Opowieści z pogranicza światów

| Dodano: 15 kwiecień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Debiutancki zbiór opowiadań Joanny Piłatowicz pt. „Opowieści z pogranicza światów”, to projekt zrealizowany dzięki platformie wspierania osób kreatywnych – „Wspieram.to” – inicjatywie polegającej na społecznym finansowaniu projektu. Autorka - coach, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz tancerka i nauczycielka tańca współczesnego, obecnie mieszka w Niemczech, gdzie współpracuje z teatrami i szkołami tańca, jako tancerka, aktorka, nauczycielka i choreograf. Jest również redaktorką w polskiej gazecie „Twoje Miasto” wydawanej w Niemczech. „Opowieści pogranicza” to lektura z pozoru łatwa i przyjemna, przeplatana humorem i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Fabuła opowiadań okraszona elementami fantastyki łączy w sobie nierealne zdarzenia z realiami życia codziennego. Spersonifikowana postać Ciężarówki – uzależnionej od prędkości i uderzania w drzewa – to przykład osoby walczącej z silnym uzależnieniem, z którego można wyjść tylko dzięki wsparciu przyjaciół i pomocy fachowca. Nosorożec i wróżka to metafora na niedopasowane związki międzyludzkie i wynikające z tego sytuacje, o których lepiej poczytać, ale lepiej w nie wnikać. Tematyka poruszana w opowiadaniach zmusza do zastanowienia i refleksji nad dzisiejszym światem. Nie wszystko jest przecież tylko czarne lub białe, wiele zależy także od punku widzenia. By to odkryć, warto sięgnąć po lekturę „Opowieści z pogranicza światów”.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/opowiesci-z-pogranicza-swiatow_p328 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Opowieści z pogranicza światów"

Zawiera spoilery

Opinia

godna polecenia

Awatar użytkownika

Opowiadania poruszają tematy związków międzyludzkich, wiary w Boga, uzależnienia, finansów, rozważań filozoficzno-egzystencjalnych, ukazując je z innej perspektywy niż zastana rzeczywistość. „Opowieści z pogranicza światów” to lektura z pozoru lekka, z drugim dnem, które dojrzysz, czytając opowiadania.

16 kwiecień 2014 12:45

Nowa opinia

Recenzje dla: "Opowieści z pogranicza światów"

Historie z drugim dnem

Doszukujemy się drugiego dna, poznajemy fabułę głębiej i okazuje się, że zawiera ona dużo cennych wartości, których początkowo nie widzieliśmy. Takim samym zabiegiem posługiwali się również pisarze, artyści chcąc ominąć cenzurę i w ukrytej, zakamuflowanej historii przekazać informacje, a często protest przeciwko otaczającej ich rzeczywistości. Wbrew pozorom, tego typu zabiegi są ciągle używane i działają na wyobraźnie czytelnika. Tak jest także w przypadku ,,Opowieści z pogranicza światów”. Nie...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl