Urodzinowy prezent dla Hitlera

| Dodano: 5 sierpień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka jest próbą wyjaśnienia prawdziwego celu operacji „Whiskey”, która jest jedną z największych sensacji II wojny światowej.

Wiadomo na pewno, że akcja opatrzona tym kryptonimem została przygotowana przez brytyjskie i radzieckie służby specjalne. Brała w niej udział również jednostka 138. Dywizjonu RAF. W ramach operacji 20 kwietnia 1942 roku na pokład brytyjskiego czterosilnikowego bombowca Halifaxa, którego pierwszym pilotem był kapitana Ryszard Zygmuntowicz, wsiadła załoga wraz z pasażerami. Samolot nigdy nie osiągnął celu, gdyż rozbił się w Alpach.

Na podstawie wieloletnich badań historycznych autor wysuwa śmiałą hipotezę mówiącą, że prawdziwym celem operacji „Whiskey” mogło być zabicie Adolfa Hitlera. Ta dopełniona archiwalnymi fotografiami pozycja zawiera również biografię kapitana Ryszarda Zygmuntowicza.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/urodzinowy-prezent-dla-hitlera ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Urodzinowy prezent dla Hitlera"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy