Dostępny jest raport końcowy badania „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce”

Obrazek artykułu
Raport końcowy badania „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce” dostępny jest do pobrania. Najważniejsze dane i wnioski wydane zostały w styczniu 2016 r. w formie papierowej publikacji pt.”Książki w codziennym życiu Polaków”.

Obszerne badania „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce” od 2013 roku prowadzi Polska Izba Książki. Badania prowadzone przez PIK obejmują obok książek, także inne teksty. Przedmiotem badania PIK jest szeroko pojęte czytanie, obejmujące konsumpcję różnych tekstów na wszelkich możliwych nośnikach. Takie ujęcie pozwala wyjść poza alarmistyczne doniesienia o upadającym czytelnictwie książek. Badanie PIK koncentruje się na wielostronnym opisie zmieniających się kulturowych nawyków czytelniczych oraz na wyjaśnieniu źródeł tego procesu.

 

Raport końcowy drugiej edycji badania dostępny jest do pobrania. Najważniejsze dane i wnioski wydane zostały w styczniu 2016 r. w formie papierowej publikacji pt.”Książki w codziennym życiu Polaków”.

 

Projekt „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce” jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Obserwatorium Kultury.

 


Do pobrania:

 Raport końcowy z drugiej edycji projektu badawczego Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce – analiza i kontynuacja, 2015 r.

 

Za: Polska Izba Książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl