Książka o miłości, którą trzeba przeczytać

Obrazek artykułu
Historie miłosne nie tracą na popularności. Książka o miłości, którą trzeba przeczytać, dostarczy nam oczekiwanych wrażeń. Nie zabraknie emocji, bo w tle pojawi się zbrodnia, traumy i koszmary.

Motyw miłości nie traci na znaczeniu. Nie można się dziwić, skoro wszyscy marzymy o pełnych romantyzmu uniesieniach. Chcemy kochać i być kochani. Móc dzielić radości i smutki z drugim człowiekiem. Mieć pewność, że nigdy nie zostaniemy sami. Wierzyć, że znajdziemy partnera, z którym niczym w bajce będziemy żyć długo i szczęśliwe. Niestety los potrafi zaskakiwać. Rzeczywistość bywa brutalna, a spełnienie często ustępuje rozczarowaniu. To dlatego tak chętnie sięgamy po książki o miłości. One pozwalają mam przeżywać wymarzone chwile i odczuwać upragnione emocje.


Najpiękniejsze książki o miłości – SPRAWDŹ


Motyw miłości, podobnie jak motyw zbrodni nie traci popularności. Lubimy czytać historie miłosne, ale równie chętnie sięgamy po kryminały. Przede wszystkim poszukujemy bowiem silnych wrażeń. Chcemy emocjonować się w trakcie lektury, stąd opowieści mogące dostarczyć nam skrajnych przeżyć, cieszą się niemalejącą popularnością.


Książka o miłości, którą trzeba przeczytać, zapewni nam niezapomniane wrażenia. Obok namiętności pojawi się zbrodnia, trauma i koszmary.


Origami dwojga istnień i psa” to poruszająca powieść obyczajowa. Los niczym artysta tworzący origami będzie kształtował życiową ścieżkę dwójki dojrzałych bohaterów, Bożeny Polańskiej oraz Macieja Rawicza.


Ona jest emerytowaną policjantką i właścicielką maleńkiej suczki o imieniu Mufa. Koszmary z przeszłości nie pozwalają jej odzyskać równowagi. Bandyta zastrzelony podczas interwencji oraz dwukrotna próba gwałtu pozostawiła trwały ślad w jej psychice. Jedynie jej koleżanka Magda pomaga jej zwalczać lęki.


On natomiast jest byłym bankowcem, który odszedł z pracy, by nie uczestniczyć w nieetycznych, przestępczych praktykach kierownictwa posłusznego Partii. Jako kartę bezpieczeństwa Maciej odchodząc, zabrał ze sobą kopię dokumentów kompromitujących Zarząd Banku i Partię. Przestępcy chcący odzyskać te papiery, dwukrotnie spróbują odebrać mu życie.


Dziać będzie się wiele, na szczęście dzięki Magdzie i w pewnym sensie Mufie, Maciej i Bożena zbliżą się do siebie. Zakończenie tej historii przyniesie ze sobą szczęśliwą, zakończoną rodzicielstwem miłość. Bożena nareszcie poczuje się szczęśliwa.

Jeszcze nie tak dawno byłam samotna i myślałam, że to właśnie jest mi pisane. Teraz już tak nie myślę. Jestem tu z tobą, bo tu właśnie i z tobą być powinnam. Tu jest moje miejsce. Przy tobie. A jeśli tego nie chcesz, to zrobię wszystko, byś zmienił zdanie! A wszystko to dzięki Mufie, żebraczce kochanej, która postanowiła cię zaczepić wtedy na plaży. Jestem przekonana, że i ona sobie ciebie wybrała”. - Origami dwojga istnień i psa”, Krzysztof Piotr Łabenda

Książki o miłości, które pokochacie – TUTAJ


„Origami dwojga istnień i psa” to kolejna książka o miłości Krzysztofa Piotra Łabendy. Autor w niezwykły sposób ukazuje uczucia dojrzałych, często doświadczonych przez los partnerów. Opisywane historie dowodzą, że bez względu na okoliczności, prawdziwa miłość jest w stanie pokonać każdą przeszkodę. Autor niczym prawdziwy romantyk wieży również, że spełnienie osiągalne jest tylko z przeznaczoną nam osobą.


„Ja jestem przekonany, że szczęście można znaleźć tylko z tą jedną, jedyną kobietą (jednym, jedynym mężczyzną). Daję temu wyraz i w „Pierścionku z cyrkonią” i we „Wzgórzu Młynarza”, a także w mojej najnowszej powieści...Wierzę w tę opowieść o dwu połówkach jabłka, które muszą się odnaleźć”. – Krzysztof Piotr Łabenda

Wspomniane przez autora książki to wzruszające historie miłosne. „Pierścionek z cyrkonią to opowieść o uczuciu, które znajduje spełnienie dopiero po wielu latach. W Gdańsku roku 1967 para licealistów zakochuje się w sobie bez pamięci. Marzenia o wspólnej przyszłości bardzo szybko zrewiduje jednak rzeczywistość. Nieubłagany los rozdzieli młodych. Każde z nich podąży zupełnie inną drogą. Ponownie spotkają się dopiero w roku 2008 w Paryżu. Miasto zakochanych będzie sprzyjać romantycznym uniesieniom, ale przecież oboje są już zupełnie innymi osobami. Czy miłość zdoła ponownie ich połączyć? O tym przekonamy się w trakcie lektury.
Wzgórze młynarzato dalsze losy wielkiej miłości. Kiedy Piotr i Małgorzata po latach rozłąki spotkali się w Paryżu, mogło się zdawać, że historia dobiegła końca. Niestety. Pomiędzy parę wkroczy szaleńczo zakochana asystentka Piotra, Katarzyna. Ta kobieta zrobi wszystko, by ich rozdzielić. Jej determinacja jest niebezpieczna. Jest bowiem gotowa zabić Piotra, by mieć go tylko dla siebie. Tym razem opowieść o miłości dopełnia wręcz sensacyjna, pełna zaskoczeń fabuła. Do ostatniej chwili nie przewidzimy zakończenia.


  


Książki o miłości, które trzeba przeczytać, zawsze wychodzą spod pióra Krzysztofa Piotra Łabendy. Warto przy tym wspomnieć, że autor we wzruszający sposób podkreślił, że wielka miłość nie jest dana nikomu raz na zawsze – SPRAWDŹ

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl