Książki na Walentynki – zakochaj się w czytaniu

Obrazek artykułu
14 lutego obchodzimy święto zakochanych. W tym dniu króluje miłość. Z tej okazji warto wręczyć upominek ukochanej osobie. Książki na walentynki to doskonały pomysł na prezent.

Miłość to uczucie, którego potrzebujemy i pragniemy wszyscy. Walentynki są więc doskonałą okazją, aby okazać uczucia ukochanej osobie. Święto to będące dniem św. Walentego nawiązuje do pięknej legendy. Według niej ów święty uwięziony przez Klaudiusza II Gockiego za niezgodne z ówczesnym prawem udzielanie ślubów młodym legionistom, zakochał się w niewidomej córce strażnika. Święty Walenty wyrażał swoje uczucia w listach pisywanych do ukochanej. Niestety, choć siła miłości sprawiła, że dziewczyna odzyskała wzrok, duchowny nie uniknął kary. Święty Walenty został stracony 14 lutego 269 roku, a z czasem został ustanowiony patronem zakochanych. W tym dniu od dawna mile widziane było pisywania miłosnych liścików, które stopniowo zastępowało wręczanie upominków. Do najpopularniejszych należą kwiatki, słodycze oraz maskotki. Zamiast typowego przewidywanego podarku możemy jednak podarować coś wyjątkowego. Prezent na Walentynki dla niej i dla niego może stanowić książka. Szczególnie warto polecić pełne namiętności miłosne opowieści. Właściwie dobrana lektura może nawet wspomóc wyrażanie uczuć.


Pomysł na Prezent na Walentynki – wyraź miłość książką


Książki na Walentynki to najpiękniejsze historie miłosne. Uczucia łączące serca zakochanych pozostają ich motywem przewodnim. Z całą pewnością w trakcie lektury nie zabraknie nam wzruszeń. Nie każda relacja jest przecież prosta. Bardzo często zdarza się, że na drodze do szczęścia staje wiele nieprzewidywalnych przeszkód. Ich opisy dostarczą nam wielu wrażeń. Możemy też być pewni, że zakończenie bardzo nas zaskoczy.


Książki na Walentynki – zakochaj się w czytaniu...


Zaprezentowane poniżej książki na Walentynki to doskonały pomysł na prezent dla niej i dla niego. Każdemu dostarczą one niezapomnianych, pełnych uniesień momentów. Będzie romantycznie, zmysłowo oraz ekscytująco. Są to pełne namiętności, przeplatane erotyzmem historie, więc w trakcie lektury na naszej twarzy mogą pojawić się wypieki.
O spełnionej miłości marzymy wszyscy. W życiu nie zawsze jednak udaje się odnaleźć wymarzonego partnera. Zdarza się również, że nawiązana relacja z czasem rozczarowuje. Wówczas warto zrobić wszystko, by na nowo rozbudzić namiętność. Inspiracji możemy szukać w książkach. Zakochaj się w czytaniu to hasło, którym warto się kierować. Historie miłosne z całą pewnością rozbudzą nasze zmysły. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy właściwe.


Książki na walentynki dla niej to literatura dedykowana kobietom. Jak wiadomo, przedstawicielki płci pięknej lubią lektury wywołujące silne emocje. Polecane są więc książki opisujące zawiłe losy kochanków. Przeszkody, które przyjdzie pokonać bohaterom walczącym o miłość, będą wzruszać i na długo zapadną w pamięci. Warto podkreślić, że na szczególną uwagę zasługuje nowy dział, jakim jest romans kryminalny. Tego rodzaju powieści w niezwykły sposób łączą się ze sobą dwa najpopularniejsze gatunki, czyli romans i kryminał. Płomienne relacje wielokrotnie rodzić będą się na dramatycznym tle.


Najpiękniejsze książki o miłości to szeroka i bardzo zróżnicowana gama lektur. Choć więc motywem przewodnim pozostaje miłość, za każdym razem prezentowana jest ona w innym świetle. Tego uczucia nie da się bowiem zamknąć w sztywnych ramach. O jego losach zawsze decydują partnerzy oraz splot nieprzewidywalnych okoliczności. Dajmy się więc oczarować miłosnym opowieściom i „podpatrujmy” perypetie innych, które jeśli przyjdzie nam ochota, będziemy mogli odnieść do własnego życia.


Książki na Walentynki zaproponowane powyżej to jedynie część wyjątkowych pozycji. Warto wybrać jedną z nich, lub na własną rękę poszukać takiej, która przypadnie do gustu bliskiej nam osobie. Zakochaj się w czytaniu i znajdź książki na Walentynki i każdą inną okazję – TUTAJ

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl