Gorące książki o kochaniu

Obrazek artykułu
Symbolem miłości powinien być mózg. Dlaczego znakiem kochania zostało serce? Czy to prawda, że kobiety kochają bardziej? Sercowych uniesień najbardziej spragnione są damskie umysły. Na Walentynki, Dzień kobiet i każdą inną okazję kobietom poleca się gorące książki o kochaniu.

Człowiek jest istotą społeczną. Potrzebujemy kontaktów z innymi ludźmi. Niektóre osoby stają nam się jednak wyjątkowo bliskie. Więzy krwi oraz wieloletnie, wspólne doświadczenia to podstawa miłowania. Miłość rodzicielska zdaje się niewyczerpana, ale natura wyposażyła nas również w instynkty. Ludzie dorośli pragną czegoś więcej. Wszystkim do szczęścia potrzebna jest miłość.


Każdy potrzebuje kochać i być kochanym. Partnerskiej relacji poszukują przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej. Panie lubią czytać o miłości. Kobiety spragnione są namiętności. Romanse, erotyki oraz powieści romantyczne to ulubione gatunki literackie kobiet. Panie po prostu chcą być kochane.


Kochać naprawdę – znaczy kochać kogoś dla niego samego. Miłość autentyczna to pragnienie szczęścia tej drugiej osoby. Ta głęboka relacja zakorzenia się w samej osobie, ponad jej zaletami czy wadami. Nie kocham jej za to, co może mi dać, ale przede wszystkim dlatego, że to jest właśnie ona”.–amicidilazzaro.it/index.ph


Gorące książki o kochaniu, książki o miłości, wzruszające, sercowe opowieści polecane są kobietom na każdą okazje. Kobiecy umysł zadziwia inteligencją emocjonalną. Panie są bardzo wyczulone na wszelkie emocje. Wyobraźnia pobudzona literaturą wielokrotnie wywołuje łzy oraz uśmiech na kobiecych twarzach.


Symbolem miłości powinien być mózg. Dlaczego herbem kochania zostało serce? Ten znak najpiękniejszego w ludzkim życiu uczucia ma długą historię. Podobno serce to symbol inspirowany splecionymi szyjami łabędzi. Te piękne ptaki łączą się ze sobą w pary na całe życie. Wielu przypuszcza, że grafika serca, jako znaku miłości wywodzi się ze starożytności. Starożytni Grecy łączyli serce z atutem kobiecości, jakim pozostaje kształt bioder. Symbol serca tworzą również grzbiet i skrzydła gołębia, który wiąże się z Afrodytą, starożytną grecką boginią miłości. Nie można oczywiście zapomnieć, że jedna z najpopularniejszych teorii mówi, że rysunkowe serce przypomina prawdziwy narząd zwierzęcia, a dokładnie krowy.


Dawniej utrzymywano, że przyjęty kształt serca, wskazuje, że jest ono siedzibą uczuć. Kojąca dla zmysłów pozostaje rytmiczna praca tego narządu. Lekarze i psycholodzy już dawno temu zauważyli, że osoby zakochane, dostrzegając wybranka, odczuwają ciepło oraz „motyle w brzuchu”i szybsze tętno. Podniecenie czasem rozlewa rumieńce na twarzy osoby zakochanej, najpewniej właśnie dlatego serduszko na ilustracjach ma barwę czerwoną. Serce nie wpływa na kochanie. Miłość rodzi się w mózgu.


„Nasz mózg daje sygnał do produkcji większej ilości neuroprzekaźnika – dopaminy, hormonu szczęścia. Na jej skutek serce zaczyna szybciej, ale i bardziej regularnie bić. Ciśnienie krwi wzrasta, krew szybciej krąży (to stąd owe ciepło). Wytwarzanych zostaje szereg innych hormonów: oksytocyna, serotonina, noradrenalina etc. Dlatego bardziej adekwatnym symbolem opisującym zakochanie wydawałby się mózg”.–cyclovena.pl


Gorące książki o kochaniu czas poznać. Są to rozbudzające zmysły lektury. Motyw miłości ponownie okazał się ponadczasowy.


Kobietom poleca się erotyk ”Taniec z Elvisem. Romans z księdzem to podniecający pomysł Peggy Brown. Zdaniem pisarki do takich zajść dochodzi bardzo często. Główną bohaterką tej powieści erotycznej jest dojrzała życiowo rozwódka Julita. Praca i przebywanie w Londynie wiele ją nauczyło. Przyszedł czas na intelektualny odpoczynek od codzienności. Podczas pracy w służbach kościelnych bohaterka ulega urokowi Wikarego Błażeja. Intymne spotkania pozwolą im się do siebie zbliżyć. Poleje się mnóstwo alkoholu, ujawnione zostaną grzechy skrywane przez kościół, podjęta zostanie nie jedna niebezpieczna decyzja. Wyrzuty sumienia mogą zaprzepaścić to uczucie. Czy romans rozwódki z księdzem kiedykolwiek miał prawo bytu?Książka dostępna na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/taniec-z-elvisem/


Miłość i szczęście potrafi pojawić się niespodziewanie. Czy masz odwagę sprawdzić, kim jest i co ukrywa “Mężczyzna bez twarzy? Tego faceta wykreowała Anna Wysocka–Kalkowska. Fabuła tej pasjonującej powieści dopełnionej szczyptą romantyzmu, inspirowana jest rzeczywistością. W roli głównej bohaterki stanęła stateczna, inteligentna Agata. Doświadczona życiowo kobieta od dawna żyła sama i czerpała radość z samodzielności. W umyśle Agaty tkwiło jednak pragnienie miłości. Kiedy kobieta wypiła nieco za dużo wina, i odebrała telefon od nieznajomego numer, jej los wkroczył na nowy tor. Poznany ”Mężczyzna bez twarzy” rozbudzi uśpione pragnienia. Bohaterka będzie toczyła walkę pomiędzy rządzą, a zdrowym rozsądkiem. Co się stanie, kiedy okaże się, że poznany amant żyję w związku z inną.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/mezczyzna-bez-twarzy/


Nawet drobny gest może wyrazić uczucia, jakimi darzymy bliską sercu osobę. W rozmowie również nie trzeba zbyt wielu zdań, żeby wyrazić miłość. Anka Mrówczyńska napisała emocjonujący thriller psychologiczny ”Dwa słowa. Pisarkę doceniono za zdolność wnikania w zakątki umysłu, dowiodła tego bestsellerowa seria ”Młody Bóg z pętlą na szyi...”. Tym razem motywem przewodnim została toksyczna miłość. Główna bohaterka to atrakcyjna, próbująca swych sił piosenkarka o imieniu Kinga. Swego czasu kobieta porzuciła partnera Piotra, a teraz chciałaby go odzyskać. Kiedy okaże się, że Piotr założył już rodzinę, wszystko się skomplikuje. Kinga popadnie w obsesję. W imię miłości ta kobieta nie cofnie się przed niczym. Ta historia na długo pozostaje w pamięci.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/dwa-slowa/


Miłość od zawsze wpływa na ludzkie losy. Powieści w stylu płaszcza i szpady dowodzą, że prawdziwe uczucie, jakim darzą się kochankowie, potrafi walczyć z każdą siłą. Ewa Lenarczyk, inspirując się prawdziwą historią, napisała dwuczęściową powieść historyczno-obyczajową,Przeklinam to miasto”W dalekim krajuto część otwierająca tę historię. Fabuła przepełniona jest pięknymi opisami „W dalekim kraju”. Szczególnym atutem tej książki pozostają wątki wojen szwedzkich w XVII w. Jest to gorąca książka o kochaniu. Główna bohaterka to patrycjuszka, Kordula jako córka Elbląskiego mincerza, przez długi czas mogła przyglądać się atutom mężczyzn w mundurach. Kordula bez pamięci zakochuje się w szwedzkim żołnierzu. Niestety niesprzyjający czas sprawia, że ukochani zostają skazani na ucieczkę do innego kraju. Przyjdzie dzień kiedy nastąpi wielki powrót i dopełni się wszystko.Książka dostępna na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/przeklinam-to-miasto-tom-i/


Drugi Tom zgadnie z obietnicą autorki, pełen jest intrygujących wątków. Historyczna powieść obyczajowa opowiadająca o wielkiej miłości polskiej patrycjuszki, córki elbląskiego mincerza i szwedzkiego żołnierza z czasów wojny ze Szwedami. Przeklinam to miasto” - „Wielki powrót” emocjonuje, wzrusza i na długo pozostaje w pamięci. Miłość, którą obdarzyli się pochodzący z innych krajów i kultur, musiała liczyć się z wieloma zagrożeniami. Prawdziwe uczucia, potrafią na szczęście przetrwać każdą próbę. Kiedy patrycjuszka Kordula zdecyduje się na powrót do ojczyzny, jej małżonek podąży za nią. Zaskakujące zwroty akcji oraz szokujące opisy niektórych zdarzeń, sprawiają, że jest to piękna powieść historyczno–obyczajowa. Czytając, miło jest myśleć, że ta historia wydarzyła się naprawdę.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/przeklinam-to-miasto-tom-ii/


Czytanie to intelektualna przyjemność. Zaprezentowane powyżej gorące książki o kochaniu gwarantują umysłową rozkosz. Romanse, opowieści romantyczne, czy opowieści miłosne dedykowane są przede wszystkim paniom. Mężczyźni także mogą liczyć na satysfakcjonujący kontakt z literaturą, który zapewnia literatura grozy.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl