Prezent na walentynki – okaż miłość książką

Obrazek artykułu
Zbliżający się 14 lutego nakazuje zastanowić się, jaki prezent na walentynki dla niej, a jaki dla niego. W tym roku w święto zakochanych wyraz miłość książką.

Każdego roku 14 lutego obchodzimy walentynki, czyli święto zakochanych. Tradycja ta wywodzi się od świętego Walentego. Legenda mówi, że święty Walenty pomimo zakazu błogosławił śluby młodych legionistów. Działo się to w czasach panowania cesarza Klaudiusza II, który nie zezwolił, aby młodzi legioniści, „marnowali swój potencjał” na życie rodzinne. To dlatego mężczyzną przed ukończeniem 37 roku życia nie wolno było wstępować w związki małżeńskie.


Bukiet książek dla zakochanych


Cesarz, dowiedziawszy się o niesubordynacji Świętego, wtrącił go do więzienia. Na szczęście, chodź niesłusznie wymierzona kara, była duchową katorgą, ostatecznie przyniosła ze sobą nieoczekiwane, pozytywne doznania. Święty Walenty zakochał się w niewidomej córce strażnika. Miłość sprawiła, że dziewczyna odzyskała wzrok. Wieść o niezwykłej, leczniczej siłę pięknego uczucia rozchodziła się bardzo szybko, więc nie minął moment, a o zajściu usłyszał władca. Wściekły cesarz wydał najgorszy z możliwych wyroków, czyli skazał Świętego na śmierć. Dzień przed egzekucją święty napisał ostatni list do wybranki swojego serca. Korespondencję tę podpisał: „od twojego Walentego”. Święty Walenty stracił życie 14 lutego 269 roku. Wydarzenie to corocznie upamiętnia święto zakochanych. Ten urokliwy, średniowieczny zwyczaj do dziś nie stracił znaczenia, zmieniła się jedynie forma, w jakiej warto okazać uczucia.


Jak wyrazić miłość książką?sprawdź


Początkowo miłujące się osoby w walentynki, wysyłały sobie miłosne liściki. Następnie coraz popularniejsze stawało się wręczanie drobnych podarunków. Zwyczaj ten stopniowo przybierał na silę, dlatego obecnie na długo przed 14 lutym wiele osób Poszukuję odpowiedzi na pytanie, jaki prezent na walentynki dla niej, jaki prezent na walentynki dla niego. Najlepszy pomysł to książka. Wystarczy wiedzieć, którą wybrać.


Prezent na walentynki dla niej to „On”. Jest to przesycona grozą opowieść o jednej kobiecie i Trójce mężczyzn. Wspomniana bohaterka to atrakcyjna Józefina. Jej poukładane życie u boku statecznego Mateusza wywróci do góry nogami wizyta z przyjaciółką w klubie. W trakcie tej niewinnej rozrywki na drodze kobiety stanie przystojny Andrzej. Jego tajemniczy urok rozbudzi w niej płomienne żądze. By zebrać myśli i zapanować nad fizycznymi pragnieniami, kobieta wyjedzie do matki. Niestety, kiedy wróci, nic już nie będzie takie samo. Czy szaleńczy romans był wart ryzyka? Niebezpieczny Andrzej zabije Mateusza, porwie przyjaciółkę Józefiny, a ją zwabi w pułapkę. Życie kobiet jest zagrożone, więc do akcji będzie musiała wkroczyć policja. Jedyny pozytyw tej sytuacji to fakt, że po wszystkim o serce Józefiny będzie gotowy walczyć kolejny mężczyzna.
Walentynkowy prezent dla kobiety może stanowić także „Origami dwojga istnień i psa”. Jest to poruszająca historia dojrzałej miłości, która rodzi się na tle koszmarów, traum i zbrodni. Życie bohaterów, których zyskamy szansę poznać, los kształtował niczym artysta origami. Mowa o emerytowanej policjantce Bożenie Polańskiej oraz byłym bankowcu, Macieju Rawiczu. Ona przeżyła dwukrotną próbę gwałtu i podczas służby zabiła człowieka. On, by nie uczestniczyć w przestępczym procederze, zabrał kopie ważny dokumentów i odszedł z pracy. Posłuszny partii zarząd banku zrobi wszystko, aby odzyskać te papiery. Dojdzie do dramatycznych zdarzeń. Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. To wydarzenie bardzo zbliża ich do siebie. Nie od razu pojawi się jednak żarliwe uczucie. Narodziny miłości będzie musiała wesprzeć przyjaciółka Bożeny i maleńki piesek. Ta piękna, historia w ostatnich scenach przynosi ze sobą kolejne, pozytywne zaskoczenie.

Panowie oczekują od literatury ekscytującego napięcia i niezapomnianych wrażeń. To dlatego, jako prezent na walentynki warto wręczyć im niezwykłe historie miłosne.
Prezent na walentynki dla niego toGeneza”. Główny bohater tej fascynującej powieści zaryzykuje wszystko, by odzyskać miłość swojego życia. Tą postacią jest, były pilot wojskowy, Adam Bauer. Mężczyzna wycofał się z życia zawodowego po śmierci żony. Teraz będzie musiał jednak otrząsnąć się z żałoby, Bo tylko on może ocalić ludzkość. Do ziemi zbliża się Supernowa. Jeżeli nikt nie zmieni jej trajektorii, ziemskie istnienie zniknie. Przedstawiciele najbogatszych państw opracowują plan zaradczy, bardziej realny wydaje się jednak alternatywny pomysł. Bauer spróbuje ocalić ludzi oraz przywrócić do życia swoją żonę. W tej dramatycznej misji wspierać będzie go wspomnienie miłości. Czy ta opowieść ma szansę dobrze się skończyć?
Prezent na walentynki dla mężczyzny może stanowić „Porwana przez Jokera. Początek. Panowie przekonają się, Jak kocha zatwardziały przestępca. Ta ekscytująca powieść inspirowana jest motywem hate To Love. Główna bohaterka, młodziutka Cara zostaje porwana przez jednego z najniebezpieczniejszych członków mafii. Na pomoc nie może liczyć, ponieważ wszyscy myślą, że zginęła w wypadku samochodowym. Od tego momentu dziewczyna znajdzie się w krańcowo niebezpiecznej sytuacji. Joker potrafi być bowiem bardzo brutalny. Wiele dni wypełni dziewczynie cierpienie psychofizyczne. Zdarzą się jednak momenty rozkoszy i szczęścia. Ciągłe emocjonalne perturbacje wpłyną na zdrowie bohaterki. Cara dozna syndromu sztokholmskiego. Motyw hate To Love zarysuje się bardzo wyraźnie. Dziewczyna z każdym dniem coraz bardziej będzie zbliżać się do przestępcy. W ten sposób najpewniej, między nimi zawiążę się silna więź. Dzięki temu Cara pozna drugie oblicze Jokera oraz zrozumie, dlaczego została porwana.
Zaprezentowane pozycje sprawdzą się, jako prezent dla niej i dla niego. Każdemu obdarowanemu nie zabraknie więc pełnych sercowych uniesień, zmysłowych oraz pełnych romantyzmu momentów. Książka na prezent na walentynki to pomysł idealny, Dlatego warto wskazać jeszcze kilka świetnych tytułów.
Książki na walentynkowe prezenty zaproponowane powyżej to jedynie część wyjątkowych pozycji. Warto wybrać jedną z nich, lub na własną rękę poszukać takiej, która przypadnie do gustu bliskiej nam osobie. Wybierz książki na Walentynki i każdą inną okazję – TUTAJ

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl