Podróże z Joanną Piłatowicz

Obrazek artykułu
Oczywiście nigdy nie będziemy wstanie przeczytać wszystkich książek wartych uwagi oraz poznać skrywających się za nimi autorów, nie oznacza to jednak, że najważniejsze doświadczenia literackie muszą nas ominąć. Znając kierunek, w którym należy zmierzać nie zbłądzimy nigdy, i nigdy nie poczujemy się rozczarowani.


śwPierwszym punktem na mapie literackiego zwiedzania powinna stać się pozycja Joanny Piłatowicz- „Opowieści z pogranicza światów. Zbiór fenomenalnych opowiadań pozwoli nam zadać sobie całą masę, pobudzających do wręcz filozoficznych rozważań pytań. Wydarzenia, z którymi  poprzez lekturę zapozna nas autorka są metaforą ziemskich problemów, a przecież czasem łatwiej zmierzyć się z codziennością zerkając przez pryzmat. Każde opowiadanie to odmienna historia. Fantastyka, która wnika w rzeczywistość ułatwia zrozumienie, pozwalając na nowo ujrzeć całkiem codzienne sytuacje. Bardzo możliwe, że w zbiorze odnajdziemy cząstkę siebie.


kr

Joanna Piłatowicz potrafi oczywiście twardo stąpać po ziemi, stąd wielu zechce zainteresować się pozycją ”W królicza norę nieco głębiej czyli przepis na Crowdfunding”. Autorka dzieli się z nami praktycznymi poradami jak znaleźć pieniądze na wydanie książki. W dzisiejszych czasach gdy coraz więcej osób chce odważyć się, i spróbować przedstawić światu twórczość własną, która niejednokrotnie spędziła masę czasu w szufladzie, książka zdaje się bezcenna. Do lektury w zasadzie, nie trzeba zachęcać, a tym bardziej tworzyć rozbudowanych reklam. Skoro Joanna Piłatowicz mogąca poszczycić się literackim dorobkiem pragnie zdradzić jak to zrobić, możemy być pewni 100% sukcesu.


iny

Dosłownie przed chwilą pojawiła się kolejna książka autorki- „W innych wymiarach”, dzięki której znów przemierzymy fantastyczną przestrzeń gromadząc cenne metafory. Zbiór opowiadań porusza takie tematy jak: wiara w przeznaczenie, reinkarnacje w wyższą instancję osobistej filozofii, złożoność psychiki człowieka, relacja z innymi i ze światem.
Joanna Piłatowicz to fantastyczna pisarka oraz osoba od, której na pewno wiele moglibyśmy się nauczyć. Tancerka, nauczycielka , malarka abstraktów, choreografka. Jednym słowem kobieta, którą warto poznać, a taka okazja nadarzy się już niebawem, ponieważ Joanna Piłatowicz zagości na Warszawskich Targach Książki 2015 - 14 maja (https://www.facebook.com/pilatowiczjoanna)


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl