Historia o zakazanej miłości - tryptyk miłosny

Obrazek artykułu
Termin tryptyk określa trzyczęściowe dzieła malarskie i płaskorzeźby. Emocje targające ludzką duszą najdokładniej ukazują jednak słowa. Tryptyk miłosny to poruszająca historia o zakazanej miłości zaprezentowana na łamach trzech książek.

Trójdzielny tryptyk nie od dziś wykorzystuje się w sztuce. Początkowo termin ten odnosił się do jednego z typów nastawy ołtarzowej. Posiadała ona główną część środkową oraz dwie boczne. Niczym mocowane na zawiasach skrzydła pozwalały się one składać, tak by przesłoniły część środkową. Z czasem tryptyki zaczęto wykorzystywać na rzecz obrazów malarskich, czy płaskorzeźb, a nawet zbioru trzech jednoaktowych oper (dzieło Giacoma Pucciniego). W przypadku twórczości literackiej szybciej przyjęło się jednak inne hasło.


Termin tryptyk rzadko wykorzystuje się w odniesieniu do dzieł literackich. Przyjęta, rozpowszechniona nazwa składających się z trzech części dzieł to trylogia. Wielu czytelników bardzo lubi tego rodzaju opowieści. Rozdzielenie ich na kilka książek, pozwala dłużej emocjonować się poznawaną historią. Użycie w stosunku do trzyczęściowej powieści terminu tryptyk nie można więc nazwać nadużyciem. Nieważne przecież, jak nazwiemy takowe dzieło, bo najważniejsza jest przecież zawarta w nim historia

Tryptyk miłosny – trylogia miłosna

Autorka, która pokusiła się, by trylogię swojego autorstwa nazwać tryptykiem to Magda Kaczmarczyk. Zabieg ten powinien intrygować i zachęcać do lektury. Trylogia opowiada pełną wątków romantycznych i erotycznych obyczajową opowieść.


Wyśniona miłość” rozpoczęła tę pasjonującą historię o zakazanej miłość. Uczucie, które nie powinno było się narodzić, połączyło młodziutką Agatę i dużo od niej starszego Piotra. On miał prawo ją zafascynować, bo jest świetnym psychoterapeutą i tarocistą. A czemu ona zawróciła mu w głowie? Przecież Piotr ma swoją rodzinę. W trakcie lektury przekonamy się, że Agata wielokrotnie mu się śniła. Nim oboje zrozumieją, że jest to przeznaczenie, porwany zostanie brat Agaty.


wersja ebook dostępna na portalu ebooki123.pl 


Zakazana miłość” to kontynuacja historii Piotra i Agaty. Dziewczyna zdała maturę i zastanawia się nad swoją przyszłością. Budzą się w niej również wątpliwości związane ze związkiem z Piotrem. Dzieląca ich różnica wieku oraz poglądów zaczyna być coraz bardziej zauważalna. Co gorsza, żona Piotra Elwira wie o jego romansie. Wraz ze swoją matką zamierza wykorzystać nawet czarną magię, by zakończyć uczucie, które połączyło jej niewiernego męża z Agatą. Czy kochankowie zdołają to przetrwać?


wersja ebook dostępna na portalu ebooki123.pl


Spełniona miłość” to ostatnia część tej poruszające historii. Przekonamy się, czy pomimo licznych przeciwności zakazane uczucie przetrwało. Od początku relacja, która połączyła Agatę i Piotra, wystawiona była na karkołomne próby. Pomimo tego kochankowie pozostali razem. Teraz ich miłość może doczekać się spełnienia. Los nie zamierza jednak być dla nich łaskawy. Agata jest szczęśliwa, że będzie mogła poinformować wszystkich, że jest w ciąży. Niestety nie wszyscy podzielą jej entuzjazm. Na jaw zaczną wychodzić rodzinne tajemnice.


wersja ebook dostępna na portalu ebooki123.pl


Wspomnianemu tryptykowi miłosnemu niepowtarzalnego charakteru nadają odniesienia do wróżbiarstwa i numerologii. Wszystkich, których zainteresuje ta trzytomowa, obyczajowa opowieść o zakazanym uczuciu, powinni również sięgnąć po WSPÓŁCZESNY ROMANS KRYMINALNY

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl