Psychoskok poleca biografie, naukę języka oraz Amerykę jak ze snu

Obrazek artykułu
Promocja książek Wydawnictwa Psychoskok w księgarni internetowej Ateneum (1-15.02)


Od 1 lutego w księgarni internetowej Ateneum rozpoczęła się promocja na książki Wydawnictwa Psychoskok, dzięki którym będziemy mieli okazję poznać życiorysy Janusza Płońskiego oraz Tadeusza Mazowieckiego, zgłębić tajniki gramatyki angielskiej oraz ujrzeć Amerykę z punktu widzenia polskiego emigranta. Promocja potrwa do 15 lutego. To doskonała okazja by te wspaniałe książki kupić w promocyjnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z promocją Wydawnictwa Psychoskok. Tylko teraz 5% dodatkowego rabatu od cen detalicznych netto na wybrane pozycje w sklepie internetowym Ateneum.

 

Książki objęte promocją:

 

Kandydat na prezydenta autorstwa Janusza Płońskiego. Publikacja stanowi znakomity zbiór wspomnień autora z istotnych wydarzeń jego życia, które wpłynęły na światopogląd polityczno-społeczny. Jednakże styl twórczości odbiega daleko od nasyconych słodką i błogą propagandą wyborczych frazesów i banałów. Wręcz przeciwnie, autor ma w sobie przeogromne pokłady dystansu do siebie i wydarzeń, pozytywnej autoironii. Prowadzi z czytelnikiem sympatyczną, okraszoną humorem, dyskusję wokół codzienności.


 

"Nie omijam spraw osobistych, uczuciowych, pozwalam przyszłym wyborcom zajrzeć w głąb mojego serca, do mojej sypialni i nie tylko. Nie przemilczam doświadczeń drastycznych, i - gdyby był to obyczaj przyjęty - niektóre rozdziały chętnie opatrzyłbym klauzulą „dozwolone od 18 lat”. O człowieku najwięcej mówią jego czyny, w broszurze zawarłem więc parę dzieł, które na przestrzeni lat z rozmaitych pobudek popełniłem. Stanowią one spory kawałek mnie i na pewno pozwolą Czytelnikom na pełniejszą ocenę mojej przydatności na najpoważniejsze w państwie stanowisko. Muszę jeszcze dodać, że jestem człowiekiem bardzo nieporządnym. Bałagan jest moim żywiołem. Próbuję to ukryć ułożeniem rozdziałów w kolejności alfabetycznej. Ale z pewnością bystry czytelnik nie da się na to nabrać."

 

Droga Tadeusza Mazowieckiego pióra Tomasza Mielcarka. Bardzo dobrze udokumentowana biografia polityczna ostatniego premiera PRL-u i zarazem pierwszego premiera III Rzeczypospolitej. Mowa oczywiście o Tadeuszu Mazowieckim, nie tylko działaczu opozycyjnym (od Klubu Inteligencji Katolickiej poczynając, a na Solidarności kończąc), ale też świetnym publicyście („Tygodnik Powszechny”). Tadeusz Mazowiecki nie tylko żył uczciwie, tak jak został wychowany, ale starał się tę uczciwość wpajać innym, nie tylko przez publicystykę. Również w swojej działalności publicznej.


 

„Tadeusz Mazowiecki mimo swego bardzo bogatego życiorysu, najczęściej kojarzony jest z „grubą kreską”. To hasło wymyślone przez oponentów politycznych przylgnęło do Premiera i prawdopodobnie tak już pozostanie. Warto zastanowić się, dlaczego Tadeusz Mazowiecki podjął w jednym z ważniejszych momentów w dziejach narodu taką, a nie inną decyzję. Z jednej strony, przyglądając się sytuacji politycznej na świecie i w Polsce można wnioskować, że inaczej postąpić nie mógł. Z drugiej strony, Tadeusz Mazowiecki nigdy nie postąpiłby inaczej. Jego personalistyczno-katolickie podejście do drugiego człowieka nie pozwalało mu na zepchnięcie kilku milionów obywateli w szary kąt Rzeczypospolitej. Wierząc w więź międzyludzką, nie mógł dopuścić do tego, żeby część społeczeństwa wyrzucić poza jego nawias.”

 

Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami autorstwa Ryszarda Purskiego. W książce prezentuje podstawowe zasady gramatyki angielskiej oraz zwraca szczególną uwagę na właściwe stosowanie nieosobowych form czasowników, które nadają wypowiedzi lub tekstom bardziej zwięzłą formę. Formy nieosobowe czasowników, takie jak bezokoliczniki i imiesłowy, odgrywają bardzo ważną rolę w języku angielskim. Za ich pomocą tworzona jest na przykład większość czasów gramatycznych, strona bierna, a funkcjonowanie czasowników posiłkowych modalnych możliwe jest praktycznie tylko w połączeniu z bezokolicznikami. Ponadto formy nieosobowe występują bardzo często w rozmaitych konstrukcjach zdaniowych, a niekiedy jedynymi poprawnymi konstrukcjami są te, które zawierają tylko formy nieosobowe.


 

„Gramatyka zawiera również ćwiczenia umożliwiające praktyczne wykorzystanie i sprawdzenie informacji przekazywanych w komentarzu gramatycznym, a na końcu książki znajduje się klucz do ćwiczeń, który umożliwia porównanie ich z poprawnymi formami. Wiele ćwiczeń dotyczących równoważników zdań podrzędnie złożonych umożliwia ich porównywanie ze zdaniami z formami osobowymi. Pozycja niniejsza może być pomocna dla osób uczących się języka angielskiego, mających podstawy tego języka, jak i zaawansowanych, które chcą sobie usystematyzować nabytą wiedzę, względnie ją odświeżyć.”

 

Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera napisana przez Richarda Lupę. Richard Lupa korzystając z doświadczenia zdobytego podczas 30 lat spędzonych w różnych zakątkach USA, studiując amerykańskie opracowania odnośnie najlepszych miejsc do zamieszkania napisał jedyną w swoim rodzaju pozycję, która „Naszą Amerykę” przedstawia z punktu widzenia polskiego emigranta. Obecnie autor mieszkający na stałe w Kalifornii na przedmieściach San Diego, posiada w Escondido firmę sprzedającą nieruchomości na terenie całej Kalifornii oraz zajmującą się budownictwem i prowadzi biuro podróży Amepol, specjalizujące się w rejsach morskich po całym świecie, wyjazdach do USA, oraz wycieczkach do San Diego.


 



Zachęcamy do skorzystania z promocji na powyższe książki – zapraszamy do księgarni Ateneum.



 


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl