Jak czytają Polacy?

Obrazek artykułu
Upowszechnienie e-tekstów i urządzeń pozwalających z nich korzystać wpływa na zmiany kultury czytelniczej. Raport Centrum Cyfrowego odpowiada na pytanie: Jak czytają Polacy?

Raport powstał w ramach projektu Zmiany kultury czytelniczej w Polsce w kontekście upowszechnienia e‑tekstów i urządzeń pozwalających z nich korzystać, realizowanego z programu Obserwatorium Kultury 2015 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wsparciu Fundacji Orange.


Okazuje się, że rosnąca popularność technologii informacyjno-komunikacyjnych, dostępności Internetu, e-booków i eprasy, wpływa na czytelnicze wybory. Jak do tej pory nikt nie dokonał badań, które szczegółowo odnosiłyby się do zjawiska czytania z nośników elektronicznych, jak i kwestii typu czytanych w ten sposób tekstów,


Raport odpowiada na kluczowe pytanie: Jak czytają Polacy?  „Pierwszym wyzwaniem w analizie oddziaływania e-booków na kulturę czytelniczą jest jednak precyzyjne określenie – czym jest książka elektroniczna, a czym być nie może.”


Skrócony raport z badania dostępny jest tutaj.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl