Opowieści z pogranicza światów - opowiadania Joanny Piłatowicz

Obrazek artykułu
Już wkrótce ukaże się książka Joanny Piłatowicz - Opowieści z pogranicza światów, którą to mieliśmy już okazję poznać, gdyż została zgłoszona przez autorkę do projektu wspieram.to.

Dla przypomnienia celem projektu było wydanie opowiadań w formie książki, "której publikacja ma  nie tylko charakter rozrywkowy, ale też edukacyjny." Cykl krótszych opowiadań z gatunku głównie fantasy, podanych w formie lekkiej, lecz poruszające tematy takie jak:przeznaczenie a wolna wola, pytania o byt materialny, sytuację finansową, egzystencję ludzką i co potem, pytania o wiarę, boga bądź wyższą instancję, inteligencję, reinkarnację,  jak również o zdrowie psychiczne człowieka, szufladkowanie go, definiowanie; o depresji, o uzależnieniach, o związkach międzyludzkich.


Opowiadania rozpoczyna historia ciężarówki, która nie tylko mówi, ale ma swoją wolę i cierpi na nietypowe uzależnienie: przyspieszanie i wpadanie na drzewa. Nietypowa ciężarówka wymaga nietypowej pomocy w postaci specjalnej agentki do takich zadań Lisy. Lisa ma tę właściwość, że słyszy, widzi i czuje więcej.


Kolejne opowiadanie podzielone na dwie części wiąże się z pytaniami filozoficzno egzystencjalnymi, na które nie każdy musi szukać odpowiedzi, ale bohaterowie: dwóch aspirantów na aniołów oraz Cecylia, są niejako przymuszeni radzić sobie z uzgodnionej jak i tej bardziej tajemniczej rzeczywistości.


Nosorożec i wróżka to metafora na niedopasowane związki międzyludzkie i wynikające z tego sytuacje, o których lepiej poczytać, ale nikt nie bardzo chciałby w nie wnikać.

Depresja. Choroba czy też wymówka? Bohaterka Irenka zdiagnozowana i leczona latami ma na ten temat coś do powiedzenia....

Książka już niedługo będzie dostępna w sprzedaży jako wersja drukowana oraz ebook.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl