Zapowiedzi i nowości Wydawnictwa Psychoskok

Obrazek artykułu
Pośród zapowiedzi i nowości Wydawnictwa Psychoskok każdy znajdzie coś dla siebie. Literatura kobieca staje zaraz obok sensacji i erotyki, a sztuka medytacji naprzeciw dramatu psychologicznego. Przygotowano także książkę dla fanów biografii.

Wydawnictwo Psychoskok po raz kolejny dołożyło wszelkich starań, by zaspokoić zróżnicowane gusta czytelników. Pośród nowości i zapowiedzi znajdziemy kolejną książkę uznanej pisarki Stefani Jagielnickiej- Kamienieckiej, czy najnowszą powieść Anny Wysockiej- Kalkowskiej.


Ponadto literatura kobieca staje zaraz obok sensacji i erotyki, a sztuka medytacji naprzeciw dramatu psychologicznego. Na fanów biografii natomiast czeka pełna nieznanych faktów „Droga Tadeusza Mazowieckiego”.



Stefania Jagielnicka – Kamieniecka  „W amoku”


„W amoku” to kolejna książka Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej, w której autorka prowadzi czytelnika w zagmatwany świat poranionych przez życie bohaterów. Powieść od pierwszych stron traktuje o sprawach ważnych dla polskiej historii. Nie uciekniemy tu zatem od wydarzeń lat osiemdziesiątych, od „Solidarności”, od bezpieki i trudnego życia w tamtych czasach – wszak tematyka ta to już znak rozpoznawczy autorki, która osadza bohaterów w realiach zmian ustrojowych. Historia to jednak tylko jedna strona medalu. W powieści niebywałą rolę odgrywają także portrety psychologiczne bohaterów. A jest ich troje. Dwoje mężczyzn (komunista i artysta-opozycjonista) oraz kobieta, o której względy walczą owi panowie. Jak się można domyślać, będą wygrani i będą przegrani. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja bohaterów oraz dogłębna penetracja ich psychiki. Nic w powieści nie dzieje się bez przyczyny, wszystko ma swój skutek. Uwikłania w przemiany ustrojowe w Polsce, nie tylko poszukują prawdziwej miłości, ale także miejsca, które będą mogli nazwać domem.

 

 

mAnna Wysocka – Kalkowska „Moje życie bez ciebie”

Główna bohaterka, Agata, w wieku osiemnastu lat poznaje starszego od siebie mężczyznę. Zakochuje się w nim. Brak akceptacji tego związku ze strony rodziny powoduje, że dziewczyna ucieka z domu i zamieszkuje ze swoim wybrankiem. Po trzech latach trwającej wielkiej miłości, kochankowie pobierają się, żyjąc zgodnie i szczęśliwie. Los bywa jednak bardzo przewrotny i Tomasz, ginie w wypadku, a znany i bezpieczny świat Agaty kończy się w jednej chwili. Na kilkanaście miesięcy bohaterka wpada w przepastną otchłań żalu, żałoby, odrętwienia, całkowicie izolując się od świata. W wyniku starań różnych ludzi, jak też splotów przedziwnych okoliczności, z czasem Agata powoli wraca do życia i funkcjonowania, zaczyna dostrzegać jaśniejsze niż do tej pory odcienie. Kilkutygodniowy pobyt na wsi, z dala od wielkomiejskiej Warszawy, na który została zaproszona staje się punktem zwrotnym i przepustką do budowania życia jeszcze raz. Opowieść ozdobiona jest wątkiem nadprzyrodzonym – Agata doświadcza opieki z niebios.

 

 

Alicja Masłowska – Burnos „Nie wchodź w moją ciszę”

Książka „Nie wchodź w moją ciszę” to dramat psychologiczno-erotyczny z elementem kryminału,w którym nie brak emocjonalnie naszkicowanych treści. Główną bohaterką jest Maja - piękna, niezależna i bardzo inteligentna 32 letnia singielka zmagająca się od lat z problemem pracoholizmu i perfekcjonizmu, co niestety nie do końca sobie uświadamia …Przewrotny los, który nieoczekiwanie stawia na jej drodze mężczyznę, przystojnego i charyzmatycznego dewelopera Adama zmusza bohaterkę do zmiany i analizy własnego samodestrukcyjnego postępowania. Miłość Mai i Adama przeradza się w trudny i bardzo namiętny romans...Dla Adama bohaterka podejmuje nie łatwą walkę ze swoim destrukcyjnym nałogiem. W książce nie brakuje również refleksji dotyczących macierzyństwa, strachu przed nim jako czymś zupełnie nieznanym i niezrozumiałym dla głównej bohaterki... Powieść jest bardzo współczesna i spójna w narracji. Czytelnik w kolejnych rozdziałach książki orientuje się, iż nie ma do czynienia z klasycznym "love story", tylko książką która niejednokrotnie zachwyci, otworzy szeroko oczy odbiorcy, wywoła silne emocje nie da o sobie zapomnieć i trochę skaleczy w momentach mówiącym o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki...

 

 

 

mJózef Popławski „Miłość, sutanna i śmierć”

Miłość pary ludzi dojrzałych spełniona po dramatycznych przejściach, oraz druga dwojga młodych, poczęta w wieku dziecięcym, a zakończona tragicznie w wieku dorosłym w cieniu sutanny. Dzieje obu par łączą ze sobą wspólne wydarzenia.


Dzieje dwóch pracowitych rodzin sadowników i ich dzieci, splecione z ludźmi inteligencji. Pełen czaru i dramatyzmu pobyt we Francji, losy dwu rodzin, oraz pedagogów – Olimpii i Włodzimierza łączą wspólne przeżycia. Głównymi bohaterami utworu są: Sobotowscy i Jagodowscy, jedni i drudzy ze swoimi dziećmi – Anielą i Markiem, Olimpia – nauczycielka języka polskiego i francuskiego z mężem impotentem Anastazym, Włodzimierz nauczyciel geografii – kochanek Olimpii. Ale też paryski kuzyn Anastazego Walery z żoną Barbarą, księża Angelus –agent Bezpieki i January – kochanek Anieli, duchowy sprawca jej tragedii i śmierci Marka.


 

Lech Lewandowski „Posłańcy świętego Floriana”

Główny bohater Robert Kortas będąc w wojsku uczestniczył w misji stabilizacyjnej w Iraku, w której został ranny. Opuścił armię i za namową oraz przy pomocy ojca, oficera straży pożarnej, dostał się do służby w komendzie powiatowej PSP. Niestety, straszny pożar, w którym zginęło starsze małżeństwo, komplikuje jego sytuację w pracy. Zostaje przeniesiony do jednostki ratowniczo – gaśniczej, gdzie popada w konflikt z jego dowódcą, ambitnym kapitanem Roguckim. W międzyczasie uczestniczy w działaniach ratowniczych pobliskiej jednostki ochotniczej straży pożarnej co, jak się okazuje, także negatywnie rzutuje na jego relacje z kapitanem Roguckim. Tymczasem nowy komendant brygadier Marczak, na polecenie swojego przełożonego, bada zasadność doniesień o nadużyciach w komendzie. Okazuje się, że nie były one bezpodstawne, a w sprawę zamieszany jest kapitan Rogucki. Służbowe perypetie aspiranta Kortasa przeplatają się z jego kolejną zawiedzioną miłością. Dziewczyna, z którą chce budować przyszłość, decyduje się na powrót do męża. Nieudane są też inne związki bohatera książki. Wszystko to sprawia, że coraz częściej myśli o porzuceniu zawodu strażaka. Tymczasem otrzymuje nieoczekiwana propozycję...

 

 

 

 

 mWojciech Filaber „Achieve Inner Peace with Meditation Techniques, Benefits and Inspirational Teachers”

To anglojęzyczna wersja książki „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji”.  Ma ona na celu przedstawienie postaci takich jak Alan Watts, Eckhart Tolle, OSHO, Ram Dass, Mooji, Adyashanti, Jego Swietobliwosc Dali Lama, Maharashi, Papaji,  Jiddu Krishnamurti oraz Thich Nhat Hanh. Celem książki jest przedstawienie czytelnikowi czym jest medytacja i w jaki sposób ona wpływa na jakość tworzonych w życiu doświadczeń. Autor prezentuje pokrótce wszelkie istniejace dotychczas rodzaje medytacji takie jak: medytacja buddyjska, chrzescijanska, medytacja prowadzona, medytacja chodzona, medytacja Japa, oraz medytacja Reiki.  Autor również  przedstawia zalety jakie medytacja wnosi w celu poprawy zdrowia umysłowego do których nalezą: przebaczenie, uzdrowienie oraz obniżenie poziomu stresu. Ponadto, najistotniejszą cześcią książki jest przedstawienie czym jest medytacja według powyżej wymienionych osób które posiadają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Zakończenie książki stanowi osobista refleksje autora dotycząca czym jest umysł Zen i natura Buddy.

 

 

Tomasz Mielcarek „Droga Tadeusza Mazowieckiego”

"Tadeusz Mazowiecki. Jeden z głównych architektów współczesnej Polski. Jego postanowienia, idee które im przyświecały, widoczne są do dnia dzisiejszego. Kim był ojciec założyciel III RP? Dlaczego decyzje, które podjął są tak ważne. Dlaczego mają tylu samo zwolenników, co krytyków. Droga Tadeusza Mazowieckiego to pochylenie się nad działalnością Premiera, przyjrzenie się jego żmudnej pracy nad zmianą otaczającego go świata. To analiza zmian zachodzących w poglądach, młodego dziennikarza, działacza społecznego i w końcu posła na Sejm PRL. Katolika próbującego łączyć tradycję i wiarę z nurtem marksizmu. Książka ta przybliży czytelnikowi ewolucyjną zmianę, która dojrzewała w umyśle Tadeusza Mazowieckiego. Zainteresowanie socjalizmem przekształciło się w próbę zmian systemu, w próbę humanizacji najtwardszych postaw i działań. Z czasem nadzieja na socjalizm z ludzką twarzą, zastąpiona zostaje przez wejście w opozycje, której szczytowe momenty sięgają podjęcia głodówki i jedno z najdłuższych w czasie stanu wojennego internowań. W książce tej czytelnik znajdzie odpowiedź na to co leży u podstaw najważniejszych decyzji podjętych podczas przewodniczenia radzie ministrów. Wybory personalne, stosunki z Niemcami i Związkiem Radzieckim, współpraca, a później spór z Lechem Wałęsą. Nie można zapomnieć też o działalności politycznej Premiera już w III RP, a także wielkiej roli jaką odegrał podczas wojny w Jugosławii. Tadeusz Mazowiecki osadzony zostaje, między swoimi współpracownikami i przeciwnikami, w epoce i w kolejnych chronologicznie ułożonych wydarzeniach, którym się przyglądał, w których uczestniczył i które go kształtowały. Za co ceniony jest były premier? Za które posunięcia był szczególnie krytykowany? Skąd wzięła się „gruba kreska” z którą zawsze będzie kojarzony? Odpowiedzi dotyczące działalności Tadeusza Mazowieckiego, a także fakty dotyczące jego życia osobistego znaleźć można na kartach niniejszej książki.

"

 

 


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl