Raport "Badanie rynku książki w Polsce”.

Obrazek artykułu
Badanie rynku książki w Polsce pozwoliło stworzyć obrazowy raport.

Polska Izba Książki we współpracy z Warszawskimi Targami Książki oraz Targami Książki w Krakowie pod patronatem Instytutu Książki, podjęła się badania rynku książki w Polsce. Projekt badawczy umożliwia monitoring kondycji wydawców, trendów produkcyjnych i dystrybucyjnych.


Jak czytamy na stronie PIK:  "Badając rynek książki w Polsce można znaleźć informacje o tytułach, rodzajach wydawnictw, sprzedaży, itp., trudniej znaleźć informacje o wydawnictwach jako przedsiębiorstwach. Wydawnictwa są przedsiębiorstwami, niezależnie od wielkości podlegają procesom zarządzania, a to wymaga jak najpełniejszej wiedzy o rynku, o innych wydawcach. Realizacja idei ustanowienia stałego monitoringu rozwoju rynku książki od strony produkcji i dystrybucji wydawniczej na bazie danych od wydawców ma na celu wychwycenie trendów i udostępnienie podmiotom branży jak najszerszej wiedzy w tym zakresie. Cel ten osiągnąć można przy spełnieniu co najmniej jednego warunku – systematycznego pozyskiwania wiarygodnych danych" - Bernard Jóźwiak, "Wstęp" do "Badanie rynku książki w Polsce [...]"


Raport dostępny na stronie: http://www.pik.org.pl/komunikaty/135/badanie-rynku-ksiazki-w-polsce-monitoring-kondycji-wydawcow-trendow-produkcyjnych-i-dystrybucyjnych-na-rynku-wydawniczym

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl