Testament Templariusza czy Droga Tadeusza Mazowieckiego?

Obrazek artykułu
Wielka Bitwa Tytułów na Publio - niech wygra najlepszy tytuł
Znamy już wyniki konkursu - zwycięzcą została książka Jolanty Marii Kalety - "Testament Templariusza".


Zachęcamy do wzięcia udziału w Wielkiej Bitwie Tytułów na Publio. Oddajcie swój głos na najlepszy tytuł powieści, który już w środę 4 lutego będzie można kupić w wyjątkowo niskiej cenie - 11,50 zł. Już dziś oddaj swój głos!!!

A w ringu stanęły dwa bardzo mocne tytuły: najnowsza powieść Jolanty Marii Kalety "Testament Templariusza oraz debiut literacki Tomasza Mielcarka "Droga Tadeusza Mazowieckiego". Aby dokonać właściwego wyboru należy poznać bliżej biorące w bitwie tytuły.Testament Templariusza” to piękna, rozgrywająca się w magicznym klimacie starego opactwa opowieść o ludzkich namiętnościach i chciwości, które popychają do zbrodni, o bezwzględności i okrucieństwie rządzących, o słabości i sile ludzkich charakterów oraz odwiecznej potrzeby miłości. Do jej napisania Autorka wykorzystała analogię pomiędzy tragicznym końcem zakonu templariuszy a tragedią, która dotknęła Solidarność w noc wprowadzenia stanu wojennego – obydwa wydarzenia miały miejsce trzynastego, poprzedzone były tajnymi przygotowaniami i łamały obowiązujące wówczas prawo.

 


Opowieść o jednym z głównych architektów III RP. Odwołując się do faktów, próbuje odpowiedzieć na pytania: kim był ojciec założyciel III RP? Dlaczego decyzje, które podjął, wciąż budzą kontrowersje? „Droga Tadeusza Mazowieckiego” to pochylenie się nad działalnością premiera, przyjrzenie się jego żmudnej pracy nad zmianą otaczającego go świata. To analiza zmian zachodzących w poglądach młodego dziennikarza, działacza społecznego i w końcu posła na Sejm PRL. Książka ta przybliża ewolucyjną zmianę, która dojrzewała w umyśle Tadeusza Mazowieckiego. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na to, co leży u podstaw najważniejszych decyzji podjętych podczas przewodniczenia Radzie Ministrów. Wybory personalne, stosunki z Niemcami i Związkiem Radzieckim, współpraca, a później spór z Lechem Wałęsą. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl