwierzenia bezdomnych, a także milionerów. Przeciętni ludzie podjęli wyzwanie, aby zdefiniować hasło sukces. Wzruszeń nie będzie brakować

http://autorzy365.pl/czy-istnieje-przepis-na-sukces_a7154

1 wrzesień 2022 09:03

Opinia dla książki: "Trzy kroki do dobrego związku"Przejdź do opini

Opinia

Poznaj trzy kroki dobrego związku

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Trzy kroki do dobrego związku Miry Kirshenbaum to fantastyczna książka dla każdego, kto pragnie zdrowego związku lub kogoś, kto już jest w związku (niekoniecznie zdrowym). Autorka jest specjalistą od relacji i podaje nam powody, dla których pary z sobą walczą i jak można rozwiązywać konflikty między sobą, bez użycia starych schematów. Jeśli pragniesz pozyskać skuteczne narzędzia do swojego zestawu niezbędnika życia, ta książka pomoże ci to zrobić skutecznie. Poradnik w przystępny i zrozumiały sposób został poparty licznymi, praktycznymi przykładami, które pomogą zrozumieć podstawowe problemy, z którymi boryka się większość par.


Książka opowiada o typowych problemach, z jakimi spotykają się pary w życiu codziennym. Daje nam wgląd w kilka typowych argumentów i pokazuje, jak często proste sprawy, mogą nagle stać się trudne do rozwiązania. 


Ogólnie rzecz biorąc, jest to książka, którą każdy powinien przeczytać i zastosować w swoim życiu. Możemy myśleć, że nasze życie jest idealne takie, jakie jest, ale posiadanie niezbędnych narzędzi nie tylko pomoże nam poprawić relacje, ale także wzmocni nasze więzi. Jest to świetna książka dla każdego, kto szuka rozwiązań, aby zakończyć toksyczne, a nawiązać zdrowe relacje. To bardzo pomocna książka, o tym, dlaczego pary walczą i co zrobić, aby zrozumieć swojego partnera, związek i sprawić, by stał się zdrowy. Koncepcje opisane w tej książce mogą pomóc wyjaśnić wiele konfliktów w różnych związkach. Otwiera oczy na zrozumienie konfliktów, z którymi codziennie się mierzymy i pomaga zobaczyć perspektywę wielu stron tego samego konfliktu. Daje również mnóstwo strategii radzenia sobie z konfliktami na różnych poziomach. Zburzenie murów, aby wrócić do słuchania i zaspokajania swoich potrzeb, jest ostatecznym celem autorki, a ta książka może pomóc zakończyć negatywny cykl, bez względu na to, jakie są twoje indywidualne problemy.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/poznaj-trzy-kroki-dobrego-zwiazku_a7126

6 sierpień 2022 18:13

Opinia dla książki: "Pamiętnik znaleziony w Pile"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka


To kolejna książka, w której, zgodnie z daną kiedyś obietnicą, autor zgłębia dzieje miasta Piły i przedstawia piękną i bogatą historię człowieka, który kilkadziesiąt lat cicho i skromnie, mieszkał właśnie w tym mieście, a jego grób można dziś odszukać na pilskim cmentarzu.„Prawdziwy bohater, zdobywca Monte Cassino. Jeden z żołnierzy, którym dane było tamtą bitwę przetrwać i cieszyć się zwycięstwem. O czym mógł myśleć, marzyć, kiedy wraz z towarzyszami broni 18 maja pamiętnego 44 roku na ruinach klasztoru pod flagą biało-czerwoną słuchał hejnału mariackiego?” – zastanawia się Arno Giese.


Książka zawiera nie tylko odtworzone losy Malińskiego w oparciu o jego pamiętnik, lecz także artykuły z gazet, zdjęcia, zbiór banknotów i inne materiały, które składają się na to rzetelne opracowanie.


http://autorzy365.pl/historie-tworza-ludzie_a7105

21 lipiec 2022 10:42

Opinia dla książki: "Gold"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Akcja powieści toczy się wielotorowo i przedstawiana jest z punktu widzenia różnych postaci. Wątki przenikają się, łączą, następują również retrospekcje, a wszystko to w ogromnym napięciu, bo wokół miłość, zdrada, kłamstwa, walka, morderstwa i niespodziewane zwroty akcji tworzą pajęczą sieć, w którą czytelnik wpada coraz głębiej, by dobrnąć do zaskakującego zakończenia.

cała recenzja na stronie:
http://autorzy365.pl/sekrety-pragnienia-erotyczne-fantazje-taki-jest-gold_a7101

14 lipiec 2022 12:48

Opinia dla książki: "Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki"Przejdź do opini

Opinia

Autobiograficzny przewodnik po życiu w tropikach

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Autobiograficzny przewodnik po życiu w tropikach otwiera filmowy dialog z kultowego filmu braci (wtedy)/rodzeństwa (dziś) Wachowskich, w którym Morfeusz wyjaśnia Neo, czym jest Matrix. Można potraktować to motto wprowadzające w barwną treść książki Lenarcika jako zachętę do pokonania wszelkich ograniczeń, które trzymają czytelnika na miejscu. Wybór zawsze jest ten sam: niebieska albo czerwona pigułka.

Najważniejszym bodaj przesłaniem płynącym z książki nie jest jednak, że to piękne, kolorowe życie, ale to, że mając odpowiednie przygotowanie (znajomość języka – jeśli nie lokalnego, to przynajmniej angielskiego – oraz kompetencje odpowiednie dla branży, w jakiej chce się pracować), można sobie całkiem nieźle radzić (najczęściej dużo lepiej niż w rodzimym kraju) pod każdą szerokością geograficzną, a przede wszystkim w wymarzonym raju na ziemi. Przesłanie, jakie autor ma dla każdego czytelnika, można streścić w jednym zdaniu: „Zanim zaczniesz podróżować palcem po mapie, zastanów się porządnie, co masz do zaoferowania w miejscu, do którego się wybierasz”.

29 czerwiec 2022 11:54

Opinia dla książki: "Po supełku do kłębka"Przejdź do opini

Opinia

Koniecznie przeczytaj

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Autorka przeszła w swoim życiu gehennę. Jak wynika z nieśmiałych o tym aluzji, była jako jeszcze dziecko molestowana przez ojczyma. Potem coraz częściej stawała się ofiarą różnych zachowań przemocowych, zarówno ze strony najbliższych (ojczym), jak i osób ze środowiska, w którym żyła (znajomi). Nie bardzo potrafiła się przed tym obronić. Opisuje np. gwałt, jakiego na niej dokonano, ale czyni to tak, jakby była obserwatorem tej sceny, jakby przyglądała się temu z boku.

Syndrom ofiary?

Pojawiają się w tym miejscu dwa pytania, które zostały zadane w podobnych sytuacjach przez lekarza-terapeutę.

• Jak to się dzieje, że ktoś może pozwalać na taki poziom okrucieństwa, w stosunku do własnej osoby?
• Co się musi zadziać w człowieku, że ma zagłuszony naturalny instynkt samozachowawczy – uciekaj lub obroń się?

W zachowaniach Mici Mieszkowski, która opisuje swoje traumatyczne przeżycia z dość długiego fragmentu swojego życia, wyraźnie widać tzw. syndrom ofiary.
Osobami predysponowanymi do bycia ofiarą są osoby doświadczające w dzieciństwie licznych poważnych stresorów – dotyczących ich samych lub ich bliskich. Jako przykład można wymienić poważne choroby w rodzinie, śmierć osoby bliskiej, doświadczanie przemocy rówieśniczej. Istotnym czynnikiem jest nieotrzymanie wsparcia lub otrzymanie pseudowsparcia od otoczenia. To ostatnie zdanie jest bardzo ważne w sytuacji Mici: dlaczego nie reagowała jej matka? Dlaczego nie udzieliła jej wsparcia?

Znaków zapytania w historii Mici jest bardzo wiele. Czy ta książka jest odpowiedzią na te pytania? Nie wiem.

Wiem natomiast, że wreszcie w jej życiu nadszedł moment, po którym „obudziła” się, że zaczęła walczyć o siebie – i że to jej się finalnie udało. A dziś stara się nieść pomoc innym osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Ja książkę polecam z całkowitą odpowiedzialnością.

27 czerwiec 2022 11:28

Opinia dla książki: "Le Grand Tour"Przejdź do opini

Opinia

Niesamowita

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Historia oparta na faktach. To pierwszy powód, dla którego warto po nią sięgnąć – jest autentyczna, co samo w sobie nie świadczy jeszcze o jej wartości, ale sprawia, że wydarzenia przedstawione przez autora otrzymują dodatkowe punkty za pochodzenie. Drugi powód jest taki, że to historia wciągająca i opowiedziana z pasją.

http://autorzy365.pl/historia-oparta-na-faktach_a7075

23 czerwiec 2022 12:53

Opinia dla książki: "Tajemnice Białego Tygrysa. Skarb Magnatów"Przejdź do opini

Opinia

Niesamowita

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Niebezpieczne sytuacje, zwroty akcji, psikusy, zagadki, a także cała masa humoru i dobrej zabawy – to tylko ułamek tego, czego można doświadczyć, czytając tę książkę.To książka, która praktycznie do samego końca trzyma czytelnika w napięciu. Nieoczekiwane zwroty akcji, niesztampowe rozwiązania… To wszystko okraszone sporą dawką humoru, a także przebijającą dewizą, że można osiągnąć wszystko, jeśli ma się do pomocy kochających i lojalnych przyjaciół oraz rodzinę, na którą można liczyć. Zachłanność nie popłaca, a gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

cała recenzja: http://autorzy365.pl/tutaj-wszystko-sie-moze-wydarzyc_a7074

23 czerwiec 2022 12:29

Opinia dla książki: "Radykalne przebudzenie"Przejdź do opini

Opinia

Zaufai intuicji - pokochaj siebie

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Radykalne przebudzenie do autentycznego życia dr Shefali Tsabary to podróż do autorefleksji, która odkrywa wzorce zachowań, które przyjęliśmy, aby służyć wszystkim, zapominając o sobie oraz jak te wzorce przyczyniają się do ogólnego poczucia niezadowolenia i lęku. Nie ma wątpliwości, że współczesne kobiety są przepracowane, przeciążone i często załamane, ale kluczem do wyrwania się z tego cyklu jest rozpoznanie, dlaczego tak się dzieje i uwolnienia się od zarówno wypowiadanych, jak i niewypowiedzianych oczekiwań, które przyjmujemy za własne.

Dr Shefali zaczyna od wyjaśnienia, w jaki sposób zostałyśmy uśpione poprzez oczekiwania społeczne, do których przygotowano nas już w dzieciństwie. Wyjaśnia, dlaczego nie kwestionujemy naszego podejścia do życia i komu właściwie służymy. Treść książki analizuje kłamstwa, którymi byłyśmy karmione i jak ślepo przyjęliśmy pewne osobowości, które niestety przynoszą korzyści jedynie innym. Określa, w jaki sposób ego nadal karmi te kłamstwa i potwierdza przekonanie, że faktycznie służymy innym, podczas gdy w rzeczywistości desperacko próbujemy odbudować poczucie własnej wartości we wszystkich dziedzinach życia. Wreszcie, opisuje konkretne obszary, w których możemy zacząć wprowadzać trwałe zmiany, aby rozpocząć czerpać z mocy, która w nas drzemie. Autorka daje kobietom wskazówki, jak porzucić te stare przyzwyczajenia, by uzdrowić i stać się w końcu sobą. Wyjaśnia, na czym polega to radykalne przebudzenie, uczy jak ​​naprawdę zaprzyjaźnić się ze strachem i przekształcić go w moc, radzi jak ​​wzmocnić własną  wartość i intuicję oraz jak ​​wyjść poza schematy akceptując niezależność, współczucie, własne cele, wewnętrznego rodzica często krytycznego a przede wszystkim jak oswoić  pustkę, która czasem pewnie się pojawi. Radykalne przebudzenie wytycza kobietom drogę do odkrycia swojej wewnętrznej prawdy i mocy.


To wymowna i inspirująca, praktyczna i przystępna książka, poparta przykładami z życia wziętymi i osobistymi historiami, która uwalnia niezwykłą moc niezbędną do przebudzenia świadomego ja.To nie jest książka, którą należy lekceważyć.

Cały artykuł na stronie: http://autorzy365.pl/zaufaj-intuicji-pokochaj-siebie_a7056

9 czerwiec 2022 19:51

Opinia dla książki: "Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów i ich bliskich"Przejdź do opini

Opinia

Zrozumieć mężczyznę

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka


Książka nie jest aktem oskarżenia rodziców, ale wskazuje drogę przez przeszkody związane z dorastaniem w trudnej rodzinie i odnalezieniem własnego potencjału — w pracy, w zabawie, w związkach, w rodzicielstwie. Opierając się na solidnych badaniach i studiach przypadków, opisujących inne niż alkoholowe typy rodzin dysfunkcyjnych, a wszystko po to, by lepiej poznać środowisko, w którym dorastali. Zamieścił również wywiady z kobietami: czy to partnerkami, czy matkami, pozostającymi w bliskiej relacji z cichymi synami, by sami mogli usłyszeć, co one na ich temat mówią i jak ich odbierają.

 

Książka podzielona została na kilka części, w których autor dokładnie wyjaśnia, kim są cisi synowie i analizuje problemy, z jakimi często się borykają, powody, dla których nie doświadczają pełnego zakresu emocji oraz sposób, w jaki rodzice wpływają na ich życie, a także jak przyszłość wpłynęła na ich relacje z innymi ludźmi. Okazuje się, że rdzeniem wszystkich tych relacji jest intymność - to jak ją definiują i jaką postać przyjmuje w ich życiu.


Uzdrowienie oznacza wyjście poza zasady rządzące dysfunkcyjną dynamiką rodziny. Warto zapamiętać, by znane Dorosłym Dzieciom Alkoholików hasła: „nie mów, nie ufaj, nie czuj ” zastąpić nowym zestawem wytycznych w dorosłych wyborach i relacjach. Urzeczywistnić sobie potencjał, jaki w nas drzemie, a wszystko po to, by nie ulegać starym schematom, ale szanować i akceptować siebie.


Cała recenzja: http://autorzy365.pl/zrozumiec-mezczyzne_a7033

 

 


25 maj 2022 07:17

Opinia dla książki: "Franek. Z biegiem Noteci, z biegiem Odry"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Wraz z Frankiem poznajemy życie w powojennej Polsce, a on poszukuje swojej drogi zawodowej i życiowej, choć to, co w efekcie znajduje, nie jest wynagrodzeniem trudnego dzieciństwa, ani niepewności bytu, która tak naprawdę towarzyszy mu od narodzin aż po schyłek życia.

Inne historie zaprezentowane w tej książce dotyczą również życia w powojennej Polsce. Pojawia się motyw miłości szczęśliwej, zdrady i jej konsekwencji, opis sytuacji polityczno-społecznej w państwie i romansu z nietypowym zakończeniem.


Choć czasy są inne, to tak naprawdę wszyscy wciąż dążymy do tego samego – poszukujemy własnej życiowej drogi, walcząc o lepszy byt, szukając miłości, pragnąc znaleźć towarzystwo na dobre i złe i do końca swoich dni – choć nie zawsze nasze życie toczy się tak, jak byśmy tego pragnęli. Nie każdy zapisze się na kartach historii, pozostawiając po sobie trwały ślad w pamięci następnych pokoleń. Ale historie osób, które pojawiły się w tej książce, choć zapewne podobne do wielu w tamtych czasach, zapiszą się na kartach pamięci czytelników, którzy mają dzięki temu możliwość poznania przeszłości.


http://autorzy365.pl/ludzkie-losy-tocza-sie-roznie_a7032

 

23 maj 2022 11:56

Opinia dla książki: "WYSOKO WRAŻLIWI W TOKSYCZNEJ RELACJI Wykorzystaj techniki CBT i DBT, aby stawiać granice, radzić sobie z manipulacją i zadbać o swoją wyjątkowość"Przejdź do opini

Opinia

Stawiać zdrowe granice i zadbać o siebie!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) SzpilkaWysoko wrażliwi w toksycznej relacji to poradnik przetrwania dla osoby bardzo wrażliwej w radzeniu sobie z toksycznymi ludźmi. Nauczysz się umiejętności opartych na sprawdzonych dowodach, opartych na terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) i dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), które pomogą Ci rozpoznać i odrzucić powszechne taktyki manipulacji stosowane przez toksycznych ludzi, takich jak gaslighting, stalking i nękanie, projekcje, ukryte poniżenia i bombardowania z miłości. 


Shahida Arabi zagląda głęboko w duszę narcyza, omawia niezwykle szczegółowo cenne praktyczne strategie, jak sobie z nimi radzić opierając się na wynikach badań naukowych oraz na własnych doświadczeniach zaczerpniętych pracy terapeutycznej.

 

Niektóre z najważniejszych punktów tej książki to praktyczne strategie wyznaczania granic z pięcioma różnymi typami osobowości, szczegółowe informacje na temat taktyk manipulacji stosowanych przez toksycznych ludzi i sposobów reagowania, wskazówki, jak radzić sobie z milczeniem oraz porady, jak reagować na bombardowanie miłością.

 

Poradnik uczy jak radzić sobie z cudzymi projekcjami. W rezultacie dowiesz się, jak wyleczyć się z toksycznego lub narcystycznego nadużycia i znaleźć strategie ustalania zdrowych granic, by zadbać o swoją wyjątkowość. Jeśli jesteś WWO, który jest gotów postawić się w relacji z toksycznymi osobami, ta książka ma wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać i się rozwijać.

 

Powinna to być lektura obowiązkowa dla pracowników służby zdrowia i zdrowia psychicznego, organów ścigania, nauczycieli i wszystkich innych osób, które często w swojej pracy spotykają się z ofiarami nadużyć. Ten podręcznik feruje przykłady z życia wzięte i praktyczne umiejętności identyfikowania i radzenia sobie ze spektrum toksyczności.


całość na stronie:

http://autorzy365.pl/stawiac-zdrowe-granice-i-zadbac-o-siebie_a7025


19 maj 2022 15:30

Opinia dla książki: "Morderstwo na Majorce"Przejdź do opini

Opinia

Zdecydowanie polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

W powieści splatają się wątek tajemniczego morderstwa, w które uwikłany jest Fryderyk Chopin i George Sand z klimatem romansu historycznego i elementami praktycznego przewodnika po Majorce.
„Trudno, trup zostaje ja się wyprowadzam”,
„Zakładałeś moje majtki!?”
czy „Burger z sieciówki przy majorkańskim wygląda jak ponton przy Riva aquarama” - te cytaty zdradzają wszechstronność tej książki.

Wielopoziomowa narracja, retrospekcje w retrospekcjach, pomieszanie świata fikcji, którą wymyśla główny bohater, z fikcją, którą wymyśla autor, to wszystko nie pozostawia czytelnika obojętnym. Czyta się jednym tchem robiąc pauzy na niepohamowane wybuchy śmiechu. I dowiadując przy okazji, jak się gotuje frito mallorquin i zamawia duże piwo w barze. I że hiszpańska biurokracja jest jeszcze gorsza niż polska.

Chociaż główny bohater jest Anglikiem, autorem poczytnych poradników psychologicznych, który kupił stary dom do remontu w małym sennym miasteczku. I w nim zamieszkał. Robert miał nadzieję, że w spokoju zajmie się pisaniem następnej książki, ale nadzieje okazały się płonne. Wpakował się w poważne kłopoty, a jakie to proszę przeczytać.

16 maj 2022 10:43

Opinia dla książki: "Neuralgia. Jak żyć?"Przejdź do opini

Opinia

Poradnik dla chorych

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) SzpilkaKatarzyna Buć opisuje swoją historię walki z chorobą od wydarzenia, które na zawsze zmieniło jej życie. Dzieli się bolesnymi doświadczeniami i trudnościami związanymi z neuralgią i załamaniem nerwowym, ale jej książka nie ma wydźwięku pesymistycznego. Wręcz przeciwnie! Z książki bije optymizm i można z niej wyczytać przekaz mówiący o tym, że z każdego najtrudniejszego wydarzenia da się czerpać naukę i dobro. 


"Przez ostatnie lata, metodą prób i błędów wypracowałam strategie, które pozwoliły mi zachować dobrą jakość życia pomimo bólu. Jednak nie byłyby one w pełni zadowalające, gdyby nie osoby, od których otrzymałam dużo wsparcia. "


„Neuralgia. Jak żyć” to pozycja dla wszystkich – chorym dodaje otuchy do walki z chorobą, a zdrowym uzmysławia, jak mogą pomóc osobom zmagającym się z bólem.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/poradnik-dla-chorych-neuralgia-jak-zyc_a7014

13 maj 2022 08:49

Opinia dla książki: "Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie"Przejdź do opini

Opinia

Po ierwsze ja! Jestem za!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Książka uczy, jak być sobą, a jednocześnie oferuje alternatywę dla uszczęśliwiania innych. Wszyscy wiemy, jak to jest chcieć, aby ludzie nas kochali, aprobowali nas i akceptowali. To część tego, co czyni nas ludźmi. I nie ma nic złego w chęci wspierania i pomagania innym. Problem pojawia się, gdy po drodze rezygnujemy z własnych potrzeb.


Ponieważ kiedy pragniemy, aby inni nas lubili lub akceptowali, robimy to, by wzmocnić nasze poczucie własnej wartości, aby czuć się potrzebnym lub aby uniknąć bolesnych emocji. Dajemy, aby otrzymać. I rzadko dostajemy to, czego naprawdę potrzebujemy. Emma Reed Turrell na co dzień pracuje jako psychoterapeuta z osobami, które sprawiają przyjemność innym – klientami borykającymi się w życiu ze skomplikowanymi dylematami. Osobami, które nie mogąc zadowolić wszystkich, ale nie mają jeszcze w sobie pozwolenia, aby zadowolić siebie.


W tej przełomowej, pomocnej i niezbędnej książce autorka przedstawia alternatywę dla zadowalania ludzi. Poprzez historie osób, które zadowalają ludzi ze wszystkich środowisk, oferuje spostrzeżenia i techniki, które pomogą pełniej zrozumieć siebie i żyć bardziej autentycznie.


„Nie możesz się zaniedbywać, dbając tylko o dobro innych. Pamiętaj, że istnieje sposób na uszczęśliwianie siebie i ta metoda wcale nie musi być egoistyczna. Odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz być zadowalaczem, czy autentyczną osobą.”


Zobaczysz, że bycie mniej nielubianym nie jest takie straszne, a nawet istnieją tego pozytywne konsekwencje. Pozwoli to odnieść sukces, zamiast bać się porażki. Nauczy akceptacji zamiast izolacji i odkryje, jak się bardziej skupić na sobie i lepiej o siebie zadbać.

Przede wszystkim pomoże lepiej dbać o innych, bez przejmowania ich problemów, poprzez lepszą troskę o siebie. Niejednokrotnie zatrzymasz się co jakiś czas, by przeanalizować treść i zauważysz jak ludzie i wydarzenia, które opisała autorka, pasują do tych z Twojego życia.


Poznasz, dlaczego uszczęśliwiamy innych, dowiesz się, jak wygląda ciemniejsza strona uszczęśliwiana innych, nauczysz się również zdrowego dbania o innych i zrozumiesz, dlaczego uszczęśliwianie przybiera różne formy. Następnie odkryjesz wiele scenariuszy, które ukazują różne sposoby uszczęśliwiana ludzi, od dzieciństwa po związki, przyjaźnie i nie tylko. Turrell ucieka się do swoich prawdziwych pacjentów, aby zilustrować dokładnie punkt po punkcie, w taki sposób, aby czytelnik mógł zrozumieć problemy na konkretnych przykładach. Nie trzeba czytać książki rozdział po rozdziale – można wybrać to co do ciebie pasuje i co interesuje najbardziej, Jednak jeśli przeczytasz je wszystkie to tylko z korzyścią dla ciebie. Dzięki temu zdobędziesz mnóstwo cennych wskazówek, które być może kiedyś wykorzystasz. Autorka zresztą gorąco do tego zachęca.


To pomocna książka, niezależnie czy jesteś rodzicem, czy osobą w związku, bez względu na wiek i płeć, autorka zachęca do zapoznania się z opisanymi w książce historiami. Zachęca do przeanalizowania ich, poprzez wgląd we własne życie. Zadaje pytania, które mają mobilizować do refleksji – poznasz techniki i sposoby lepszego poznania i zrozumienia siebie. To doskonały podręcznik o tym jak o siebie zadbać bez wyrzutów sumienia, w zgodzie z sobą. Nauczysz się kierować opiekę na tych, którzy na to zasługują, jednak z uwzględnianiem swoich własnych potrzeb.


I najważniejsze na koniec – pamiętaj, to ty decydujesz o tym dokąd zmierzasz! Powodzenia!

11 marzec 2022 22:14

Opinia dla książki: "ЕНДЕК"Przejdź do opini

Opinia

Trudne wybory nie są łatwe

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Czytelnik po przeczytaniu książki ma stać się człowiekiem bardziej wyrozumiałym i tolerancyjnym dla bliskich. Łatwo oceniamy i potępiamy innych, a często to życie wtłacza nas w sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Bohater książki jest szefem Kripo w okupowanym przez Niemców Złoczowie i ukrywa w domu Żyda. Co wieczór prowadzą pełne pasji rozmowy o literaturze. Gdyby jego zwierzchnicy się o tym dowiedzieli, zabiliby go. Prowadzi jednocześnie śledztwo i wie, że jeśli ujawni jego wyniki, stanie mu się coś złego. Knowania i intrygi powodują, że trafia do obozu koncentracyjnego, gdzie sam intryguje, fabrykując skazanie na śmierć morderców braci Stepana Bandery.

Przez wiele osób Endek” został oceniony jako rewelacyjna powieść. CO na ten temat ma do powiedzenia sam autor: Przemysław Lis-Markiewicz

"Szczerze mówiąc, nie wiem. Czytałem dwie recenzje i ludziom się podoba pokazanie historii, której nie znali. Ja jednak nie chciałem napisać powieści historycznej, a obyczajową. Część osób mówiła, że nie zdawała sobie sprawy, że ich bliscy i sąsiedzi mogą tak żyć, część odnalazła wśród bohaterów swoją rodzinę".

Wybory moralne nigdy nie są proste. Ci mężczyźni i te kobiety znajdują się w pewnych sytuacjach, gdyż sami tego chcą. I jeśli nie wiadomo, które z bliźniaków urodzonych przez Adelę jest Adama, a które – Jewhena, to dlatego, że wszyscy tak chcieli.

„Endek” to książka o konieczności ciągłego decydowania. Autor stawia ciągle swoich bohaterów przed ciężkimi wyborami. I oni muszą ich dokonywać. Książka godna uwagi!

11 marzec 2022 11:23

Opinia dla książki: "BURZA W TWOJEJ GŁOWIE Przerwij błędne koło negatywnych myśli"Przejdź do opini

Opinia

Precz z negatywnymi myślami

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka


 

David A.Clark to światowej klasy psycholog poznawczo-behawioralny, który prowadzi badania nad lękiem i depresją. Aby znaleźć emocjonalne uzdrowienie, należy zmienić sposób myślenia, realistycznie podchodzić do bieżących wyzwań, a jednocześnie pogodzić się z tym, że nie jesteśmy w stanie czegoś zmienić. W swojej książce autor prezentuje nieco inny model przezwyciężenia emocjonalnego. To właśnie nawracające negatywne myśli stanowią główny temat tej książki.


Książka została podzielona na osiem rozdziałów, w których każdy omawia bardzo ważne zagadnienie, a mianowicie: poznajemy pułapki naszego umysłu, uczymy się jak ogarnąć samokontrolę, jak wykorzenić  nawyk zamartwiania się, a jednocześnie jak uporać się z żalem. Następnym ważnym zagadnieniem poruszonym przez psychologa jest zmierzenie się ze wstydem, który często nas dopada. Uczymy się również jak przezwyciężyć upokorzenie i uwolnić się od urazy. Przyglądamy się trudnym emocjom i dowiadujemy się czy owe emocje są powodem naszego cierpienia  i jak ocenić  rolę NNM w każdej z nich. Podręcznik zawiera doskonałe przykłady i strategie oraz ćwiczenia pomagające przyjrzeć się i przepracować te trudne uczucia. Pomoc jaką znajdujemy w tej książce, jest poparta mnóstwem badań psychologicznych, które pokazują, jak zmiana sposobu myślenia wpływa na nasze życie.

 

To dokonała książka dla tych, których zabijają natarczywe myśli, nie pozwalają normalnie zdrowo funkcjonować i cieszyć się życiem. Wszyscy od czasu do czasu zaangażujemy  się w tego typu myślenie – ta książka pomoże rozpoznać nasze wzorce myślowe i wdrożyć skuteczne sposoby ich zmiany. David Clark prowadzi nas do tego, co kryje się za niniejszymi emocjami. Stosując zasady terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz doskonałe i przydatne arkusze i ćwiczenia – w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób krok po kroku – pomaga nam pozbyć się powtarzających się negatywnych myśli i związanych z nimi uczuć.

 

Poradnik przeznaczony został do samodzielnej pracy nad emocjami, zwłaszcza dla osób zmagających się z lękiem, odrzuceniem, obniżonym nastrojem i poczuciem winy. Autor oferuje mnóstwo doskonałych, opartych na dowodach i dobrze przedstawionych strategii radzenia sobie z powtarzającym się negatywnym myśleniem związanym z lękiem i depresją. To fantastyczne źródło informacji dla każdego, kto chce się mniej martwić i żyć Tu i Teraz.


cały artykuł: http://autorzy365.pl/precz-z-negatywnymi-myslami_a6965

12 luty 2022 11:30

Opinia dla książki: "Jak mądrze kochać"Przejdź do opini

Opinia

Jak nie zatracić się w uczuciach

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Miłość to jedno z tych uczuć, które sprawia, że ​​odczuwamy radość, ale temu uczuciu może również towarzyszyć smutek. Nasz uśmiech zdradza, gdy kogoś lubimy, kiedy się zakochujemy, kiedy wszystko wokół nas cieszy i jest zniewalające. Smutek zaś nas odurza, zwłaszcza wtedy, gdy towarzyszy mu rozstanie, kiedy w związku jesteśmy traktowani niezbyt dobrze lub po prostu przeczuwamy, że miłość się wypaliła. Rady Waltera Riso pomogą nam mądrze kochać. Ponadto dzięki książce dowiemy się co zrobić, by w uczuciach się nie zatracić, by nie zrezygnować z siebie i co za tym idzie nie cierpieć.


Miłość nie powinna być cierpieniem. Nie powinniśmy usychać  z miłości. Miłość romantyczna ta, która może wszystko, która wszystko zwycięża, jest ideałem, na który należy patrzeć z bardziej racjonalnego punktu widzenia. Miłość to dzielenie się, to bycie sobą i to, że druga osoba nas szanuje. To bycie niezależnym, a jednocześnie w zdrowej relacji. Miłość to trudna równowaga między byciem sobą a byciem z kimś.


    „Nie ma znaczenia, jak bardzo cię kochają, ale w jak to robią”.  - Walter Riso

 

Argentyński psycholog Walter Riso w wielu swoich książkach analizował uczucie miłości, a jego podręcznik, „Jak mądrze kochać” jest szczególnie interesujący. Walter Riso zastanawia się nad wszystkimi błędnymi przekonaniami, które prowadzą do tego, że często tracimy głowę z miłości i zaczynamy niszczyć siebie. Przeanalizujmy każdą z jej zasad i wskazówek, aby dowiedzieć się trochę miłości. Jak nie umierać z miłości – bo przecież kochać to znaczy żyć pełniej i lepiej. Przecież miłość nie powinna być toksyczna lub chora. W zdrowej miłości nie powinno być  miejsca na zwątpienie ani tym bardziej męczeństwo. Tutaj nie chodzi o to, by w imię miłości wyrzec się siebie, lub cierpieć tylko dlatego by nasz partner był szczęśliwy. Jeśli tak jest, to należy sobie uświadomić, że nie jest to dla nas właściwa osoba.


Po formalnym przedstawieniu zasad już w samym wstępie do książki następuje ich szczegółowe rozwinięcie, zakończone krótkim streszczeniem i bibliografią.

Warto przyjrzeć się problemom i zasadom, warto je również wprowadzić w życie. Mają one posłużyć nam jako schematy uodparniające czy też czynniki ochronne. To taka lista zasad emocjonalnego przetrwania, które pozwolą nam kochać i czerpać z miłości radość. Dowiemy się jak kochać, by nie usychać z miłości, poczuć jej moc. Być może uda nam się zmienić tradycyjny obraz tego uczucia na nowszy, bardziej zdrowy. 


(...)

Jak czytamy w książce: „każde przeczytane w książce zdanie i akapit wpisuje się w dekalog odporności emocjonalnej mającej na celu wsparcie ciebie w przekroczeniu ograniczeń tradycyjnej miłości i przywróceniu wartości godnego życia”. Bo przecież każdy z nas zasługuje na miłość, ale na taką, która buduje, a nie skazuje na unicestwienie. Taką, która nie pozwala zapominać o sobie i nie daje siebie zatracać na rzecz drugiej osoby – "ukochanej osoby". Nie umierać z miłości to umieć zrezygnować z każdej relacji, która nas krzywdzi i ogranicza. Książka pomoże nam w stworzeniu zdrowego związku. Stworzy również doskonałą refleksję, by zadać sobie pytanie, czy należy kochać za wszelką cenę? Poznamy tutaj zasady, które pomogą nam zrozumieć sytuację, w której być może obecnie się znajdujemy – zasady, dzięki którym nie będziemy umierać z miłości. Zdobędziemy wiedzę na temat tego, by miłość nie stała się dla nas nieznośnym ciężarem. Dowiemy się jak żyć miłością, ale się w niej nie zatracać. Poznamy, czym jest zdrowa relacja, taka, która dodaje skrzydeł, a nie je podcina.


cały artykuł na stronie: http://autorzy365.pl/co-zrobic-by-nie-zatracic-sie-w-uczuciach_a6933

27 grudzień 2021 20:43

Opinia dla książki: "13-go w Piątek"Przejdź do opini

Opinia

Niebo istnieje

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Opowieść na faktach o kobiecie, która  ulega wypadkowi samochodowemu, umiera. Znajduje się w miejscu tak dziwnym, takim innym niż nasz. Prowadzi  tam rozmowę z mężczyzną, który nie chce jej wpuścić  do Nieba. Tłumacząc jej, że  musi wrócić z powrotem: ,,… bo mu się to nie opłaca…” . Aparatura po chwili zaczyna ponownie działać. Budzi się ze śpiączki, po 11- dniach. Przechodzi długą rehabilitację. Uczy się chodzić i mówić od nowa. Z pomocą oddanych jej przyjaciół i rodziny osiąga sukces. Gdy jest już na tyle silna, wspomnienia powracają. Widzi każdy szczegół, to co się z nią dzieje podczas zderzenia się aut. Nie może nikomu nic powiedzieć , bo to co zobaczyła, jest niezrozumiałe nawet dla niej. Mogliby ją uznać  za chorą psychicznie. Staje się to jej tajemnicą i sama doszukuje się prawdy. Dostała szansę by o tym opowiadać, musi to teraz przekazać wszystkim. Czuje, że to jest jej celem, że w ten sposób musi się odwdzięczyć za darowanie życia. Nie przypuszczała jednak, że ,,Pan, Nasz Ojciec”, miał wobec niej już inny plan. Miała uratować komuś życie, ocalić Duszę. Przez cały ten czas w swoim życiu ma jakieś przeszkody. Jej świat staje się skąp likowany, lecz ona z wiarą w Pana, pokonuje trudności. Odkryte fakty jeszcze bardziej umacnia ją do tego, że już zna swoją rolę tu na ziemi.


Musi sprawić, by ludzie uwierzyli, że istnieje Niebo, a przede wszystkim chodzi o to, by przekazać im,że: ,,Każdy z nas dokonują wyboru nad swoją Duszą”, od nich zależeć będzie wszystko: ,,Bóg Ojciec, daje Ci szansę, a Ty sam czy sama dokonasz ostatecznego”.

Autorka pragnie, by wszyscy się o tym dowiedzieli. Jej zdaniem książka jest Przekazem na przykładzie jej życia, że istnieje Niebo, że to od nas zależy dokąd nasza Dusza po opuszczeniu ciała trafi. Każdy ma prawo do własnego wyboru. Nawet  co do tego czy uwierzą w prawdę w tej książce: ,,13-go w Piątek”, autorstwa ananirwana?


15 grudzień 2021 11:33

Opinia dla książki: "Jak dobrze być razem"Przejdź do opini

Opinia

Zdrowe relacje, zdrowa współzależność!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka


Poradnik  „Jak dobrze być razem” ukazuje jak, jakość relacji społecznych chroni przed zachowaniami ryzykownymi (alkoholizm, narkotyki, skłonności samobójcze) oraz zdrowiem psychicznym młodych ludzi. Młodzi ludzie, którzy traktują jakość relacji z rodzicami i resztą rodziny jako filar udanych relacji społecznych. Bez względu na konfigurację rodziny. Zaskakujące, prawda?


Łatwa w odbiorze książka, podkreślająca potrzebę więzi społecznych, w społeczeństwie raczej promującym niezależność i samorealizację, przeciwstawiającą do akceptacji współzależności każdego związku. Dlaczego nie mamy być szczęśliwi… razem, jako para, jako rodzina, w stowarzyszeniu, w pracy, w szkole, w podróży, wszędzie tam, gdzie ludzie są zsynchronizowani w fali solidarności, gdzie każdy daje i akceptuje otrzymywanie.


Okazuje się, jak ważne jest dawanie sobie trochę czasu na obecność. Wystarczy niewiele – kilka minut uwagi, rozmowa, aby wywołać poczucie satysfakcji ze związku: przyjacielskiego, partnerskiego, koleżeńskiego.  Książka ta sprawia, że ​​pragniemy wierzyć w innych. I nawet nie mówiąc o przyszłości, jej autorzy dają nam klucze do otwierania się na innych, na relacje, zdrowe relacje, zdrową współzależność. Krótko mówiąc, jest to książka, która daje do myślenia i działania w sferze relacji i współzależności z innymi.

Dzięki niej odkrywamy wyjaśnienia na temat pozytywnych i negatywnych emocji, nadinterpretacji, wykluczenia społecznego, uzależnienia emocjonalnego, patologicznego altruizmu, rodzicielstwa, małżeństwa, szalonego indywidualizmu zachodniego społeczeństwa, współzależności, sensu życia i pomocy, o którą nikt nie ma odwagi prosić lub nie wie, jak ją dawać.  


Świadomość współzależności ułatwia zaangażowanie i sprawia, że ​​życie na tej planecie jest piękniejsze, pełniejsze. Książka, pomaga nam zbliżyć się do siebie, wzmocnić nasze więzi. Zdecydowanie jest to lektura przydatna i konkretna dla par, jako doskonałe kompendium wiedzy dla naszych dzieci, poradnik ułatwiający budować przyjacielskie i zawodowe relacje. Jeśli szukasz informacji o tym, „jak zaakceptować i wzmocnić relacje, które zakładają jakąś formę zależności od innych, tak aby umożliwić każdemu zachowanie autonomii – to książka ta jest bogatym źródłem informacji.  Znajdziesz tutaj również odpowiedź, jak odważyć się prosić o pomoc, aby nie stało się to ciężarem dla nas ani dla drugiej osoby. Doskonały poradnik dla tych, którzy uczą się, jak powinny wyglądać zdrowe relacje w rodzinie, pracy i przyjaźni.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/zdrowe-relacje-zdrowa-wspolzaleznosc_a6913

4 grudzień 2021 14:39

Opinia dla książki: "Błękitny Krzyk"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

„Błękitny Krzyk,, to pierwsza część trylogii fantasy. Lekka, przyjemna, ale i nie pozbawioną dramatycznych wydarzeń opowieść o mocy przyjaźni i miłości. To one dają nam siłę mogącą rozbić mur obojętności, ubezwłasnowolnienia i zła, który tworzą wokół nas ideologie będące równocześnie źródłem strachu, śmierci i bezwolnego podporządkowania się władzy. Keiko i Ayen, to dwoje młodych przyjaciół, którzy by ratować swe życie, stają do walki z pozbawionymi skrupułów strażnikami Energii. Podążając swoją drogą, odkrywają świat pełen zła i ludzkiego cierpienia ubrany, w piękne opakowanie idealnego społeczeństwa, ale równocześnie poznają potęgę przyjaźni i miłości jako mocy prawdziwej natury wszechrzeczy.

2 grudzień 2021 11:37

Opinia dla książki: "Od Lwowa do RPA w 80… lat"Przejdź do opini

Opinia

Historia nieznana od Lwowa do RPA

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Życiorys Adama Wierzyckiego to też historia sukcesu w biznesie, potwierdzenie tego, że Polak – jak chce – to potrafi. Świetna kariera lekarska, od medyka w południoafrykańskich siłach zbrojnych po własną sieć gabinetów w interiorze RPA. Wreszcie medyczna emerytura, ale nie koniec działalności zawodowej autora: własny pensjonat, gdzie bywali bardzo ciekawi goście, również ze świata polskiej polityki – i jakże celne spostrzeżenia autora o kulturze osobistej.

(...)
Do tego lekkie pióro, mnóstwo anegdot, ogromna kultura osobista i poczucie humoru… Świetna książka z ciekawymi zdjęciami. 

29 listopad 2021 09:37

Opinia dla książki: "Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek"Przejdź do opini

Opinia

Poradnik o depresji

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Poradnik „Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek? - to wademekum, w którym odnajdziemy wiele informacji na temat depresji, jej diagnozowania i leczenia. Książka zawiera również mity i fakty na temat depresji. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry? Jak należy rozmawiać z chorym? Jakie są grupy leków psychiatrycznych? Jakie są somatyczne objawy depresji i jak z nimi postępować? Dowiemy się również, skąd się bierze depresja i jak przebiega w chorobach przewlekłych. Ten przewodnik po depresji może skierować Cię na drogę do wyzdrowienia. TO 12 rozdziałów poświęconych podstępnej chorobie, która wysysa energię, odbiera nadzieję i motywację, utrudniając podjęcie kroków, które pomogą poczuć się lepiej.


Wykonanie pierwszego kroku jest zawsze najtrudniejsze i może przynieść zadowalające rezultaty. Kluczem jest zacząć od małych rzeczy i postępować naprzód. Nawet jeśli otrzymujesz profesjonalną pomoc, wskazówki zawarte w tym poradniku mogą być częścią Twojego planu leczenia, przyspieszając powrót do zdrowia i zapobiegając nawrotom depresji. Warto jest go przeczytać, a jednocześnie dołączyć do grupy wsparcia. Informacje w nim zawarte mogą pomóc nam lepiej zrozumieć, co powoduje, że odczuwamy przygnębienie. Istnieje kilka kluczowych kroków opisanych przez Annę Duman, które możemy przedsięwziąć, aby poprawić nastrój i pomóc w wyleczyć się z depresji. Do kogo należy się zgłosić po pomoc? Kiedy wystarczy pomoc psychologa, a kiedy szukać jej u psychiatry? A może warto wsparcia szukać u psychoterapeuty lub coacha? W książce wszystko jasno zostało przedstawione. O tym, że w pojedynkę utrzymanie zdrowej perspektywy i podtrzymywanie wysiłku potrzebnego do pokonania depresji może być trudne – również przeczytamy w tym poradniku. 


Cały artykuł na stronie: http://autorzy365.pl/poradnik-o-depresji_a6905

25 listopad 2021 21:06

Opinia dla książki: "Kolory świata"Przejdź do opini

Opinia

Zbiór poezji niezwykle optymistycznej

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

„Kolory świata” to zbiór poezji niezwykle optymistycznej. Autorka potrafi znaleźć jasne strony w każdej życiowej sytuacji, w każdym krajobrazie widzi piękno. To wiersze przepełnione pozytywną energią, witalnością życia, te kolory otaczają czytelnika z każdej strony. Ale nawet wśród tak optymistycznych wierszy pojawiają się takie, które ukazują świat w nieco ciemniejszych barwach – jak choćby „Strach”, by zaraz potem ukazać ten kontrast w „Dwóch Światach” – z jednej strony ból i cierpienie, z drugiej radość i beztroska – to jest właśnie cała paleta życiowych barw – czerwień  miłości, zieleń nadziei, błękit zapomnienia i cała masa szarości, ale nie można też zapomnieć o pomarańczowych i żółtych promieniach słońca rozświetlających nasze życie.


cała recenzja: http://autorzy365.pl/zbior-poezji-niezwykle-optymistycznej_a6899

19 listopad 2021 09:55

Opinia dla książki: "Biblia Windows Server 2019. Podręcznik Administratora"Przejdź do opini

Opinia

Dobry zakup - polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Książka została napisana tak, aby po zapoznaniu się z jej treścią od początku do końca, użytkownikowi udało się w pełni skonfigurować własny serwer, a następnie nadzorować jego działanie i nim administrować. Jest kompatybilna zarówno z anglojęzyczną, jak i polskojęzyczną wersją systemu. Z tej publikacji czytelnik nauczy się także współpracować z maszynami i sieciami opartymi na systemach z rodziny Mac OS X oraz Linux. Współdzielenie się zasobami oraz wspólna praca w domenie czy grupie roboczej nie będzie stanowić dla niego żadnego problemu. Przy okazji czytelnik zapozna się także z zaawansowanymi możliwościami serwera. Książka jest idealną propozycją dla osób mających już dość pozycji encyklopedycznych, a pragnących lektury ukierunkowanej na praktykę i ćwiczenia. Dobry zakup - polecam!

20 styczeń 2021 09:42

Opinia dla książki: "On"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa książka

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Książka rewelacja. Napiszę o tym dłuższą recenzje. Nie mogę się doczekać na kolejne książki autorki. Doskonały debiut literacki - powodzenia Pani Małgorzato ;)

17 grudzień 2020 09:25

Opinia dla książki: "Kot w domu. Instrukcja obsługi"Przejdź do opini

Opinia

Super książka

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Wspaniały, świetnie napisany opatrzony cudownymi ilustracjami poradnik o kotkach, nie tylko dla kocich fanów :)

20 maj 2019 10:13

Opinia dla książki: "Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1"Przejdź do opini

Opinia

Fantastyczna książka, którą powinien przeczytać każdy fan historii kryminalnych

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Fantastyczna książka, którą powinien przeczytać każdy fan historii kryminalnych, mentalności zabójców. Autor opisuje wywiady z mordercami, przestępcami z XIX wieku, co jakiś czas oddając im głoś. Jest to świetny zabieg, pozwalający poczuć , że informacje docierają do nas z pierwszej ręki. Każdy fan kryminałów co najmniej raz zastanawiał się, co jest motywacją. motorem napędowym tych wynaturzonych bestii, które są w stanie zrobić najokrutniejsze rzeczy. Rozmowy z nimi otwierają nam furtkę od ich umysłów, kierują nas na właściwe tory, pokazują jak rozgryźć umysł mordercy. Temat naprawdę fascynuje, a bardzo szeroki zakres typów zbrodni, które są opisane nie pozwala się nudzić, fascynuje ze strony na stronę, coraz bardziej wciągając czytelnika, aż w końcu zrozumie, dlaczego tak się stało. Serdecznie polecam.


12 pażdziernik 2017 12:31

Opinia dla książki: "SKYNET Armia Cieni"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Powieść ,,SKYNET Armia Cienia" to dla mnie, zanurzenie się w zupełnie nowy gatunek literacki - technothriller. Na szczęście po początkowym nieufnym podejściu, z zaskoczeniem obserwowałam rozwój wewnątrz ciekawej intrygi. Dużo tam standardowej przygodówki okraszonej jednak dawką wiedzy technicznej. Zdaję sobie sprawę, że autor celował w pewien określony target czytelniczy, szczególnie fanów serii Terminator ale zapewniam, że jest w stanie wciągnąć nawet zupełnego laika, ja jestem dobrym przykładem.

22 maj 2017 09:14

Opinia dla książki: "Wyrok Nocy z serii Pętla Czasu"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Poznaj niezwykłą przygodę licealisty, który jedną myślą może unicestwić wszechświat. Historię chłopca obdarzonego najwyższą istotą mocy - boską wszechmocą!

24 kwiecień 2017 12:11

Opinia dla książki: "Wykop"Przejdź do opini

Opinia

Andriej Płatonow: ,,Wykop" - recenzja książki.

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Choć mnie osobiście nie do końca odpowiada kierunek obrany przez Płatonowa, muszę przyznać, że sposób, w jaki autor operuje słowem zrobił na mnie ogromne wrażenie. Kilkakrotnie roześmiałam się w głos, nieraz z niedowierzaniem pokręciłam głową. „Wykop” wzbudzał we mnie różne emocje, lecz nie było wśród nich nudy. Byłam bardzo ciekawa, jak zakończy się ta historia i nie rozczarowałam się czytając ostatnie akapity.


29 marzec 2017 14:24

Opinia dla książki: "Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne"Przejdź do opini

Opinia

polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Ćwiczenia powinny zachęcać do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagać w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wyćwiczeniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych - moim celem było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

27 marzec 2017 11:19

Opinia dla książki: "Sen Henny. Imperium Magów"Przejdź do opini

Opinia

"Sen Henny. Imperium Magów." Artur Wells

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Mimo mojego dość ambiwalentnego stosunku do powieści, uważam, że jest ona dobrą fantastyką, która spodoba się wielbicielom gatunku. Autor włożył mnóstwo pracy w wykreowany przez siebie świat, wymyślił ciekawą historię i dokładnie opisał jej podwaliny. Śmiało można stwierdzić, że cykl Sen Henny to udany debiut.

więcej na stronie
http://atociwynalazek.blogspot.com/2017/01/sen-henny-imperium-magow-artur-wells.html

27 styczeń 2017 12:24

Opinia dla książki: "Amfetamina"Przejdź do opini

Opinia

Będzie tajemniczo i mrocznie?

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

"Amfetamina" to książka, która wciąga i nie pozwala oderwać się już od pierwszej strony. Przeżycia bohaterki są obdarzone ogromnym ładunkiem emocjonalnym, dzięki czemu nie sposób obojętnie odłożyć lektury na później. Do tego jest to niesamowity thriller psychologiczny, który momentami mrozi krew w żyłach i wywołuje dreszcze. To także powieść, która ukazuje rozterki codzienności. Przekaz wielu życiowych filozofii, z których każdy może wybrać dogodną dla siebie. Opowieść o ludzkiej słabości. O walce z pokusami. O poszukiwaniu Boga, miłości, spokoju ducha. Historia, w której ukazany jest odwieczny konflikt dobra ze złem.

Gorąco polecam wszystkim, którzy mają ochotę przeczytać coś innego niż klasyczny romans, kryminał czy coś pokroju fantastyki. Z pewnością nie zawiodą się tą powieścią czytelnicy, którzy gustują w psychologii, filozofii, a także ci, których interesuje potęga ludzkiego umysłu.

http://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/2016/10/amfetamina-stefania-jagielnicka.html

21 wrzesień 2016 08:31

Opinia dla książki: "(Nie)święci"Przejdź do opini

Opinia dla książki: "W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi"Przejdź do opini

Opinia

Tajemnice cywilizacji (bookhunter)

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Historia naszej planety i cywilizacji na Ziemi jest do dzisiaj pełna niewyjaśnionych tajemnic. W związku z tym, gdy dostałam książkę „W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na ziemi” Łukasza Kubiaka, bardzo ochoczo po nią sięgnęłam. Zgłębia ona powyższe tajemnice i próbuje je logicznie wyjaśnić, nie zawsze w zgodzie z oficjalną historią.


Autor w książce udowadnia, opierając się na wielu źródłach naukowych, że jeszcze długo przed nami istniały na Ziemi wysoko rozwinięte cywilizacje – Atlantyda, Mu, kultura z terenu dzisiejszej Turcji oraz Egipt. Cywilizacje te zostały zniszczone wskutek szeregu kataklizmów około 13 tysięcy lat temu - przytoczonych jest wiele badań podmorskiej archeologii, które uprawdopodobniają to, że zatonęły.

Przedstawione są odkrycia wielu niezależnych naukowców, które nie są zgodne z oficjalną wersją archeologii i historii, i którzy są niszczeni przez inne środowiska badawcze. Autor przytacza  na przykład opis tajemniczych zdjęć, zrobionych przez sondę na Marsie, które uprawdopodobniają hipotezę, że kiedyś na Marsie tam też mogła istnieć cywilizacja.


wiecej na: http://www.bookhunter.pl/recenzja/1075/w_poszukiwaniu_zrodla-korzenie_cywilizacji_na_ziemi.html

17 czerwiec 2016 09:22

Opinia dla książki: "drzwi"Przejdź do opini

Opinia

recenzja tomiku "drzwi" pana Jana Tulika

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

w ostatnim numerze - www pisarze.pl ukazała się recenzja tomiku "drzwi" pana Jana Tulika.

http://www.pisarze.pl/recenzje/11883-jan-tulik-nie-nadejdzie-juz-zlo.html

17 maj 2016 14:23

Opinia dla książki: "Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa lekturka

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Dawno nie czytałam tak świetnego literackiego debiutu jak „Fałszywa Trójca…”. Powieść jest napisana z wielką erudycją, doskonałą dbałością o szczegóły przedstawianych państw i zamieszkujących je społeczności, wspaniałą dynamiką akcji i dokładnie przemyślanymi intrygami. A gdy emocje powodują, że nasze wewnętrzne barometry chcą eksplodować, wtedy, dla chwilowego uspokojenia i równowagi, pojawiają się wątki miłosne.

15 kwiecień 2016 11:34

Opinia dla książki: ""SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA""Przejdź do opini

Opinia dla książki: "Wyspy Pieprzowe"Przejdź do opini

Opinia

Rozbrajająca

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

„Wyspy pieprzowe” to gwarancja dobrej zabawy połączonej czasami z pogłębioną refleksją na temat kondycji ówczesnego świata i środowisk, z którymi bohaterce przyszło się spotkać.

Szczerze polecam

26 pażdziernik 2015 10:37

Opinia dla książki: "Zachód niewart zachodu"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Malinowska w swojej książce pokazuje drugą stronę tego, co wzbudza naszą zazdrość. A ta druga strona często jest brudna, śmierdząca alkoholem i wymiocinami, naznaczona niekompetencją i pewną społeczną bezradnością. Aby poznać ją, trzeba jednak trochę na Wyspach pomieszkać. Taką możliwość miała autorka „Zachodu…” , a mając również dobry zmysł obserwacji i analizy, oddając czytelnikowi ciekawą, skłaniającą do refleksji książkę.

20 marzec 2015 10:59

Opinia dla książki: "Łosoś a la Africa"Przejdź do opini

Opinia

Polecam!!!!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Kolejna powieść Michała Krupy zatytułowana „Łosoś a'la Africa” to w pewnym sensie kontynuacja wcześniejszych losów głównych bohaterów, które przedstawione zostały w książce „Łosoś norwesko-chiński”. Jednak fabuła nie jest ściśle związana z pierwszą książką, gdyż stanowi odrębny repertuar przygód i perypetii. Tym razem, wraz z bohaterami, przenosimy się do Afryki, do regionu, gdzie ma miejsce wojskowa misja pokojowa. Stacjonują tam głównie wojska polskie i amerykańskie, a ich przedstawiciele weszli w konflikt z rdzennym afrykańskim plemieniem, co rodzi szereg zabawnych, ale też mrożących krew w żyłach skutków.

Powieść „Łosoś a'la Africa” to historia pełna zwrotów akcji, sensacyjnych wydarzeń, komicznych postaci, ale przede wszystkim wytrawnego humoru. Niemożliwym jest, aby, czytając tę książkę, nie uśmiać się do łez. Autor w sposób kunsztowny, z dużą dozą uśmiechu, opisuje ludzi, wydarzenia i relacje międzyosobowe.

11 marzec 2015 10:09

Opinia dla książki: "Ważne są tylko chwile"Przejdź do opini

Opinia

Interesująca powieść!!!!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

„Ważne są tylko chwile” to uniwersalna opowieść o człowieku, który szuka szczęścia tam, gdzie inni go nie szukają bądź boją się go tam szukać, ze względu na schematy, jakie narzuca im społeczeństwo.


Główna bohaterka – Anastazja, pokazuje nam kawałek swojego życia. Życia pełnego doświadczeń oraz chwil przeplatanych niczym nie ograniczoną radością i uśmiechem, za którym kryją się łzy i zraniona dusza.


Anastazja pokazuje nam, że każdy zasługuję na odrobinę szczęścia w swoim życiu. Chce nas zainspirować, zatrzymać i nakłonić do refleksji, nad tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne, co daje nam poczucie spełnienia. Niezależnie od tego, jak bardzo nasza droga do szczęścia jest żmudna i wyboista, nie warto iść na skróty i zadawalać się tym, co przynosi nam los. Anastazja walczyła do samego końca. Mimo, że miewała chwile upadku i zwątpienia. Mimo, że były momenty, kiedy myślała, że Bóg o niej zapomniał, obdarzając ją wrażliwością, dzięki której widziała więcej i odczuwała bardziej niż przeciętny człowiek. Nie miała w sobie obojętności. Nie umiała i nie chciała, jak czołg iść przez swoje życie.

W całej swojej osobie, skupiała na sobie uwagę wielu osób. Oddziaływała na ich życie. Zmieniała je. Nie dlatego, że była wyjątkowa… Dlatego, że mimo bólu i ran, jakie nosiła w sobie, nie przenosiła swojego smutku na innych. Wręcz przeciwnie, dawała im coś, co sprawiało, że nie można było o niej, tak po prostu zapomnieć. Dawała im swój uśmiech. Swój czas. Kawałek swojej duszy. Dawała im coś, o czym w biegu, nie wiadomo za czym, zapominamy. Mimo, że wiedziała, czego pragnie i niezależnie od ilości upadków, podnosiła się i szła dalej, nie myślała tylko o sobie. Nie siała wokół siebie destrukcji, tylko dlatego, że jej życie nie zawsze było usłane różami. Starała się doceniać każdą chwilę, chłonąć całą sobą, każdą sekundę i mimo, że jej decyzje nie zawsze były społecznie akceptowane, nie bała się ich podejmować. Tylko po to, aby prawdziwie cieszyć się swoim życiem i zbliżać się w swojej wędrówce do rzeczy, o których zawsze marzyła.


Anastazja pokazuje nam, że nawet jeśli jesteśmy zmęczeni, nawet jeśli nie mamy siły wstać z łóżka, powinniśmy podjąć walkę. Nie powinniśmy odkładać naszych celów na później. Dlaczego? Sprawdź sam drogi czytelniku. Przeżyj emocje, jakimi przepełniona była Anastazja. Dowiedz się i oceń sam, czy dostała to, czego tak bardzo w swoim życiu pragnęła…

 

10 marzec 2015 13:13

Opinia dla książki: "Wieczór nad rzeką zdarzeń"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Dla tych co lubią książki biograficzne to prawdziwy rarytas - myślałam ze zajmie mi kilka wieczorów, a tutaj zaledwie jedna noc została zarwana :) Ale tak wciągająca treść, tak przyjemnie się ją czytało, ze wprost nie mogłam się od niej oderwać!!!!
Wiele ciekawostek ze świata polskiego show biznes. Na pewno ta książka wzbudzi zainteresowanie Czytelników. Polecam serdecznie!!!!

26 luty 2015 14:20

Opinia dla książki: "Mary's Land Ziemia Maryi DVD + książka"Przejdź do opini

Opinia

Gorąco polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Piękny film maryjny oparty na faktach, który do głębi poruszy każdego. Obejrzały go miliony widzów na świecie, ja też miałam okazję i jestem pod ogromnym wrażeniem. Odpowiada na wiele kluczowych jeśli nie najważniejszych w życiu człowieka pytań.
"Nie pochodzimy z nicości i nie odchodzimy w niebyt "

Niejednemu zakręci się łza w oku. Gorąco polecam każdemu, bez względu na to czy jesteś gorliwym wyznawcą czy też nie. To szansa na poznanie piękna jakie niesie wiara, jej moc i sens życia.

17 luty 2015 08:34

Opinia dla książki: "Zmieniając myśli zmieniasz życie"Przejdź do opini

Opinia

:)

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Książki niestety nie czytałam, ale zdążyłam poznać jej autorkę. To pozytywnie zakręcona osoba, bardzo ciepła i szalenie miła. Książka musi być bardzo interesująca :)

16 styczeń 2015 12:19

Opinia dla książki: "Spacer spalonym mostem"Przejdź do opini

Opinia

Polecam!!!!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Ta książka to zbiór osobistych doświadczeń autorki, której psychologiczne wykształcenie i wrażliwość emocjonalna zmuszają ją do wyciągnięcia zaskakujących wniosków: niemal każda kobieta, choć raz w życiu spotyka mężczyznę pokroju Davida, i niemal każda z nich zostaje mocno zraniona w konsekwencji toksycznej relacji z nim. Czy możemy zatem uniknąć tego typu doświadczeń? To jedno z wielu pytań kiełkujących w naszych umysłach po przeczytaniu ,,Spaceru...’’.

13 styczeń 2015 13:30

Opinia dla książki: "Ekstrawagantki"Przejdź do opini

Opinia

interesująca

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Powieść Anny Kozickiej- Kołaczkowskiej, to ubrana w formę sensacji i przygody opowieść o dawnym Śląsku i jego polskości. Czyta się świetnie.

9 styczeń 2015 10:46

Opinia dla książki: "1. Odnaleziona odwaga (Magia Grzesznych Marzeń) jako Dragona Rock"Przejdź do opini

Opinia

Polecam!!!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Powieść Dragony Rock nie jest powieścią pornograficzną, jednak wątek miłosny stanowi ważną jej część. A przecież wszyscy pragniemy miłości i szczęścia.

3 listopad 2014 08:12

Opinia dla książki: "Adlen"Przejdź do opini

Opinia

Warto przeczytać

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Joanna Jankiewicz ma talent nie tylko pisarski. Jest też wnikliwym obserwatorem ludzkich zachowań. Czekając na kolejne książki tej autorki, z całego serca polecam czytelnikom Adlen.

3 listopad 2014 08:05

Opinia dla książki: "Dzielnica"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Autor od początku snuje intrygę w taki sposób, żeby czytelnik nawet na chwilę nie mógł odetchnąć. Czyta się więc jednym tchem. Polecam bardzo.

22 pażdziernik 2014 09:55

Opinia dla książki: "Kruszenie odmieńca"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

„Kruszenie odmieńca” jest wciągającą powieścią sensacyjno-szpiegowską z dużą domieszką…romansu. Ale nie od dziś wiadomo, że tam gdzie są agenci służb wywiadowczych, tam kręci się dużo pięknych kobiet próbujących wkraść się do portfeli i serc agentów. Część z tych kobiet chce posiąść nie tylko ciała i umysły kochanków, lecz także noszone przez nich tajne informacje. Oczywiście robią to wykonując obowiązki służbowe…

16 pażdziernik 2014 12:36

Opinia dla książki: "Iść za Jego głosem"Przejdź do opini

Opinia

Prawdziwe świadectwo nawrócenia!!!!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Historia Tori Ritner to materiał na niejeden film. W książce pt. „Iść za Jego głosem” autorka wspomina swoją drogę do Boga  i nawrócenie, którego musiała dokonać z pomocą innych, by wypędzić ze swego życia demona. Od najmłodszych lat, już jako dziewczynka, Tori szukała drogi do Boga. Pragnęła być blisko niego, pisała mu dziecięce modlitwy. Wielu rzeczy jednak nie rozumiała.

8 pażdziernik 2014 08:14

Opinia dla książki: "Wyspy Naftalinowe"Przejdź do opini

Opinia

:)

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Wyspy Naftalinowe to książka przewidziana dla czytelników w wieku od 8 - 108 lat. Każdy, zwłaszcza „nastoletni–czterdziestoletni”, odnajdą tu nie tylko humor i zabawne dialogi, ale również zapomnianą cząstkę siebie – radosną i beztroską.

6 pażdziernik 2014 08:16

Opinia dla książki: "Na kolanach"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Mroczny kryminał, którego akcja rozgrywa się w rozgrzanej lipcowym słońcem amerykańskiej metropolii. Odważna tematyka, pełna zwrotów akcji i fałszywych, prowadzących donikąd tropów fabuła zwieńczona zaskakującym zakończeniem.

26 wrzesień 2014 12:09

Opinia dla książki: "Szkoła bez krzeseł"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa!!!!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

„Szkoła bez krzeseł”, autorstwa Elżbiety i Iwony Łoźnych, adresowana jest do każdego, kto chce poznać podstawy chrześcijaństwa i zasady życia duchowego odwołując się do praw natury i realiów życia codziennego. Pomysł umiejscowienia wydarzeń z życia duchowego w znanej nam wszystkim scenerii szkoły czyni je zrozumiałymi szerokiemu gronu Czytelników niezależnie od przynależności wyznaniowej. Jest ona tak pomyślana, by każdy Czytelnik, bez względu na wiek, znalazł w niej coś dla siebie, nie tylko rodzic, młody człowiek, ale także dziecko.

Jest napisana żywym, przyciągającym uwagę Czytelnika językiem i bogato ilustrowana, a dodatkową atrakcję stanowi prezentacja komputerowa, na którą składają się zadania i zagadki znajdujące się w tej publikacji.

26 wrzesień 2014 11:09

Opinia dla książki: "W króliczą norę nieco głębiej"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Szukasz metody sfinansowania swojego projektu? Jak sfinalizować wydanie własnej książki? Na książka na pewno będzie dla Ciebie bardzo pomocna w realizowaniu tego celu!!!!! Polecam

26 wrzesień 2014 09:04

Opinia dla książki: "Cień krwi, tom I „W stronę cienia”"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Mam nadzieję, że czytelnik w trakcie lektury będzie się bawił równie dobrze jak ja w trakcie pisania i wymyślania tej opowieści. A może ta historia zdarzyła się jednak, tuż obok, gdzieś poza granicą naszego spostrzegania…., a może wystarczy przyjrzeć się światu dokładniej…

10 wrzesień 2014 09:35

Opinia dla książki: "20 kroków do zdrowia"Przejdź do opini

Opinia dla książki: "Nigdy cię nie zapomniałam"Przejdź do opini

Opinia

miłość i namiętność...

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Powieść balansuje na granicy literatury sensacyjnej, romansu i prozy erotycznej. Taka mieszanka, która u wielu czytelniczek, a może nawet czytelników, ma szansę wywołać rumieńce na twarzy.

8 wrzesień 2014 11:25

Opinia dla książki: "Zabójstwo z urojenia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Jest to współczesna powieść obyczajowa o miłości, namiętności i szaleństwie, a głównie o wewnętrznej przemianie pod wpływem cierpienia. Zahukana przez dominującą matkę Brygida daje się przekonać do małżeństwa ze starym austriackim milionerem, w którym czuje się jak ptak uwięziony w złotej klatce. Gdy zakochuje się w polskim psychoterapeucie, postanawia wyfrunąć z klatki i wrócić do ojczyzny. Urzeczywistnianie tego planu wtrąca ją do piekła psychozy i dramatycznych wydarzeń, z których wychodzi całkiem odmieniona. Z pustej lalki przeobraża się w dojrzałą kobietę. Znajduje nowy, zaskakujący i niezwykły, cel w życiu..

26 sierpień 2014 13:04

Opinia dla książki: "Pozytywnie nieobliczalni"Przejdź do opini

Opinia

:)

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Świetnie napisana powieść współczesna, pełna humoru, z nienachalnym wątkiem miłosnym w tle.

11 sierpień 2014 16:08

Opinia dla książki: "Wspomnienia na wesoło"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Dla młodszych czytelników, lektura „Wspomnień na wesoło” może być ciekawą lekcją historii, dla starszych, wirtualnym powrotem do czasów, które pamiętają ze swojego życia. Oczywiście, powrotem na wesoło.

8 sierpień 2014 08:51

Opinia dla książki: "Przez czerwony wir"Przejdź do opini

Opinia dla książki: "Oczy czarne, oczy niebieskie"Przejdź do opini

Opinia

Świetna

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Autorka określa się jako "niewierzący niedowiarek, to znaczy taki, co nie do końca wierzy, że Boga nie ma" (s. 148). Jej pisana na gorąco relacja z podróży słynnym szlakiem pielgrzymkowym do Santiago de Compostela jest naprawdę fascynująca. Nie tyle z powodu opisywanych wydarzeń, co ze względu na to jak ciekawą i nietuzinkową postacią jest "Reportera". Polecam gorąco tę lekturę.

4 sierpień 2014 10:18

Opinia dla książki: "Pąk szkarłatnej róży"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Opowieść o młodej dziewczynie, pełnej nadziei na lepsze jutro, które  miało spełnić się za przyczyną wyjazdu do pracy do Niemiec.

17 lipiec 2014 13:33

Opinia dla książki: "Wino z Malwiną"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Uwielbiam polskie książki. A "Wino z Malwiną" oprócz wartkiej akcji ma świetne dialogi przy których ubawiłam się setnie

24 czerwiec 2014 15:26

Opinia dla książki: "Uroczysko"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Książka napisana lekkim językiem. Dla mnie była ona sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Świetna na poprawę humoru, dzięki zabawnym fragmentom:)

24 czerwiec 2014 15:24

Opinia dla książki: "Sezon na cuda"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Lekka i przyjemna książka. Gdybym mogła przeczytałabym ją jednym tchem od początku do końca. Niestety czas na to nie pozwalał. Magdalena Kordel swoją twórczością przypomina mi Monikę Szwaję którą bardzo lubię. Nic dziwnego więc, że z chęcią sięgnęłam po "Sezon na cuda" który to kupiłam mamie na urodziny.

24 czerwiec 2014 15:22

Opinia dla książki: "Malownicze. Wymarzony dom."Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Och jaka ciepła powieśc....ogrzałam się przy niej....dosłownie. Troszkę przykro mi było rozstawac się z bohaterami przepełnionych wszystkimi kolorami szczęścia. Jeżeli macie jakieś smutki wielkie bądź mniejsze polecam...odpoczniecie sobie.

24 czerwiec 2014 15:15

Opinia dla książki: "48 tygodni"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Jeśli ktoś potrzebuje rozluźnienia to polecam tę książkę.
Mnie zrelaksowała i rozbawiła. Napisana prostym językiem.
Miła lektura do poduszki.

24 czerwiec 2014 13:56

Opinia dla książki: "Poznać prawdę"Przejdź do opini

Opinia

Piękna poweść

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Polecam. To wspaniała powieść, pełna miłości, trudnych wyborów i ciekawych rozwiązań.

21 czerwiec 2014 14:54

Opinia dla książki: "Uparte serce. Biografia Poświatowskiej"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Serdecznie zapraszam na spotkanie z Kaliną Błażejowską w ramach Imienin Jana Kochanowskiego w Warszawie, 14 czerwca 2014 o godzinie 15.00 autorka książki "Uparte serce. Biografia Poświatowskiej" na stoisku Wydawnictwa Znak (nr 23) spotka się z czytelnikami. Następnie o godzinie 17.00 na Małej scenie autorka będzie gościem programu TOK Fm POCZYTALNI.


12 czerwiec 2014 14:08

Opinia dla książki: "Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim cz. I"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Te krótkie historyjki pozwolą nie tylko na rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ale także pomagają w nauce języka angielskiego. Przeznaczone zarówno dla początkujących (do czytania razem z rodzicami), jak i do samodzielnego czytania przez starsze dzieci, które poprzez krótkie i proste opowieści, chcą doskonalić swój język, ucząc się nowych słówek i zwrotów.

31 maj 2014 09:42

Opinia dla książki: "Tęczowa Julenka"Przejdź do opini

Opinia

Mama Zuzanna

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

"Tęczowa Julenka" to zbiór krótkich opowiadań o wyjątkowej, bardzo wrażliwej dziewczynce. Przedstawione historie wprowadzają czytelnika w czysty świat dziecięcych spostrzeżeń i fantazji, gdzie rośliny mają imiona, chleb pachnie prawdziwie, a każdy poranek urzeka tęczą zamkniętą w kroplach rosy.

Całość napisana pięknym językiem; barwnym, sensualnym. Czytając „Tęczową Julenkę“ czujemy zapach lasu, słyszymy odgłosy zwierząt i…dokładnie widzimy wszystkie opisywane zdarzenia. Ach - chciałoby się powiedzieć za Julenką - tę książeczkę naprawdę warto przeczytać.

27 maj 2014 11:09

Opinia dla książki: "Lustrzane odbicie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Powieść kryminalna z romansem w tle. W sam raz na letnie wieczory i nie tylko. "Konwencjonalny wizerunek szczęścia jakże często bywa tylko marzeniem". Zachęcam do przeczytania debiutanckiej książki Marlin Grand – Lustrzane odbicie. Autorka ma już w przygotowaniu kolejną powieść "Córeczka tatusia".

14 maj 2014 09:34

Opinia dla książki: "Chcę żyć"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Może być całkiem interesująca. "Uniwersalna opowieść o trudnej drodze do spełniania marzeń" - jestem jej ciekawa. 

9 kwiecień 2014 13:12

Opinia dla książki: "Tabu"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Tabu przejawia nieoczekiwane zakończenie. Z pewnością nie jest to typowy kryminał.

8 kwiecień 2014 10:24

Opinia dla książki: "Zwycięstwo to sposób myślenia"Przejdź do opini

Opinia

świetna książka

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Odpowiednio interpretowane aforyzmy zawarte w książce, dają motywację do działania  i nie pozwalają się poddać. Dzięki temu i Ty możesz być silniejszy. Autor udowadnia tym samym, że „zwycięstwo, to sposób myślenia”!

4 kwiecień 2014 11:27

Opinia dla książki: "12 ważnych opowieści"Przejdź do opini

Opinia dla książki: "Po co ci szczęście, jeśli możesz być normalna?"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Po co ci szczęście, jeśli możesz być normalna? - pyta adopcyjna matka nastoletnią Jeanette, gdy ta zakochuje się w swojej koleżance. A potem każe się jej wynosić z domu... W swojej autobiografii brytyjska pisarka Jeanette Winterson w sposób bezwzględnie szczery rozlicza się z adopcyjnymi rodzicami, traumatycznym dzieciństwem i pokazuje dramatyczną drogę, jaką przebyła do normalności i szczęścia. Mocna to książka, porażająca swoją szczerością i bezkompromisowością.

4 pażdziernik 2013 20:40

Opinia dla książki: "Fantazja"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa książka

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Książka autorstwa Małgorzaty Chaładus pod tytułem Fantazja jest zbiorem opowiadań o charakterze science fiction. Mamy w niej kilka opowiadań odnoszących się do współczesnych problemów ludzkości, które są wyolbrzymione w fantastycznym świecie nie z tej ziemi. W opowiadaniach science fiction możemy poznawać niestworzone rzeczy, ale też dostrzec jak w krzywym i mocno zbliżającym zwierciadle pewne zagadnienia i myśli filozoficzne nurtujące człowieka w ogóle. Fantastyka jak zwykle jest ciekawa, bo odrywa nas od spraw zwykłych i pozwala nam na spojrzenie na nas samych z dystansem i refleksją.

12 wrzesień 2013 11:18

Opinia dla książki: "Między opętaniem a oczarowaniem"Przejdź do opini

Opinia

Opinia Leopoldy

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Otoczona rojem barwnych postaci - główna bohaterka najnowszej powieści Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej ,,Między opętaniem a oczarowaniem" - Dorota miota się nieustannie pomiędzy romantyczną miłością a erotyczno-seksualnymi przygodami. Wpada w psychozę zakończoną pobytem w spitalu psychiatrycznym, gdzie poznaje kolejnego kochanka. Innym razem pogrąża się w manii religijnej, z której wyciąga ją jej wierna przyjaciółka Hanka. Przez cały czas marzy o swej młodzieńczej miłości do Szymona, która wobec złośliwości losu ma niezbyt wielkie szanse spełnienia, mimo wzajemności ukochanego, szukającego jej niestrudzenie, chociaż splot niesprzyjających okoliczności wciąż uniemożliwia mu jej znalezienie.

Wśród kochanków Doroty jest agent, psychiatra, dziennikarz, playboy i wreszcie architekt, stanowiący dla niej surogat ukochanego, który też wykonuje ten zawód. A każdy z nich stanowi oryginalny egzemplarz uwodziciela. Towarzyszy im cała plejada ciekawych kobiet, z którymi przyjaźni się główna bohaterka powieści. Skomplikowana fabuła wspaniale przedstawia współczesną obyczajowość, szczególnie wnikliwie maluje psychikę kobiet, ich pragnienia i sposób ich urzeczywistniana.

Jest to wciągająca powieść obyczajowa, pulsująca bogactwem ciekawych postaci i wyrafinowanymi opisami zarówno romantycznej miłości jak i wyuzdanych seksualnych związków. A przy tym przedstawia wiele poważnych problemów współczesnego świata, zawiera bogactwo wartości poznawczych. Wartka, wciąż na nowo zaskakująca akcja, uwieńczona jest niemniej zaskakującym finałem.

9 wrzesień 2013 11:53

Dodane komentarze

Komentarz do: "Justyna Ewelina Depta"

4 maj 2015  o  02:27

Bajka, pt.: „Senne wskazówki” jest książką dla starszych dzieci, które potrafią zrozumieć czym powinien kierować się w życiu każdy człowiek. Oraz dla dorosłych którzy będą potrafili znaleźć w niej kilka ważnych informacji pomagających im zrozumieć postępowanie ich dzieci, gdy sami zapomną, że nie kariera jest w życiu najważniejsza.

Książki ocenione przez użytkownika